47 Meters Down: Uncaged (2019) ☆ 👁

47 méter mélyen 2.
48 Meters Down

(Johannes Roberts)

amerikai-angol dráma, horror, kalandfilm, thriller

2,3

2019-11-02 10:05:22 Edwest12 (4) #1

Nos, aki úgy ülne le a film elé, hogy természetfilmbe oltott horrort fog látni, az inkább bele se kezdjen. Vajon miért vakultak meg a fehér cápák attól, hogy egy barlangban csöveznek jó ideje? Vajon hogy tudtak ekkorára nőni, ha alig van élelem? Bizony, hosszan lehetne erről, és hasonló dolgokról értekezni. Mindenesetre most jól laktak. Mindezek ellenére szerintem egy igazán szórakoztató film, van benne feszültség - bár biztos sokan vannak, akik ezt tagadják. A cápán azért látszik a CGI, de ez engem alapvetően nem zavart. Bevallom, a filmeleji stáblistát látva kicsit izgultam, látva, hogy a színészek közt van egy Stallone (ő amúgy Sylvester lánya), Rhambo meg egy Bassinger. Féltem, hogy egy olyan másik műfajból igazoltak át a színészek, ahol divatosak az ilyen felvett nevek, a színészi kvalitások viszont kevésbé jelentenek elvárást. Persze lehetne sorolni, hogy mit honnan loptak, de annyira nem szokott az ilyesmi érdekelni. A tartalomleírás persze sántít kissé, hiszen nem öt, hanem négy turista van, de kicsire nem adunk. Nekem kifejezetten bejött az a jelenet, mikor a hajó felé igyekezve egyszer csak egy nagy vérfoltban találják magukat, hatalmas cápákkal körülvéve. Ugyanakkor azért fura, hogy míg az áldozatoknak egy pillanat alatt végük lett, addig a két maradék csajt addig csócsálgatják gyengéden, míg ki tudnak szabadulni... A négy csillag talán sok, de úgy vagyok vele, ha valami leköt, és még ha hülyeség is itt-ott, de legalább azt a hülyeséget vállalhatóan tárják elém (értsd: nincsenek suta párbeszédek színészkedni nem tudó egyének szájából), azt én tudom értékelni. Szerintem még újra is fogom majd nézni egyszer.