Color Out of Space (2019) ☆ 👁

(Richard Stanley)

amerikai-portugál horror, sci-fi

3,3

2020-11-13 19:24:12 tomside (4) #14

Nem ismerem, nem olvastam Lovecraftot, magában véve ezt a filmet tudom értékelni. Áthallásokkal terhes, nyilvánvalóan, de azt valószínűleg megértettük mára, hogy nem lehet minden alkotás teljesen “eredeti”, mert kísért a posztmodern és egyszerűen elfogy az anyag. Amit itt összeraktak belőle, szerintem élvezhető volt. Cage a Mandyvel és ezzel jó nyomon van, egy súlyos drámában nagy kihívás lenne őt komolyan venni. Ez viszont jól áll neki, komolyan mondom.

2020-03-15 07:05:00 BonnyJohnny (3) #13

Feszültségkeltés szempontjából erős közepes horror. Lovecraft műként hagy hiányérzetet. Nincs benne cult, nyomozás, úgy különösebben semmi érdekes sem. Egy lassan darabjaira hulló család, és főleg a családfő részéről darabjaira hulló ép elme. Nic Cage ilyen szempontból akár ideális választás is lehetne... de inkább komolyan vehetetlen. (Kis CageRage is van csak a rajongók kedvéért. :D )
Mondjuk szinte láttam, ahogy húzza le az épelméjűség pontjait a karakterlapról minden jelenet után. :) Szóval jó lehetett volna ez... de nem lett.
Ami maradt Lovecrafttól, az az emberi elmével felfoghatatlan, és annak hatása az emberi elmére. Ez mindenképpen értékelhető, és egy ilyen sajnálatosan elhanyagolt alapmű esetében persze hiánypótló is. Egy falat kenyér, ami eshet jól, és értékelhető is... de akkor is csak egy falat kenyér.

2020-03-07 14:45:08 kovi1970 (1) #12

Jacques Foch

2020-03-01 09:06:24 guybrush (5) #11

A film alapjául szolgáló Lovecraft-novella 1927-ben jelent meg. Lem Solarisa és a Sztrugackij fivérek Stalkere mellett az szolgáltatta a fő inspirációt Jeff VanderMeer számára, amikor megírta az Annihilation című regényét. A belőle készült filmben még ennél is súlyosabb az intertextualitás, abban már tényleg minden megidéződik - a '78-as Testrablók támadásától kezdve egészen a '96-os Tomb Raider-videójáték atlantiszi fináléjáig. Azzal, hogy ez a film visszatért a gyökerekhez csak lezárult a kör.

Ettől függetlenül megértem, hogy 2020-ban ez a történet valakinek már nem üti meg az ingerküszöbét, én is pontosan azt kaptam, amire számítottam, de nálam ezúttal ez elég volt az 5-öshöz. Jól esett kivételesen egy szöveghű Lovecraft-feldolgozást látni. Ráadásul (néhány haloványabb CGI-momentumot leszámítva) szerintem a megvalósítás is bravúros, nem ritka, hogy egy jelenet nem csak felkavaró, de vicces is tud lenni. A legtöbb horrorkomédiának ez még különbontva sem sikerül.

2020-02-29 06:15:52 BadDevil (2) #10

Secondhand Annihilation, csipetnyi Mandy-s, Cage-es rage-eléssel, kis The Thing itt-ott, ostoba, logikátlan forgatókönyvvel...tipikus esete annak, hogy már a trailer-ben kiszúrja az ember, hogy PONTOSAN miből fércelték össze az elébe terített munkát, de mégis megnézi, reménykedve, hátha sikerült valamit, valami egyedit még belepréselni...de aztán nyilván csalódik, mert PONTOSAN azt kapja, mint amire számított. Kár a pár, vizuálisan lenyűgöző jelenetért, rossz film.

2020-02-28 19:06:34 idomtalan (3) #9

Secondhand Annihilation. Nem rossz, de Cage-et nehéz komolyan venni :(

2020-02-16 12:23:27 Dió (3) #8

Úgy látszik ez a film kellett ahhoz, hogy a csúnyán elszúrt finálét leszámítva minden ízében szuper Annihilationt felpontozzam négyesre. Ha Cage nem játszana ennyire fosul, lehet ez is megkapná azt, mert egyébként nincs nagy gond a filmmel, azt leszámítva, hogy számomra kicsit talán túl sok volt a hasonlóság a kettő között. A díszletek, horrorjelenetek és a parafaktor mindenesetre ebben is nagyon jók, összességében a nézhetőbb horrorok közé sorolható. Külön értékeltem, hogy az utolsó jelenetben nem kellett kilencvenedszer is ellőni a neki is izzik a szeme - jaj, ő is átváltozott klisét.

2020-01-18 06:27:31 leplesbitang (1) #7

Keresték itt a filmet: már fent van piratebayen. (Tartok tőle, hogy ez most sokaknak egy jóindulatú értesítésnek tűnik, de a film megnézése után már rosszindulatúnak látszik majd.)

előzmény: ArmaGedeon (#5)

2019-12-21 10:37:27 Ubul (?) #6

szintén ott van a linken, amit betettem.

előzmény: ArmaGedeon (#5)

2019-12-21 01:16:34 ArmaGedeon (?) #5

És azt tudja valaki, hogy mikor lesz megtekinthető máshol is?

2019-11-20 17:34:39 Olórin (4) #4

Spanyolország :) (Sitges Film Festival)

2019-11-19 07:34:56 Ubul (?) #3

filmfesztiválokon már ment: https://www.imdb.com/title/tt5073642/releaseinfo?ref_=tt_ov_inf szóval nem volt nehéz elkapnia azoknak, akik a megjelölt helyeken tartózkodnak/tak, pl Anglia

2019-11-18 22:30:24 Benny Bug (?) #2

Plusz egy, engem is érdekelne. :D

2019-11-18 19:42:50 kilépett felhasználó (?) #1

Neten fellelhető? Vagy hol nézte meg aki látta, ha nem titok? :-)