The 355 (2022) ☆ 👁

(Simon Kinberg)

amerikai akciófilm, thriller

?,?

2022-01-21 11:37:26 jackbau33 (3) #2

Szerintem aki a Bourne filmeket és a 24 c. sorit látta annak nem tartogat meglepetéseket.Ugyanazok a stíluselemek feminista formációban:kémkedés, átverés,megfigyelés,követés,figyelemelterelés.A vallatós jelenet tiszta Jack Baueres volt,hát még a csaj szövege a rosszfiú megtörésére.A verekedéseknél alkalmazott shaky-cam a gyors látványos vágásokkal nekem bejött,más kérdés hogy míg Bourne-nál a vékony alkata ellenére is elhittem hogy likvidálja az ellenfeleit,akár egy ceruzával is, itt 50 kilós kémcsajoknál már kevésbé volt hiteles.Az Atomszőkét is érte anno ez a kritika de szerintem itt inkább helytálló.A sodró lendülete nem hagyja unatkozni az embert, viszont izgulni sem tudtam rajta.Hiányzik belőle az a profizmus és veszélyérzet ami az említett alkotásoknál jelen volt.Ezt a rendezés hiányosságának tartom.Kissé túlpörgetett,kapkodós a sztori.Pl a rosszfiúk bemérése többször is egyik pillanatról a másikra történik,hisz értelemszerűen a világ minden utcasarkán van térfigyelő kamera ami mindig a megfelelő szögbe néz.Ami viszont tetszett ,az ügynökségek közötti versenyfutás ábrázolása és a női kémcsapat összeverbuválódása. A finálé is a kötelező akcióorgia,nekem snassz volt,semmi extra.Az ezt követő lezárójelenet folytatásszagúnak tűnik,nem tudom feltétlenül kellene-e második rész?!

Végkonklúziónak:lekötött míg néztem de egyáltalán nem éreztem tétjét a dolgoknak. 5,5/10

2022-01-15 10:44:37 dittike (5) #1

Női titkos ügynökökről szóló film, melyben izgalmas és veszélyes helyzetekbe keverednek a szereplők.