In the Tall Grass (2019) ☆ 👁

(Vincenzo Natali)

amerikai-kanadai dráma, horror, thriller

2,6

2020-07-27 18:49:47 Charlie O'Brian (2) #9

Tipikusan a Stephen King adaptációk szintjét hozza, sajnos. Kevés a kivétel, ami nem gyenge. Ez is eléggé gyengécske. Az ötlet nem tesz ki egy egész filmet. Csak én érzem úgy, hogy a Ragyogásból nyúl a film? a zenéje, a labirintus jelenetet idézi, az üldözések és a hangeffektusok a Ragyogás végét idézik, erősen. Legalább happy endet kapunk.

2020-07-13 20:09:14 GothMan (3) #8

Ez az egész totál káosz. Viszont tisztességesen összerakott, hatásos horror is, ami azért becsülendő. Működik a családi/szerelmi dráma, megvan a klausztrofób hangulat, de ugyanekkor egyáltalán nem az én világom. Nem olvastam a novellát, nem vagyok amúgy sem egy King rajongó, de nekem úgy tűnik azért, itt a máz szebben csillog, mint a tartalom.

2019-10-21 14:19:52 kilépett felhasználó (?) #7

Ok. Már látom. Nem értékelsz. Akkor csak más a véleményünk, olyan meg van, nyilván

előzmény: Calavera (#6)

2019-10-21 14:07:29 Calavera (?) #6

Láttam mindegyiket.
2000es évek legjobb King adaptációja biztos hogy nem a Gerald's game. Hanem az IT - hamár.
De egyébként ott van a Dreamcather is, ami eléggé le lett húzva, mert gagyi, meg régi, meg hasonlók, de mindenki tudja, hogy miről van szó és az is jó.
Amit most Stephen King horror vonalon a Netflix mozgat, az pontosan olyan fröccsöntött műanyag, mint maga a Netflix 80%-a. Elnézegeti az ember, de azért csaknem állja ki az idő próbáját, mint mondjuk egy régi fapados Kedvencek temetője, vagy a Carrie Brian de Palma-tól.

2019-10-21 11:06:15 kilépett felhasználó (?) #5

A 3 film közül láttad vmelyiket? Mert ha nem, nincs miről beszélni. Ha ezt láttad és a másik kettőt nem, akkor se nagyon van, mert teljesen más színvonal
A Gerald's game például a 2000es évek legjobb King adaptációja a The Mist mellett.(Atlantiszt nem láttam)

előzmény: Calavera (#4)

2019-10-21 10:36:16 Calavera (?) #4

Köszönjük szépen, egyszer is sok volt.
Ezek a Netflixet elárasztó """horror""" filmek, Stephen King nevével fémjelezve, pont olyanok mint a TVShopban egy totál ergya és feleselges konyhai terméket egy híres szakács reklámozna.
Teljesen felejtős, pont úgy mint a lentebb említett Gerald's game és a 1922.

2019-10-09 21:46:28 BonnyJohnny (3) #3

Sajnos ez a King novella sem tesz ki egy egész estés filmet.

2019-10-07 17:55:15 kilépett felhasználó (?) #2

"Csak az a szép ződ gyep! Az fog nekem nagyon hiányozni! A gyep!"

Javaslom inkább a Gerald's Game vagy az 1922 megtekintését, hamár King és Netflix

2019-10-06 23:16:16 Benny Bug (3) #1

Vannak ennél sokkal rosszabb és jobb King-adaptációk egyaránt. A hangulata tetszett, voltak benne érdekes megoldások, de azért szerintem hosszabb volt a kelleténél, a lendület nem mondható, hogy a végéig kitartott volna. Ha van Netflix-előfizetésed, akkor azért egyszer megéri. Ja, meg Patrick Wilson is jól nyomta, mint általában mindig. 65%