I See You (2019) ☆ 👁

(Adam Randall)

amerikai dráma, horror, krimi

3,5

2021-01-13 00:33:59 The Cortez (4) #9

„Az viszont tutttifrutti, hogy romantikus filmben már nem igen tudnám elképzelni ilyen fejjel!:)”

Már ki is öregedett abból a műfajból.

előzmény: Lady Ópium (#7)

2021-01-11 16:32:36 KicsiPeti (3) #8

Az igen.... hát akkor ezt benéztem plasztika ide vagy oda....már nem a régi önmaga. Bár màr lehet az én szemem se:)

2021-01-11 11:59:52 Lady Ópium (?) #7

Nincs plasztikázva, ha lenne, nem így nézne ki.
Egy arcfelvarrás vagy botox nem tesz aszott szörnyé, mert szegényke arra hajaz!
Az ésszerű magyarázat az lenne, ha direkt elmaszkírozták volna a film kedvéért.

előzmény: KicsiPeti (#6)

2021-01-11 08:19:21 KicsiPeti (3) #6

Helen Hunttól én is megijedtem, eleinte fel sem ismertem. Pedig régen egy nagyon helyes csajszinak találtam . De hát úgy látszik néha a plasztika sem képes csodákra, pont ellenkezőleg.

előzmény: Lady Ópium (#5)

2021-01-10 21:09:56 Lady Ópium (?) #5

A film legmegrázóbb élménye Helen Hunt volt, mi lett ezzel a nővel???!!
Esküszöm nem tudok napirendre térni azóta sem(Twister, Lesz ez még így se, Mi kell a nőnek),hova lett ez a szép nő??
Az egy dolog, hogy halad a korral, na dehogy egy aszott, riadt, fogatlannak látszó múmia lett, öcsém...
A film amúgy jó volt, bár 1-2 dolgot kifejthettek volna bővebben a férj szemszögéből, ezt marhára hiányoltam.

2021-01-09 19:50:13 The Cortez (4) #4

Erős hangulattal, vagány fényképezéssel és elborult zenével telepakolt alkotás. A sztori lényegében 2 részre van osztva: az egyikben egy keményen nyomasztó, horrorisztikus elemekkel operáló családi drámathrillert kapunk, megspékelve egy izgalmas krimiszállal, míg a váratlan fordulat utáni másikban, egy fokozatosan baromi feszülté váló bűnügyi thrillert.
A film ügyesen forgatja ki a kliséket, ráadásul a finálétól egészen a lezárásig, folyamatosan adagolja a csavarokat. De bármilyen zseniálisnak is tűnik a forgatókönyv, sajnos kicsit sem eredeti, mivel a mozi rengeteg tekintetben 2 spanyol műre – a The Hidden Face-re meg az A fantomlakóra –, valamint a szintén 2019-es Élősködőkre hasonlít.
Tehát összességében az I See You egy igényesen elsült, ám nem kevés csalódást okozó koppintás.

2021-01-04 17:02:39 Benny Bug (4) #3

Épp akkor jön a csavar, amikor azt hiszed, hogy az ezredik, sablonos kísértetházas filmet nézed. Úgy érdemes leülni elé, hogy nem tudsz a történetéről semmit. A második csavar sem volt rossz, így legalább mindenki megkapta a maga motivációját - bár talán enélkül is működött volna. Mindent összevetve jó az alapötlet, ahogy a hangulat is bőven korrekt.

2020-07-22 17:02:17 kilépett felhasználó (?) #2

Nem tudom, szerintem így is túl van már írva, de amúgy ügyes, hogy végül mindenkinek van valamiféle motivációja.

előzmény: Mikkey (#1)

2020-01-09 06:07:51 Mikkey (4) #1

Hú de adnék egy tockost az alkotóknak,
bár mertek volna még egyet csavarni a sztorin, pl hogy a prankelőket is megprankelik, s az apára csak mint vétlenként vetül a gyanú, az igazi gyilkos pedig meglép
akkor igazán nagyot szólhatott volna!
Alapsztorinak jár egy gyenge 4