Snake Eyes (1998) ☆ 👁

(Brian De Palma)

amerikai-kanadai krimi, thriller

3,4

2018-11-23 17:46:43 The Cortez (3) #4

Teljesen átlagos, helyenként rohadtul unalmas krimi, aminek a legnagyobb része egy sportarénában játszódik Nick Cage-dzsel, aki nem hozza rosszul a korrupt zsaru szerepét. Az igazság kábé a lezárás előtt fél órával kiderül, így egészen a befejezésig, teljes érdektelenségbe fullad a cselekmény. A filmnek tehát nem a sztorija, hanem inkább a technikai oldala az erős. Színvonalas a fényképezés, megtalálhatóak benne De Palma stíljegyei (pl: hosszú snittek, osztott képernyő, a színészeket sokáig követő kamera stb.), de a legnagyobb kreativitás a merénylet több karakter szemszögéből való bemutatásában, valamint a vágatlan/rejtett vágásokkal megoldott nyitójelenetben rejlik.

2016-02-24 23:10:48 Bong (?) #3

A casting és a befejezés nem a legjobb, viszont a KT és az imdb átlag szerintem egy kicsit megtévesztő. Alulértékelt film a Snake Eyes (miért ez lett a címe?), mondjuk nem is valami ismert, de engem meglepett. Tempós, sokszereplős, hangulatos kis thriller ez, De Palmára jellemző rendezői megoldásokkal és egy csepp humorral. Nagyobb nézettséget érdemelne.

2011-06-17 18:55:09 Stone (5) #2

Újranéztem, jó rég láttam. Így frissen üdén álltam hozzá, és emeltem a tétet.

2008-09-26 19:33:34 bruce (4) #1

Korekt kis akciófilm pedig nekem nem nagyon szoktak bejönni Brian De Palma alkotásia.Ez a szerep kitünően áll Nicolas Cagenak nagyszerűen az öntelt korrupt Nici Santorot.