A feltaláló (2020) ☆ 👁

(Gyöngyössy Bence)

magyar dráma, életrajzi film

3,1

2021-03-20 15:42:01 sajoferenc (4) #4

Gáspár Tibor zseniális benne. Hiteles és visszafogott a játéka, mégis magával ragadó!

2020-09-16 23:25:46 BonnyJohnny (3) #3

A Feltalálót a készítői sem szánták jó filmnek. A szövegei hiteltelenül modorosak, amit legtöbbször úgy adnak elő a színészek, amire a filmre vett színház a legmegengedőbb jelző. A rendezés jellegtelen, az unalmas (statikus, legtöbbször közelikkel és szűk belső terekkel operáló) fényképezésre a legtöbb, amit mondani lehet, hogy TV film szerű. A történet didaktikus, és előadásmódja annyira érdektelenné teszi, hogy csak is annak "valós események alapján" jellege tartja felszínen. Nevezetesen Béres József igazi tudóshoz méltó árral szemben úszása.

2020-02-15 11:10:56 Umberto (2) #2

A pillanat, amikor az áltudomány utat tör magának a mozikban... Semmi gond, mi, magyarok legalább tudjuk, hogy ha rákosak leszünk, csak le kell vennünk a polcról a Béres Cseppet, és annyi a ráknak.

A film maga egyébként egy teljesen középszerű életrajzi film, az üzenete viszont felháborító, sőt veszélyes.

2020-02-13 00:42:14 dittike (5) #1

Gáspár Tibor brilliáns alakításának köszönhetően ez a film igazi emberi léptékű.