Lili (2019) ☆ 👁

(Hegedüs Péter)

magyar dokumentumfilm

4,0

2023-03-11 18:08:45 gaben (5) #6

Iszonyúan erős dokumentumfilm. Végig fenntartja a feszültséget, újabb és újabb drámákat adagol. Sajnálom, hogy "kis Lili" nem vállalta az interjút, de valamit azért láthattunk az ő nézőpontjából is. Végig a képernyőhöz szögezett, és gondolatok, érzések, kérdések tömegét vetette fel bennem. Ami még plusz volt, a film abszolút nem ítélkezik, minden érzelmet meghagy a szereplőknek, és ezáltal a nézőknek is. A történelem komoly dilemmák elé állított sok embert.

2021-10-26 19:04:30 dittike (5) #5

Számomra az asszonysorsok/lánysorsok alakulásának tragikus végkimenetele volt, ami leginkább megfogott ebben a történetben, főleg, hogy generációkon átívelő ez az egész eset.

2021-06-05 22:38:50 hhgygy (4) #4

Mindenkinek vannak "élményei" a 20. századból, itt 5 generációt láthatunk, ebből legalább négyet érintett meg az embertelenség, ami generációkon át feldolgozhatatlan sebeket ejtett az arra érzékenyekben, jelen esetben a család női tagjaiban, akik egymást is kínozták, de legalábbis nem tudtak mit kezdeni a fájdalmukkal.

2021-06-05 11:17:19 hhgygy (4) #3

Ott már nincs, de itt 650 forintért nézhető

(A Vimeo-n is fenn van, de ott 5,50 USD)

2020-03-03 18:36:21 zéel (?) #2

ITT van magyar felirat.

előzmény: bearney (#1)

2020-03-03 17:53:59 bearney (3) #1

Érdekes dokumentum a film a "női sors öröklödéséről". A 2020-as filmszemlén láttam, azt viszont nem tudom, hogy kiknek készítették. Ugyanis amikor magyarul beszéltek angolul feliratozták, amikor angolul beszéltek azt magyarul nem feliratozták. Ahhoz képest, hogy dokumentum filmet adtak aránylag elég sok néző jött be, majd a film alatt ki, mert fontos lett volna a szöveg, de így követhetetlen volt sajnos. :-(