Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (2020) ☆ 👁

Ragadozó madarak (és egy bizonyos Harley Quinn csodasztikus felszabadulása)

(Cathy Yan)

amerikai akciófilm, kalandfilm, krimi, vígjáték

2,6

2021-02-04 22:55:53 The Cortez (2) #25

Fárasztó humorú, fájdalmasan unalmas marhaság. Margó Robi továbbra is rakás szar Harley Quinnként, a feeling meg a színvilág pedig megint csak a Marvel-filmeket, de legfőképp az A galaxis őrzőit koppintják. A sztori az időben való, poénosnak szánt összevissza ugrálással borzolja a néző idegeit. Az akciókat, Black Maskot & Victor Zsaszt keményen gyengére vették. A mozi persze egy feminista girl powerkedés, viszont legalább nem érződik erősen férfigyűlölőnek. Ezen kívül az elején látható animációs betét, a hulladék zenék közt megbúvó 1-2 gyöngyszem és Ewan McGregor szórakoztató alakítása, szintén az érdemei közé tartoznak. Stáblistás jelenet nincsen, ám van helyette viccesnek képzelt stáblistás szöveg.

2020-10-12 00:27:08 lizardking (4) #24

Igen? Jó tudni (bár valószínűleg olvastam anno, csak hát a memoriám...). Ebben az esetben csakis a káromkodás lehetett az ok, bár akkor már telepakolhatták volna belsőségekkel is :)

előzmény: Benny Bug (#23)

2020-10-11 23:55:12 Benny Bug (3) #23

Egyébként R-besorolást kapott, bár tény, hogy nagyon nem látszik rajta. :D

előzmény: lizardking (#22)

2020-10-11 23:41:48 lizardking (4) #22

Az Acélember óta a legjobb DC-film. Tudom, ez erősnek hangozhat, de szerintem nagyon jól állt a filmnek ez az őrült hangulat. Egy Harley Quinn vezette csapat filmjének pedig mi másnak kéne lennie, mint őrültnek? Többségében jók voltak a zenék, tetszett a szókimondó nyelvezet, Margot Robbie maga Harley Quinn, Ewan McGregor remek ripacs, ültek a poénok, ötletesek voltak az akciójelenetek. Két dolog kellett volna még: több vér és R-besorolás. Úgy talán Black Mask is megjelenhetett volna az arcára égett maszkkal, és Victor Zsasz is lehetett volna az a félelmetes pszichopata, akinek ismerjük. De még így is meglepően bátor film, persze csak a DCEU berkein belül. Némi jóindulattal rárakom a négy csillagot. Ja, és nem tudom, ki hogy nézte, de van rá száz forintom, hogy a szinkron legalább egy jegyet ront az egészen.

2020-09-07 23:13:09 qanic (1) #21

Az már a vég kezdete, amikor egy hiéna jobb színész, mint te. Szegény Ewan McGregor, kíváló ügynök volt.

2020-07-19 18:37:02 Lady Ópium (?) #20

2020-03-30 19:50:04 Kempesbaba (4) #19

Azaz! :D

előzmény: Gruden Gergo (#18)

2020-03-30 19:45:20 Gruden Gergo (1) #18

Nem tudom, dogos 40 kg-os csaj ver peppe benne kepzett, csupaizom feri katonakat, tobbet is egyszerre?
Mert akkor egy "must have"-rol beszelunk :))

előzmény: Kempesbaba (#17)

2020-03-30 19:26:51 Kempesbaba (4) #17

Ajánlom figyelmedbe az Anna című filmet. Tuti tetszene :D

előzmény: Gruden Gergo (#16)

2020-03-30 19:15:42 Gruden Gergo (1) #16

En nem tudom, hogy mi indult be Hollywoodban ezzel a "girl power" dologgal, de undorito...
Uj Charlie angyalai, uj szellemirtok, uj Ocean nem tudom hany, es a tobbi... Egytol egyig nezhetetlenek. Legalabbis az ertekelesei alapjan ezt gondolom, mert egyet sem neztem meg es ne is fogom... Mi jon meg? Mar varom az uj Rambot Anna Kendrick-el. Szerintem azt a szerepet neki talaltak ki ;)
Nem akarok magamra haragitani minden itt levo holgyet azzal, hogy azt mondom, hogy utalom az ilyen "girl power" jellegu filmeket, mert nem is igaz. Csak azokat utalom, ahol egy 40 kg-os csaj lever egy 90 kg-os izmos ferfit, sot egyszerre tobbet is. Ja, es most ne gyertek azzal, hogy a valosagban is vannak ilyen nok, mert nem, nincsenek. Es ha vannak is, kurvara nem ugy neznek ki, mint a filmekben abrazolt 40kg-os cicababak....
Aaaaa, hagyjuk is, csak fehuzom magam. A film szar. Meg is kapta a nezhetetlent es csak ez az ami szamit ;)

2020-03-30 14:27:56 Leo_Stotch (3) #15

Hármas? Kettes?
Ingadozott ez végig rendesen. Ami mégis megenyhítette a szívem ( a főhős amúgy is nyilvánvaló telitalálat castingján )
Az..
.. a hiéna, a bevásárlás, a hód, meg a kokainporos bunyó ..

Amúgy a csapat borzasztó ergya, teljesen érdektelenek, a muzsika se tetszett..

2020-03-30 13:09:04 Kempesbaba (4) #14

Megértem ha ez nem az a Harley Quinn akire a hardcore képregénybuzik vágynak,de ez egy kimondottan élvezhető film épp az elviselhetőség legvégsőbb határáig tolt girl power-el.
Margot Robbie nekem amúgy is szimpatikus,de itt (és a suicide squad-ben is) állati jól hozza a kissé elme roggyant szociopata Harley-t.
Viszont Ewan McGregor-t még ekkora ripacsnak nem láttam,pedig volt szerencsém egy-két filmjéhez.
Külön figyelemre méltó a soundtrack,az efféle zene iránt érdeklődők kapnak pár igazi csemegét.

2020-03-29 10:49:28 Gruden Gergo (1) #13

Én kicsit jobban megeröltettem magam, 45 percet néztem belőle, aztán inkább hagytam a francba...
Pont ezért adok nézhetetlent. Kérdem én, mi nézhetetlenebb, mint az amit végig sem bírsz nézni?

előzmény: Trashman (#8)

2020-03-22 19:00:25 VVega (1) #12

Nem teljesen nézhetetlen, de annyira unalmas és sótlan, hogy még a játékidő fele előtt kikapcsoltam, mert látszott, hogy ez semmit sem fog adni nekem.

2020-03-22 17:29:07 ender1112 (3) #11

"De miért nem a Gotham City Sirens-t csinálták meg?"
Arra ott van a most kijött Harley Qinnn animációs sorozat (mínusz Catwoman); na az tényleg nagyon jó. Ez a mozi meg nagyon igyekezett ugyan, de ahogy lentebb írtátok, se Harley Quinn-nek, se Birds of Preynek nem igazán jó. Azért nézhető.

előzmény: Trashman (#8)

2020-02-25 07:06:39 Matthy (?) #10

Ha lehetne kommentet értékelni , 5 csillagot adnék a tiedre.

előzmény: Dangar (#4)

2020-02-13 00:40:34 dittike (5) #9

Egy igazi színes szagos szélesvásznú hangos mozi amit nem könnyen felejt el az ember hála Margot Robbie-nak.

2020-02-11 09:34:54 Trashman (?) #8

Iszonyat rossz film. Gondoltam, hogy a Joker-t nem fogják megugrani, de ez a hagyományos DC színvonalat is alul mulja. Videoklippes rendezés, - itt már elment a hajó - teljesen érdektelen karakterek, stb. Ezt még Robbie sem húzza fel, Ő is szar. Félórát bírtam ki, szóval ezért nem is pontozom. De miért nem a Gotham City Sirens-t csinálták meg? De különben szóra sem érdemes.

2020-02-10 21:37:57 bambula (2) #7

Nem értem,hogy a vígjáték műfajt miért nem tették be a többi műfaj közé?
Annyira akart vicceskedni a film,hogy igazán megérdemelte volna.

2020-02-10 09:26:26 BonnyJohnny (2) #6

Nem olyan nézhetetlen, mint a Suicide Squad, csak szimplán egy gyenge történet és stílus katyvasz, ami csapatfilmnek nem működik, one (wo)man shownak meg kevés. A film nem igazán vicces, inkább idegesítő, nem izgalmas inkább unalmas.
Viszont Margot Robbie, mint Harley Quinn (a Suicide Squad után újra) működik, Ewan McGregor lubickol (az amúgy elég rendesen megtiport) Black Mask szerepében. A többiek meg asszisztálnak, de igazán érvényesülni nem tudnak, igazán csapattá válni pedig nincs idejük. Meh...

2020-02-09 03:02:06 deathcode (3) #5

Charlie angyalai Gothamben.

2020-02-08 09:56:29 Dangar (?) #4

Már a moziplakáttól cukorbeteg lettem.

2020-02-06 20:09:25 Benny Bug (3) #3

Őrült, csöppet túltolt, színes-szagos DC-adaptáció. Mondjuk azt elismerem, hogy elég szórakoztató, illetve jól adja át Harley Quinn kattant karakterét, aki már a képregényekben is épp ilyen volt. Margot Robbie felszabadult játékát öröm nézni, Ewan McGregor meg szó szerint parádés, számomra a film fénypontja volt. Persze a történet nem túl erős, a karakterek sem túl összetettek, bűnös elvégeznek mégis bőven megfelelt. Gyenge négyes, nincs szívem kevesebbet adni valahogy. :)

2020-02-05 19:27:16 Benny Bug (3) #2

Igen, a jelenlegi Rottenes pontszámon én is eléggé meglepődtem. Mondjuk én már csak Robbie meg McGregor miatt is megnéztem volna mindenképp. Na, a többi meg majd holnap kiderül. :D Mondjuk az több mint fura, hogy itt három jegy van összesen eddig a holnapi előadásra foglalva, míg a Suicide Squad még egy héttel a bemutató után is majd teltházzal ment... :O

2020-02-05 19:04:08 Ubul (?) #1

fura egy játék oldaltól, de a gamespot 9 pontot adott rá. Rottenen is jól áll...úgy néz ki, előzetes infók alapján, hogy ezt már végre nem b**ták el :)