Soul (2020) ☆ 👁

Lelki ismeretek

(Kemp Powers - Pete Docter)

amerikai animáció, dráma, fantasy, kalandfilm, zenés film

4,1

2021-03-24 22:53:32 ifj. Ó. Posszum (5) #8

Szétbőgtem ba***ameg.
Dunát lehet rekeszteni a segítség, felnőttem sztorikkal. Húztam is a szám, mikor kiderült, hogy erre megy ki a játék, de annyira őszinte, húsbavágó, hogy kiemelkedik a több tucat közül. Szárnyal.
Egyik legjobb és a legfelnőttesebb Pixar. Agymanók szint. (Pedig azt nagyon nem kedveltem, de csak mérce, a hétszázát.)

2021-01-30 22:03:23 wim (4) #7

A Pixar (megint) szerzett nekem egy jó estét, régen szórakoztam ilyen önfeledten. A film kimondottan vicces, mulattató, ugyanakkor bölcs is. Nagy szükség van ilyen lélekfürdőkre.
Remek enteriőrök idézik meg az élet olyan pillanatait, amikbe az ember beleszerethet - kár, hogy a babakék túlvilág képileg unalmas és fantáziátlan.
Imádtam a terápiás macskát. :)

2021-01-25 20:28:17 franci (4) #6

Pete Docter az Up! és az Inside out után húzott ezzel egy olyat, amire majdnem rá tudom ragasztani a mesterhármas címkét. Majdnem, mert ez nekem egy kicsivel elmarad az 5-östől, magában, és a korábbi kettőhöz viszonyítva is. De ha Pixar, örömmel néznék ebből sokkal többet.

2021-01-09 21:02:54 Ehun69 (5) #5

hatalmas zene, sok elgondolkodtató mondanivalóval

2021-01-05 19:08:48 Rorschach (5) #4

Az ilyen filmekért éri meg filmet nézni. Természetesen kreatív is, vicces is, szép is, ami viszont a nagyok közé emeli, hogy igazán bölcs és pontosan annyira nagyszerű a tanulsága, mint amilyen egyszerű.

Újabb Pixar mestermű.

Ja és mielőtt elfelejtem, a fodrásznál játszódó jelenet vegytiszta arany.

2021-01-03 16:49:32 polarbee (3) #3

Ezt az összecsapott véget, atyaég...

2021-01-02 09:37:34 Dió (5) #2

Tomside kollégának köszönhetően az utolsó pillanatban esett le, hogy a háromezredik film felé haladok, és mi sem dukált jobban eme kerek szám megünneplésére, mint az új pixar. Jól tettem, mert most sem hibáztak. Az egyetlen mínusz, hogy az afterlife képi megjelenítésében rejlő lehetőségeket szerintem képileg most nem aknázták ki maradéktalanul (a pixar atomkreatív elméi ennél többre is képesek), úgyhogy részemről a Wall-E és az Inside out mellé nem fér fel, de sztori tekintetében az Onwardnál pl. erősebb, úgyhogy összességében megcsípi a Pixar top shelf kategóriájának az alját. Négyötöd. Nagyon kellenek az efféle pixarok, még sok ilyet!

2020-12-27 14:47:36 VVega (5) #1

Csodálatos történet, gyönyörű animáció és hibátlan zenék. New York nagyon hangulatos benne. Talán a Pixar leginkább felnőtteknek szóló filmje, én legalábbis nem hiszem, hogy gyerekek érteni vagy értékelni tudnák ezt, de kiváncsi vagyok a véleményetekre. Remekmű, amit még sokszor megnézek, az biztos.