Suspiria (1977) ☆ 👁

(Dario Argento)

olasz fantasy, horror, thriller

3,9

2019-08-09 18:39:33 ArmaGedeon (5) #73

Az IMDb szerint a filmnek 5 nyelve van: olasz, orosz, angol, német, latin. Olaszul forgatták, és utószinkront kapott? Jó, a latin gondolom csak a boszik okkult rítusaikor hangzik el. :) Rég láttam, nem emlékszem mindenre.

2019-07-24 09:13:44 offerus (4) #72

Ahogy mondják, ez a legszebben fényképezett horror. Se több, se kevesebb. A tökéletes filmhez ez nem elég, de az emlékezetes filmhez igen.

2018-12-25 21:26:57 Norbert Simon (5) #71

Színpompás, mutatós, izgalmas történet. Nem kihagyni! A zene pedig mindent visz nálam. Horrorrajongók esti meséje!

2018-11-23 10:40:22 ryood (5) #70

én az ilyenekre már nem reagálok.

előzmény: dikalosz (#69)

2018-11-23 02:20:43 dikalosz (4) #69

Bicskanyitogató, passzív-agresszív válasz, feleslegesnek találom.

2018-11-22 21:03:02 GothMan (3) #68

Ne kössél már bele ebbe a tökéletes filmbe. Na.

2018-11-22 16:54:59 Ugor (3) #67

Nekem? :o

2018-11-22 16:51:00 ryood (5) #66

megint mi a bajod?

2018-11-22 16:47:01 Ugor (3) #65

Jó, rendben, igen, ok, pont azt hozzák a filmben a színművészek, amit kell. Hát már miért ne legyen igazad?

2018-11-22 08:51:53 ryood (5) #64

pont azt hozzák a színművészek a filmben, amit kell :)

2018-11-22 07:58:18 Ugor (3) #63

Nem csökkent, ugyanannyi. A zenéje, hangeffektjei nagyon jók most is. A legendás színorgia ott van a topon. Tehát fel van az építve, amiben színészkedni kellene. Csak hát kellene.

előzmény: Mikkey (#62)

2018-11-22 07:38:45 Mikkey (5) #62

miben csökkent az ereje? én ezt bármikor meg tudnám nézni, instant élvezet!

2018-11-22 00:00:21 Ugor (3) #61

A film elszenvedte újbóli megtekintését, mely eljárás következtében megállapíttatott, hogy a remake nagyságrenddel jobb.

2018-11-14 12:07:15 mimóza (5) #60

Vártam, hogy aludjak rá egyet, pontosabban szólva, tudok-e rá egyáltalán aludni. :D

Azt hiszem, ez a legsötétebb filmek egyike, amit csak életemben láttam. Határozottan segített, hogy már az elején tudatosítottam magamban: fikció ez, álom, vagy, ha úgy tetszik, egy mese. Felnőtt mese. A gonoszról, a rejtettről, arról, hogy hol kell keresni, megtalálható-e, uralkodhat-e örökkön örökké. Komoly.

Lenyűgöztek a belső terek, ilyen kreatívan, aprólékosan, álomszépen megalkotott szobákat, folyosókat, padlókat/szőnyegeket, falakat, ablakokat, színeket, formákat, fényeket-árnyakat csak a Ragyogás Overlook hoteljében láttam.
Ám EZ a megbabonázó tér már hamarabb elővarázsolódott, egészen pontosan három évvel korábban.
Eszméletlenül hatásos.

Az ötösöm ennek szól, nem a sóhajok anyjának, hadd ne örüljön már...:D
Ó, és el ne felejtsem: a vak zongoristának a tág és sötét téren... Az egy óriási jelenet.

2018-10-26 13:52:49 ryood (5) #59

nálam is a top3-ban.

2018-10-26 13:22:28 Benny Bug (5) #58

Szerintem meg a legjobb filmje.

2018-10-26 04:05:59 necksprain (3) #57

vallom, hogy argento legfosabb filmje ez (kb 10-et ha láttam persze, vagy annyit sem).

előzmény: velvetgristle (#56)

2018-10-25 21:28:29 velvetgristle (1) #56

Nem akartam keresni a bajt és egyébként van pár olyan Argento film, ami nekem is bejön, de a Suspiriánál annyira becsapva éreztem magam, hogy a stáblistánál egy Parti Nagy-idézet jutott eszembe: "Édes, názaréti k**** anyám."

előzmény: GothMan (#54)

2018-10-25 21:01:10 ryood (5) #55

ez perverzió.

előzmény: GothMan (#54)

2018-10-25 20:59:06 GothMan (3) #54

Egy egekig magasztalt filmre valaki rádob egy egyest, kommenttel. Alig várom a reakciókat. ;)

előzmény: velvetgristle (#53)

2018-10-25 20:08:44 velvetgristle (1) #53

Ez a film emlékeztet arra, amikor én 8-9 évesen megpróbáltam "forgatókönyvet írni", miután belezúgtam a Rambo-filmekbe. Az az érzésem, Argento látta/olvasta a Rosemary gyermekét és úgy döntött, hogy lemásolja a saját stílusában. Épp itt a probléma, nekem egy horror nem attól lesz ijesztő, hogy az megpróbál minél hangosabb/színesebb/szagosabb lenni. A zene ugyanis nagyon hangulatos, csak ne mászna folyton az arcomba még olyan jeleneteknél is, amelyeknél pont a csend lenne a legfontosabb elem. Most komolyan, a két csaj úgy dönt, kihallgatja, hogy a tanárok vacsora után hová igyekeznek, erre a Goblin rázendít, hogy "LÁLÁLÁLÁLÁLÁLÁ". Anyád. Az operatőri munka, meg a színes villanykörték nagyon szépek, én elismerem, de egy film engem nem tud megvenni ilyesmivel. Ha majd arra gondolok, hogy szeretnék még egy esélyt adni a Suspiriának, inkább veszek egy lávalámpát és azt nézegetem.

A fentiek miatt még az amúgy majdnem-feszült jeleneteknek is annyi, egyszerűen úgy érzem, hogy Argento végtelenül gyerekesen állt hozzá az egészhez. Emellett pedig ott vannak még az olyan hibák, mint az az elcseszett utószinkron, a színészek nevetséges reakciói, meg az, hogy hogy az istenbe tudja Susy a szobájából ilyen pontosan kihallani a tanárok lépéseit+hogy lehet, hogy még soha egy diák sem tévedt arrafelé?!

A befejezés pedig hab a tortán, röhejes, de ezt már többen is megemlítették itt. Le sem írom, még spojlerbe sem, mert annyira kínos.

2018-05-06 21:47:39 GAR89 (?) #52

Tegnap este sikerült bepótolnom a Sóhajokat. Nem igazán ragadott magával, és a stáblista lepörgése után azon agyaltam, hogy vajon miért istenítik ezt a filmet. Mivel fáradtan ültem le elé, ma adtam neki még egy esélyt, a véleményem azonban nem változott. Elismerem, hogy az egyik legszebb film, ami valaha készült (vizuálisan), egyéb szempontokból vizsgálva viszont semmi kiemelkedőt nem találtam benne. A sztori faék egyszerűségű, az amúgy remek zene pedig akkor is szól, amikor nem kellene neki. Imádom az olasz horrorokat, különösen Argento munkáit, de ez most nem talált be sajnos.

2018-02-22 14:03:05 ryood (5) #51

engem nem.

előzmény: whiteman 01 (#50)

2018-02-22 13:03:10 whiteman 01 (5) #50

Ez a film egyszeri, és megismételhetetlen... ettől függetlenül azért érdekel engem is a remake, a stáb minimum ígéretes.

2018-02-22 11:24:39 ryood (5) #49

én meg akkor a korai korszakból még javasolnám a four flies on grey velvetet is. kevésbé ismert film, én nagyon szeretem.
a giallok többségénél nem a történeten van a hangsúly. ugye magának a műfajnak az elnevezése is egy régi olasz ponyvairodalomra utal..szóval a stílus a domináns, a vizualitás, színek, zenehasználat, vágás, erotika és vér markáns megjelenítése, na meg a bizarrság..
ettől függetlenül született néhány igazán kiváló forgatókönyv is: kristálytollú, profondo rosso, nevető ablakos ház, short night of glass dolls, hogy csak néhányat említsek.

2018-02-22 11:05:26 ChrisAdam (5) #48

Tegnap majdnem a Kilenc farkút néztem, mert az is listán van, de aztán a Suspiria mellett döntöttem. :)
Alapvetően nagyon bele tudok helyezkedni ezekbe a filmekbe, kész hangulatbombák. Kár, hogy sokszor a sztori igencsak gyenge. :D Habár annak idején nem tetszett annyira a Tenebrae, most visszatekintve jó emlékeim vannak róla.

Amúgy igen, a Suspiria is atipikus giallo, valószínű ezért is talált be.

Bonny, neked meg ajánlom ezt. És van bizony listám, egyszer tomside bombázott meg egy adag címmel, onnan is van még tartozásom...

2018-02-22 10:46:35 BonnyJohnny (4) #47

A Suspiria szerintem sem giallo, legfeljebb "giallos", és egyértelműen (csúcsra járatottan) "argentos".
Csak tudom, hogy Argento mester ezen horroja után fordultam a gialloi felé, és a Profondo rosso - Inferno - Tenebre hármassal nyitottam (mint a Suspiria kortársai), és csak aztán mentem vissza az állat trilógiához. És a kései darabokhoz képest a koraiak nem voltak annyira markánsak.
Amúgy a korai darabok közül nekem a Kilenc farkú macska a kedvencem. Chris, ha megnézed a Kristáytollú madarat, akkor nézd meg ezt is! :)
(Szegény kölyök, folyton ajánlatokkal bombázzuk, ezer filmes hosszú várólistája lehet már... :D)

2018-02-22 10:30:39 ryood (5) #46

bár tagadhatatlanul vannak benne tipikusan argentós, giallos stílusjegyek, számomra a suspiria nem giallo.

2018-02-22 10:25:42 BonnyJohnny (4) #45

Mondjuk könnyen úgy járhatsz, mint én, aki "végéről" kezdtem az ismerkedést a gialloval, és a kezdeti giallokat nem találtam elég "giallósnak". :)

A remakkel pedig éppen az lehet a baj, hogy az "argentosság" nélkül már az eredeti sem lenne olyan jó, kétséges mit hoznak ki belőle anélkül. Ha meg másolni próbálják, az lesz a baj.

2018-02-22 10:04:56 ChrisAdam (5) #44

Köszi! Listán van. :)

A remake egyébként érdekel, kíváncsi vagyok, mit hoz ki belőle Guadagnino, azért nem hótbiztos biztosíték a rendező neve a sikerre, hiszen korábban nem munkálkodott a műfajban. Nagyok lesznek az elvárások, én egy középszerű pofás filmet várok. E filmnek erőssége éppen Argento erős stílusa, a zene, egy újragondoláskor elveszhet mindez. Mindenesetre kíváncsi vagyok.

2018-02-22 09:46:35 ryood (5) #43

hadd ajánljam figyelmedbe Kristálytollú madár
ennio morricone csodálatos zenéjével.

2018-02-22 09:21:44 ChrisAdam (5) #42

A giallo nem is olyan rossz - habár korábban határozottan kijelentettem, hogy nem az én műfajom. Ilyen intenzív, erős kezdést nem nagyon láttam még. Tulajdonképpen a legelső másodperctől kezdve magába szippant a tömény, sötét atmoszféra, brutális, milyen hangulatot teremt Argento, tényleg már az első jelenetekben a borús esős Berlinnel. Habár az első húsz perc így színtiszta zsenialitás, utána kicsit néhol leül a játékidő, de folyamatosan előrukkol valami finoman fűszerezett jelenette (vak az éjszakában). A vége valóban suta, de valami ilyesmire számítottam, a korábban megtekintett Argentók is ilyen hirtelen lezárást kapnak.
A hangulata brutálisan jó, az operatőri munka és a fény-árnyék játék zseniális, a vörös és kék használata, a képi megoldásokból fakadó feszültség remek, inspiráló. Nem hiába hivatkozási pont ez a film bizonyos értelemben. És... és a zene! Kirázott a hideg minden egyes ördögi suttogásnál, brutális. Ma reggel ezzel keltem, éjszaka ezzel álmodtam. Zseniális.
Úgyhogy habár a finálé kicsit suta, nem tudja elvenni a zseniális élményt az előtte történtektől. Nem a legerősebb ötöst kapja tőlem, vannak benne esetlen dolgok, de nem tudok egy ilyen élményre kevesebbet adni. 85%

2018-02-03 10:32:59 bambula (4) #41

Zseniális,hogy ezzel az egy mondatos tartalom leírással,simán elspoilerezték a filmet.

Remélem az új verzióval Guadagnino nem egy szerelmi szálra koncetráló romantikus drámát alkot majd.

2016-12-26 05:20:48 whiteman 01 (5) #40

Minden idők talán legfélelmetesebb zenéjével rendelkezik ez a film.

2016-11-03 15:41:14 ryood (5) #39

semmi szükség ezekre a szutykokra.
hollywood újfent lejráatja magát 865332. alkalommal.
(persze valami új, eredeti dolgot képtelenek létrehozni, ezért marad a kínos, kényszeredett reprodukálás, valami harmadrangú noname rendezővel..)
a filmben egyébként nem a színészek az érdekesek, nem miattuk kultfilm.

2016-11-03 14:39:57 guybrush (4) #38

Nekem mindketten a kedvenceim közé tartoznak. Ellenben az eredeti film színészei közül egyedül Udo Kiertől láttam emlékezetes alakítást, és tőle sem Argento kezei alatt.

2016-11-03 14:31:39 tomside (5) #37

Én meg elismerem Tilda Swintont baromi egyedinek, de sajnos nem szeretem nézni. :(
Viszont Chloe űberkedvenc. Bízom hozzá, de bármi lehet. Kétesély.

előzmény: guybrush (#35)

2016-11-03 14:29:40 dikalosz (4) #36

Irónikus volt persze. Nem véletlenül ítélkezem előre, sajnos van alapja. Illetve az eredeti alkotást abból a miliőből kiemelni hatalmas bűn. Már pedig azt, amit Argento csinált nem lehet utánozni, de még csak hozzá hasonlót sem alkotni. Borzalmas dolgok ezek szerintem, szinte biztos hogy nem nézem meg.

előzmény: guybrush (#33)

2016-11-03 13:12:26 guybrush (4) #35

Én előbb azért megvárom a végeredményt, és majd utána ítélkezem.

2016-11-03 12:59:20 ryood (5) #34

szánalmas.
ez egy "remakelhetetlen" film.

előzmény: dikalosz (#32)

2016-11-03 12:45:44 guybrush (4) #33

Nem tudom, hogy te iróniának szántad-e, de mindenesetre ez engem tényleg felcsigázott. A rendező személye és a bivalyerős casting nekem azt sugallja, hogy nem egy lelketlen, felesleges remake-et fogunk kapni, hanem egy kreatívabb átértelmezést. Mondjuk a szintén Chloë Moretzes Carrie is hasonlóan indult, aztán csúnyán elbánt vele a stúdió.

előzmény: dikalosz (#32)

2016-11-03 00:07:46 dikalosz (4) #32

Jó hírem van:
Már megint.

2015-04-25 11:45:48 ryood (5) #31

a performansz végén claudio simonetti azt mondta, hamarosan visszatérnek!
én reménykedem nagyon egy profondo rosso előadásban..

2015-04-25 10:29:00 tomside (5) #30

Hát ezt sosem fogom megbocsátani magamnak. :(

2015-03-27 17:09:04 ryood (5) #29

3 remek írás a vasárnapi "szeánszról" [link]

2015-03-23 09:08:27 Mikkey (5) #28

+1! fantasztikus volt élő zenés kísérettel átélni a képeket!

2015-03-23 08:35:03 ryood (5) #27

hát felejthetetlen élmény lett a tegnapi vetítés a38-on, köszönet érte a szervezőknek és a goblin zenekarnak! soha ilyen mozizásom nem volt, lement hanggal a fim, és a zenét élőben játszotta hozzá a goblin. állvafilmnézés, húúú vaahogy az jött le, hogy elrontaná ezt az alkotást, ha bonyolultabb cselekménye lenne, itt végülis szinte jelentéktelen ami történik, ami fontos, az az ahogy..valódi pszichedelikus élmény..

2014-11-26 19:56:24 ryood (5) #26

denemám!!

2014-11-24 17:35:33 Olórin (5) #25

NEM:)

előzmény: szigiri (#23)

2014-11-24 17:29:14 ryood (5) #24

márciusban goblin koncert az a38-on!!
info: [link]
lesz suspiria vetítés is, erre fogja élőben eljátszani a zenekar a kultikus film zenéjét!

2014-11-24 16:37:53 szigiri (2) #23

Én tényleg részben mindenféle jogalap nélkül írok ide, mert nem hogy nem szeretem, de gyűlölöm a horrort és csak azért néztem meg, mert egy kedves ismerősöm ajánlotta és a klasszikus horrornak esélyt sem adtam eddig. De ha jól értem, abban mindenki egyetért, hogy a film egyetlen kiemelhető eleme a jó és hangulatos díszletek? Hát nem több a feladata a rendezőnek, hogy ezt elérje?

Vagy nézzük a félig üreset: rossz vágás, bárgyú sztori, használhatatlan dialógusok és pocsék színészi játék. Direkt nem említette a nevetségesen lomha gyilkosságokat, mert tisztában vagyok vele, hogy ez egy 1977-es film. Fura, hogy egy filmes stílus azzal hódit, hogy számos eleme béna.

Van egy olyan érzésem, hogy ez a film azért lett klasszikus, mert a szemétkupacból, amit összehordtak olasz horror név alatt, messze kiemelkedik. Tehát ezt azért írjátok fel, "messziről jött ember" jeligével üzenem, aki először ismerkedik az olasz horrorral, annak sajnos itt a csúcsok is körülbelül a Hortobágy legmagasabb pontjának tűnnek. És megjegyzem, hogy a Kommandót meg a Vörös Szonját sem tartom kiemelkedő alkotásnak, függetlenül attól, hogy ezeken nőttem fel és számtalanszor láttam a filmet és eléggé beégtek a képek, és pláne nem jutna eszembe ezért 3-as fölé értékelni őket.

2014-03-06 19:13:52 Prüstü (3) #22

Számonkérni sem lehet... az az természetes hogy olyan minőségű amilyen.. elég baj ez. Az hogy nem számít Giallo-nak, attól még ugyanazokkal a jellegzetes "erényekkel" van megáldva.

előzmény: norberthellacopter (#21)

2014-03-06 18:55:53 norberthellacopter (5) #21

Egy digó horrornak felróni a hatásvadászatot és a színészi játékot körülbelül olyan, mint számonkérni egy kutyán hogy miért ugat és nem mekeg:)
És a Suspiria továbbra sem giallo.

előzmény: Prüstü (#20)

2014-03-06 18:10:38 Prüstü (3) #20

Újranézve a filmet, valamelyest romlott az összkép. Ez a bizonyos szürrealizmusba csapó képi világ és hozzácsatolt zene, túlságosan sok, a rengeteg erős szín és díszlet számomra túlontúl mesterségessé teszi a filmet. (Bezzeg ugyanezek a színek, pl:Bergman: Suttogások és Sikolyokban elképesztően jól is tudnak működni, megfelelő vágással és beállítással)

A zene pedig vág a filmhez, csak túl sokat szól, akkor is, amikor nem kellene. A gyilkosságok próbálnak minél brutálisabbak lenni, a hatásvadászat nagyon kiérzik, főleg mai szemmel nézve az a rengeteg elpazarolt tempera, mondjuk ez az összes Giallo filmre igaz. A színészi játék pedig 1-2 karaktert leszámítva csapnivaló, túljátszott haláltusák stb...

Mindezek ellenére, mindenképp érdemes megnézni mert valóban rendkívül egyedi hangulata van , csak nálam nem a filmet magasztaló érzéseket váltotta ki.

Mindezt ráadásul úgy írom, hogy ha horror film, akkor leginkább az ilyen okult dolgokkal foglalkozóakat kedvelem.

2012-12-26 18:18:03 tomside (5) #19

tényleg beleélős atmoszférát ad, amiben aztán otthonosan lehet mozogni, és tényleg túl vérszegény a cselekmény. Nem tudok újat mondani. Egyértelműen az atmoszférája, a képi és hanghatások húzzák erős négyesbe.

2012-10-02 17:38:10 Xaos (4) #18

Kifejezetten érdekes volt, a zene, a hangulat, a képi világ egyszerűen magával ragadott, bár a történet lehetett volna tartalmasabb, a vége pedig jobb.
Erős 4-es.

2012-04-11 08:31:52 deviant (3) #17

a vége nagyon-nagyon összecsapott, és ez bizony nagyon lerombolja az élményt.

2012-04-01 00:15:58 BonnyJohnny (4) #16

Szerintem simán zseniális lehetne. A képi világ, a hangok, a zene mind rendkívül hatásos. Végig nagyon hangulatos, sokszor kifejezetten nyomasztó, helyenként ijesztő. De a vége... könyörgöm.
Ez szó szerint összecsapott finálé.
Haragszom a végére. Ha négyesre osztályozom, az csakis azért lesz.

2011-11-07 01:16:56 slawter (4) #15

Nem túl félelmetes, de remek hangulatú horror.

2011-09-15 23:38:22 Zsoca87 (5) #14

Rohadt hangulatos. Szürreális horrornak mondanám, a változatos színvilág és a díszletek teszik szürreálissá (emiatt már alapból van egy alap ijesztő hangulata) és a zene erre rátesz egy lapáttal. Szerintem a story nem olyan jó, de a képi világ és a zene együttese simán elviszi a hatán az egészet. Rég láttam ilyen jó horrort.

2010-11-04 19:44:47 yuriko (?) #13

Én olaszul is láttam, de az is utószinkronos volt.

előzmény: JeszKar (#12)

2010-11-04 19:41:28 JeszKar (5) #12

Nem szokványos horror, az hétszentség. Piszok erős atmoszférával rendelkezik, nagyszerű a zene a képi világ kelően szürreális (néhol már-már expresszionista), mind a díszlettervezőt, mind az operatőrt dicséret illeti (bár mondjuk a műanyag denevért tudnám feledni.)

Igazából nekem is egyedül a vége nem tetszett igazán, kicsit ősszedőbotnak éreztem. Bár azért lehetett volna rosszabb is.
Egyébként létezik eredeti olasz verzió? Vagy csak az angol szinkronizált?

2010-09-19 11:26:23 Prüstü (3) #11

Ugyan már mindenki a befejezést cinkeli....... milyen befejezést akartatok volna mégis??? Szerintem egész jól kivitelezték, és jó zárás volt....boom boom finálé, összedől a ház.megmenekül a kis csaj...haleluja.

2010-09-02 17:00:42 mchn (3) #10

Hangulatos film, de egy pillanatig nem tudtam felni, a slasher reszek nem tul acelosak es a vege brutalisan gyenge. A zene, a diszletek es a fenykepezes viszont remek. 6/10 ez most igy elsore.

2010-02-26 20:22:33 Hannibal Lecter (4) #9

Már évek óta rebesgetik. Hiszem, ha látom. :)

2010-02-26 20:01:59 HejjaX (3) #8

jön a remake ([link]), hurrá, hurrá!!! biztos atom jó lesz!

2010-02-26 01:12:34 Hannibal Lecter (4) #7

Az első 10 perc után majdnem félreraktam a filmet. Illetve félre is raktam múlt éjjel abban a hiszemben, hogy az egész ilyen lesz. Aztán most megint elővettem, és pozitívan csalódtam: a Sóhajok rendkívüli aurával rendelkező, sokszor egészen páratlan félelemfaktort implikáló horror. Az expresszív képi világ, a fény-árnyék hatások és a lidérces éjszakai jelenetek elidegenítő hatása is működik, sőt, az "itt alszik mellettünk az igazgatónő" szcéna talán minden idők egyik legfélelmetesebbike. Összességében mégis csak 4-es, a nyitány és a zárás miatt, ami méltatlanul összecsapott és jellegtelen a film konstans színvonalához képest. Emellett a sokat sejtető gongokkal kísért elektronikus zenével is spórolhattak volna. Kicsit csalódtam, de azért jó kis film ez.

2010-02-10 09:41:28 Killjoy (2) #6

Hát kövezzetek meg, de én ezt a filmet iszonyatosan untam és borzalmasan butának találtam. Az operatőr valóban jó munkát végzett és a díszletek is elég szürreálisak voltak, sőt, nekem a zene is hozta azt, amire szánták, folyamatosan fokozta a feszültséget, de a nulla kidolgozottságú karakterek, a faék bonyolultságú forgatókönyv és a röhejes befejezés egyszerűen a földbe döngölték az egészet. Nem beszélve a magyar DVD kiadás csonkított képéről...

2009-10-16 23:04:24 GothMan (3) #5

Az operatőri munka és a díszletek tették élvezetessé számomra a filmet, ugyanis történet nincs, a kevés slasher jelenet egész egyszerűen béna, a filmzene pedig olyan szinten idegesítő, hogy meg is fájdult belé a fejem. Ettől azért többet vártam egy ilyen "klasszikus"-tól.

2009-08-20 12:28:09 wayage (5) #4

Remekmű! Idáig nem estem hanyatt az olasz horroroktól (amiket idáig láttam túl belezős véresek voltak, ami nem az én világom). Argento misztikus stílusa viszont közelebb áll. Lassan, sejtelmesen építkezik (a véres kezdés ellenére is), gyönyörű a zene, vmint kiemelném a fényképezést, a díszleteket és a képi világát. (melyről néhol a Ragyogás jutott az eszembe, de ez a film előbb készült:)

2009-05-30 10:26:25 acidphase (5) #3

nagyon beteg:P

2009-02-27 19:02:44 verdeleth (5) #2

Argento korai filmjei közül nehéz kiválasztani a legjobbat, de talán a Sóhajok és a Mélyvörös, ami a többi zseniális munkája közül is kiemelkedik

2008-07-20 07:11:17 ronin07 (?) #1

Iszonyatosan jó hangulata van, nagyon rettegésteli és misztikus.