Kansas City Confidential (1952) ☆ 👁

Egymillió dolláros zsákmány

(Phil Karlson)

amerikai dráma, film noir, krimi

4,2

2012-07-06 21:50:05 [: Azuroo andrew :] (4) #14

Utána pedig szinkronnal, egy sokkal rosszabb forrásból (nagyon világos, életlen képpel)

előzmény: Jereváni Rádió (#12)

2011-08-08 20:49:46 Hannibal Lecter (5) #13

Elhiszem. Én nem a tévében láttam.

előzmény: Jereváni Rádió (#12)

2011-08-08 20:42:53 Jereváni Rádió (5) #12

Amikor a duna tv először leadta, akkor még feliratosan ment, eredeti hanggal.

2011-08-08 20:02:41 Hannibal Lecter (5) #11

Intelligens, fordulatos és hihetetlenül intenzív bűndráma, mely az én szememben még Huston Aszfaltdzsungelét is megeszi reggelire. Remek ötletnek bizonyul, hogy ezúttal nem az egyik bandatag, hanem egy ártatlanul megvádolt átlagember szemszögén keresztül látjuk az eseményeket, és nem a heist filmek szokásos cselekményökonómiája (tervezés, megvalósítás, osztozkodás és menekülés) szerint szerveződik az elbeszélés, hanem az egész játékidőt Joe saját szakállára végzett nyomozómunkája tölti ki. Tarantino kitűnő kútfőből merített. Nemcsak az alapszituáció, de még az akciófinálé velős "mexican standoff"-ja is a Kutyaszorítóbant idézte emlékezetembe. (A magyar szinkron viszont megdöbbentően silány: borzalmas hangok, botrányos hangmérnöki teljesítmény és sokszor szájra sem írt, illetve az adott kontextushoz nem illeszkedő szövegek. A magyar változat erényei két szóban foglalhatók össze: Kránitz Lajos. Egyáltalán nem véletlen egybeesés, hogy a Kutyaszorítóban esetében is ő kölcsönözte a bandavezér hangját, ahogy itt is. Mindkét filmben kitűnő munkát végez.)

2010-03-13 16:27:02 Olórin (4) #10

Másfél órán át valami hihetetlenül zseniálisan fokozódik a feszültség és az atmoszféra, de sajnos a finálé ehhez képest csalódást keltően egyszerű, stílustalan és gyors. Emiatt végül lecsúszik az ötösről.

2009-09-06 15:59:34 Cesare Gonzago (5) #9

Itt megtekinthető.

2009-08-30 20:48:25 Cesare Gonzago (5) #8

Bizony, ritka kincs! Ha rajtam múlna, csak felirattal vetítenék filmeket, és a DVD-kiadások szinkronizálását egyenesen betiltanám. Élvezet volt Lee Van Cleef eredeti hangját hallani! :D

2009-08-30 20:46:32 Cesare Gonzago (5) #7

Örülök, hogy tetszett. Engem nagyon magával ragadt a hangulata. Mindig is tudtam, hogy Mexikóban őshonos minden bűnöző, aki ilyen-olyan okból arra kényszerült, hogy dobbantson a jó öreg Államokból... :D

előzmény: Jereváni Rádió (#2)

2009-08-30 18:02:34 zéel (4) #6

Az eredeti nyelven leadott (feliratos) film ritka kincs Mo.-on. Sajnos! (Lehet, hogy az átlag magyar néző már olvasni sem nagyon tud? Nyelvet pedig végképp nem fog gyakorolni!)

2009-08-30 17:48:32 [: Azuroo andrew :] (4) #5

hogy feliratosan adták. Hajrá dunatv! :)

Így van, ezt írtam én is már egy másik film kapcsán, lehetne ez az új gyakorlat a magyar televízióknál !

2009-08-30 17:47:02 Jereváni Rádió (5) #4

Nekem sikerült felvennem dvd-re. Jó, hogy feliratosan adták. Hajrá dunatv! :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#3)

2009-08-30 17:42:20 [: Azuroo andrew :] (4) #3

Félszemmel kezdtem el nézni, és ez lett a vesztem : (

Remélem hamarosan újra látom, akkor már csak erre fókuszálok.

2009-08-30 17:33:56 Jereváni Rádió (5) #2

Nem tökéletes, de megkapja az ötöst tőlem.

2009-08-29 23:54:39 Cesare Gonzago (5) #1

Egyszerűen zseniális! Még egyszer látnom kell, hogy újfent élvezhessem minden percét. Tarantino innen nyúlta le a Kutyaszorítóban alapszituációját.

10*/10