Un'avventura (2019) ☆ 👁

(Marco Danieli)

olasz musical, szerelmi történet

?,?

2019-11-08 13:19:30 Ugor (2) #1

Nemes dolog ez, hogy a Budapesti Olasz Kultúrintézet behozta ezt a filmet a Cinenuovo Kft-vel karöltve. Szép dolog, hogy a budapesti sajtóbemutatóra eljött a rendező úr is, és mindenki örvendett, hogy jó, hogy ilyen filmek is készülnek és milyen sok helyre eljut ez a világban. És sok jó olasz film is van, régen még több volt, és sokszor hiányoljuk is az olasz filmeket. De most őszinte leszek: nem ezt. Én nem. Nem tagadom meg a jogot bárkitől, hogy ezt szeresse, hogy örüljön neki, és kétségbeesetten végiggondoltam közben, hogy létezik-e olyan ismerősöm, akinek ajánlanám? És nincs. A cím nem csap be, igaz, hogy nem hű fordítás, de tökéletesen lefedi az alatta rejlőket. Ez egy Roxana meg egy Júlia túlromanizált füzetregény páccal leöntve, olasz dalba fojtva. Ha érted, mire gondolok. Persze, hogy érted. De ha ezt szereted, hát hajrá! Vissza ne fogd magad! Én is szeretem a romantikus filmeket, meg olykor a zenés filmeket is, meg hajlamos vagyok a meghatódásra is, de ma csak tekeregtem a székben a moziban és arra gondoltam, hogy hol és mit fogok ebédelni.