I See You (2019) ☆ 👁

(Adam Randall)

amerikai dráma, horror, krimi

3,6

2021-09-29 13:37:51 Lady Ópium (?) #15

Szerintem nagyon a szívedre vetted ezt az egész dolgot, ne tedd!:)
Nem csak én voltam megrökönyödve a külsején mint olvashattad.
De!
Anno szép nő volt, kedvelem is, a mai napig.....viszont, egy színésznőtől azért elvárná az ember, h egy kicsit jobban adjon magára, hisz őt látjuk a vásznon, nem a Piri nénit a lángossütőből.
Ennek, meg semmi köze ahhoz, h persze, nyílván a legtöbben nem öregszenek szépen, csak nála láthatóan a nem sikerült 100%-ban a plasztika is közrejátszik.
Remélem látjuk még a vásznon, horror-ba tökéletes lesz ;)

előzmény: Hege (#14)

2021-09-29 10:09:04 Hege (4) #14

Nekem egyébként pont az ilyen véleménynyilvánításokkal van problémám. Fogatlan múmia, aszott szörny, most pedig már az arcát is beporszívózták... egy emberről beszélünk! Nem értem miért probléma az, ha valaki nem esztétikusan öregszik. Valaki ráncos, valaki kövér, valaki vézna, vagy alacsony, hórihorgas, kopasz vagy pattanásos, teljesen mindegy, mert ezek mind külsőségek. Nincs tökéletes ember, még akkor sem, ha a facebook vagy az instagram illuzórikus világa ezt is sugallja nekünk. Nem az a lényeg, hogy kívül mi van, hanem az, hogy mi van belül.
Ez modern korunk legnagyobb problémája. Elveszünk a külsőségekben, amíg a felszínt kapargatjuk.

előzmény: Lady Ópium (#12)

2021-09-27 06:44:55 Ubul (4) #13

köszi, akkor nem figyeltem eléggé. Arra emlékeztem, hogy

elmentek egy sráchoz - Tommy - aki tényleg teljesen kivolt.

biciklis jelenet jogos, én anno damilba akadtam bele gyerekkoromban, lerántott, nem felfele :) bár nem hajtottam gyorsan

előzmény: Hege (#11)

2021-09-26 22:16:05 Lady Ópium (?) #12

Ahogy olvastam több helyen, itt is, nem csak számomra okozott Helen külseje ledöbbenést.
Nyílván ő se lesz fiatalabb, de ha tényleg nem volt itt egy csöppet sem elmaszkírozva, akkor viszont baromi rondán öregszik!
Konkrétan úgy nézett ki, mint akinek beporszívózták az arcát.

előzmény: Hege (#11)

2021-09-26 20:57:22 Hege (4) #11

Lady Ópium ledöbbenését nem igazán értem... a Twister 1996-ban, a Lesz ez még így se 1997-ben készült, Helen Hunt harmincas éveinek elején. Ma már majdnem 60 éves. Nem tudhatjuk, hogy miken ment keresztül az élete során, amitől ilyen "aszott múmia" lett.
A filmnek egyébként tényleg baromi erős hangulata van, ez főleg a különösen nyomasztó zenéknek és hanghatásoknak az eredménye.
Az én értelmezésem Ubul kérdéséhez: a film elején említették, hogy 15 évvel ezelőtt volt 2 kisfiú, akiknek sikerült elmenekülni a gyilkos kezei közül. Az egyiküket a rendőrök fel is tudták kutatni, de a srác erősen traumatizált volt, képtelen volt a kommunikációra. A másik fiúról később nem esett szó, de mint a végén kiderült, ő volt a betolakodó.
Egyébként a film elején lévő biciklis jelenet borzasztóan hatásvadász... ha biciklizés közben valaki fennakadna egy damilon, nem szállna el 5 méterrel, ráadásul a földtől felfelé szállva, hanem a gravitáció hatására rögtön a földre esne. Persze értem, hogy meg szerették volna alapozni a hamis démoni jelenlétet. Ezt leszámítva ügyesen is tették.

2021-09-16 15:51:06 Ubul (4) #10

a koppintással egyetértek, de amúgy piszokjó hangulatú film volt, mind a zenéivel, mind a képi világával (Helen Huntot kivéve, de mindegy, nem ő tehet róla)
Amúgy én érzem csak úgy, hogy itt a horror tagnek nincs létjogosultsága?

plusz nekem a vége nem esett le. Értem ,hogy ismerte a rendőr pasast a srác gyerekkorából, és ott volt a zöld bicska is nála, de amúgy mi történt? haverját rabolta el és ölte meg, aki ott volt mellette, és
ezért a motiváció, vagy wtf?

2021-01-13 00:33:59 The Cortez (4) #9

„Az viszont tutttifrutti, hogy romantikus filmben már nem igen tudnám elképzelni ilyen fejjel!:)”

Már ki is öregedett abból a műfajból.

előzmény: Lady Ópium (#7)

2021-01-11 16:32:36 KicsiPeti (3) #8

Az igen.... hát akkor ezt benéztem plasztika ide vagy oda....már nem a régi önmaga. Bár màr lehet az én szemem se:)

2021-01-11 11:59:52 Lady Ópium (?) #7

Nincs plasztikázva, ha lenne, nem így nézne ki.
Egy arcfelvarrás vagy botox nem tesz aszott szörnyé, mert szegényke arra hajaz!
Az ésszerű magyarázat az lenne, ha direkt elmaszkírozták volna a film kedvéért.

előzmény: KicsiPeti (#6)

2021-01-11 08:19:21 KicsiPeti (3) #6

Helen Hunttól én is megijedtem, eleinte fel sem ismertem. Pedig régen egy nagyon helyes csajszinak találtam . De hát úgy látszik néha a plasztika sem képes csodákra, pont ellenkezőleg.

előzmény: Lady Ópium (#5)

2021-01-10 21:09:56 Lady Ópium (?) #5

A film legmegrázóbb élménye Helen Hunt volt, mi lett ezzel a nővel???!!
Esküszöm nem tudok napirendre térni azóta sem(Twister, Lesz ez még így se, Mi kell a nőnek),hova lett ez a szép nő??
Az egy dolog, hogy halad a korral, na dehogy egy aszott, riadt, fogatlannak látszó múmia lett, öcsém...
A film amúgy jó volt, bár 1-2 dolgot kifejthettek volna bővebben a férj szemszögéből, ezt marhára hiányoltam.

2021-01-09 19:50:13 The Cortez (4) #4

Erős hangulattal, vagány fényképezéssel és elborult zenével telepakolt alkotás. A sztori lényegében 2 részre van osztva: az egyikben egy keményen nyomasztó, horrorisztikus elemekkel operáló családi drámathrillert kapunk, megspékelve egy izgalmas krimiszállal, míg a váratlan fordulat utáni másikban, egy fokozatosan baromi feszülté váló bűnügyi thrillert.
A film ügyesen forgatja ki a kliséket, ráadásul a finálétól egészen a lezárásig, folyamatosan adagolja a csavarokat. De bármilyen zseniálisnak is tűnik a forgatókönyv, sajnos kicsit sem eredeti, mivel a mozi rengeteg tekintetben 2 spanyol műre – a The Hidden Face-re meg az A fantomlakóra –, valamint a szintén 2019-es Élősködőkre hasonlít.
Tehát összességében az I See You egy igényesen elsült, ám nem kevés csalódást okozó koppintás.

2021-01-04 17:02:39 Benny Bug (4) #3

Épp akkor jön a csavar, amikor azt hiszed, hogy az ezredik, sablonos kísértetházas filmet nézed. Úgy érdemes leülni elé, hogy nem tudsz a történetéről semmit. A második csavar sem volt rossz, így legalább mindenki megkapta a maga motivációját - bár talán enélkül is működött volna. Mindent összevetve jó az alapötlet, ahogy a hangulat is bőven korrekt.

2020-07-22 17:02:17 kilépett felhasználó (?) #2

Nem tudom, szerintem így is túl van már írva, de amúgy ügyes, hogy végül mindenkinek van valamiféle motivációja.

előzmény: Mikkey (#1)

2020-01-09 06:07:51 Mikkey (4) #1

Hú de adnék egy tockost az alkotóknak,
bár mertek volna még egyet csavarni a sztorin, pl hogy a prankelőket is megprankelik, s az apára csak mint vétlenként vetül a gyanú, az igazi gyilkos pedig meglép
akkor igazán nagyot szólhatott volna!
Alapsztorinak jár egy gyenge 4