Face/Off (1997) ☆

Ál/arc

(John Woo)

amerikai akciófilm, dráma, thriller

4,0

Castor Troy: Nem is tudom, mit utálok jobban viselni. Az arcodat vagy a testedet. Mert bár imádok kefélni a nejeddel, bevallom, mindketten jobban szeretjük a régi felállást, ugye? Csináljuk vissza!
Sean Archer: Nem tudod visszaadni, amit elvettél tőlem.
Castor Troy: Oké. B-terv. Nyírjuk ki egymást!

Sean Archer: Meghalsz!!!

(Lazarrónak)
Castor Troy: Mondanom kell valami fontosat, és tudom, hogy nem fog tetszeni magának. Én vagyok Castor Troy!!! (majd halálos ütést mér a főnöke nyakára)

Castor Troy: Óóóóó... Páter noszter, az apád suszter, az anyád varga, te meg egy marha! Micsoda vallásos érzület. Hááá.. Igen, íme a Jó és a Rossz örök harca. Szép, de hol marad belőle a valódi élvezet!?
(lövöldözés indul)

Castor Troy (énekel): Készen állok... kész vagyok a végső útra, bébi!!!

Castor Troy: (a börtönben) Vigyázz a szádra, baszd meg! Vigyázz a szádra, baszd meg!

Gengszter: Áruld már el, honnan tudsz ennyit Sean Archer-ről?
Sean Archer: Hát... Ismerem a feleségét. (nevetés tör ki, amibe idővel Sean is bekapcsolódik) Húúú dee joóó nőőő!!!

Sean Archer: (Troy-ról) Le fogom tépni az arcát. A szemét, az orrát, a bőrét, a fogait. Az egészet.

(a kómából felébredve)
Castor Troy: Jó estét, doktor úr! Ugye, nem bánja, hogy belekóstoltam a király fájdalomcsillapítóiba? Egyszerűen zseniális, remek munka. Ó, Istenem, ez jó! Bravó! Nagy kibaszott bravó! Gratulálok!
Dr. Malcolm Walsh: (a szemüvegén visszatükröződik Troy lenyúzott arca) Mit akar?
Castor Troy: Találja ki!

(telefonon)
Castor Troy: Sean Archer.
Sean Archer: Én pedig Castor Troy.

Castor Troy: (egy kóristalánynak) Tudod, én sose rajongtam a Messiásért. Kibaszott unalmas. De a te hangodtól még ez a tehetségtelen Handel is lángésznek tűnik. (megnyalja a lány arcát, majd énekelni kezd) Haaleluujaah!!!! HAAA-LEE-LUU-JAAH!!! (belemarkol a lány fenekébe) ÓÓÓÓ-ÁÁÁÁÁH!!!!

Sean Archer: A férfi, akit a férjednek hiszel, nem a férjed. Itt a bizonyíték, doktornő! Az én vércsoportom, Sean vércsoportja 0 negatív, Castor-é AB. És én szeretlek.

Eve Archer: (játékokat tesz az 5 évesen meghalt kisfia sírköve elé) Boldog születésnapot, Mikey! Elvette tőlünk a fiunkat, Sean! A kis fiunkat! (majd a férje arcát viselő gyilkos vállán sírja ki magát)

Titkárnő: Uram, ezt a pezsgőt a CIA küldi.
Sean Archer: Nincs szilveszter. Küldje vissza! (elveszi) Ne! Mégse. (a magasba emeli az üveget) És mit kapott Anderson? Montgomery? Gianelli? Pingus? Winters.

Buzz: Jól van, Archer?
Sean Archer: (az ellensége arcában) Hogy szólított?
Wanda: Archernek, uram.

Castor Troy: Imádom a húsos barackot.

Sean Archer: Véged van, rohadék!
Castor Troy: Sean, ne pofázz! Lőj, mert csak egy golyód van!
Sean Archer: Neked is.
Castor Troy: Nocsak! Van egy közös vonásunk: ismerjük egymás fegyverét.
Sean Archer: De van, amiben különbözünk. Nekem már nem számít, hogy élek-e. Neked még igen.
Castor Troy: Megszakad a szívem, Sean. Nincs örömöd az életben? Miért nem tartasz velem? A terrorizmus jó buli és jól fizető meló.
Sean Archer: Pofa be!
Castor Troy: (rárivall) Vigyázz a szádra, baszd meg! (szünet) Készen állok, hogy bibliai csapást mérjek Rossz Angeles-re. De megkegyelmezek, ha elmehetek innen az öcsémmel.
Sean Archer: Baromság.
Castor Troy: Ó, hova gondolsz? Tényleg azt hiszed, hogy blöffölök? Talán igen. De mi van, ha mégsem? Másfelől mire volna jó, ha lesittelnél? Azt megsínylené a családot. És ha már itt tartunk, hol van a kislányod? A kicsi Janie. A hamvas barack megérett már? Dögölj meg! (épp lelőné Archer-t, de üres a tára) Oké, jól van! Kérem, biztos úr, ne bántson! Félek, Seany! Na, mi lesz, húzd meg a ravaszt! Én szarok az egészbe! (énekelni kezd) Készen állok... Készen állok a végső útra! Bééébiiii!!! (kést ránt, mire Archer lefegyverzi és a beindított repülőgépturbina elé veti őt)

Castor Troy: Ha virágot hoznék neked...-nem,hadd fogalmazzak másképp:ha megengedném,hogy leszopd a nyelvem,hálás lennél?

Castor Troy: Ne menjetek a 18. utca közelébe, nagy lesz ott a szmog.

Castor Troy: [Archer arcával] Micsoda szar környék. Soha többé nem áll fel a farkam!

Sean Archer:...de te...
Castor Troy: ...kómában voltam? Az ember felébred, ha álmában levágják az arcát!

Wanda: Nem szólt a csipógója?
Castor Troy (Sean testében): Kikapcsoltam. Ma van Mike-i születésnapja.
Wanda: Akkor a sors igazságot szolgáltatott. Castor Troy meghalt.
Buzz: Miközben szökni próbált a börtönből.
Castor Troy: Hol van a holteste?Látni akarom a holtestét.
Wanda: Még nem találták meg.
Castor Troy: AZT MERI MONDANI, HOGY NINCS MEG A HOLTEST?Azonnal hívják a rendőrséget!
Wanda: Castor meghalt de ha élne is nem olyan ostoba, hogy visszajöjjön!
Castor Troy: Hm. Higgye el nekem szépségem, hogy már itt is van.

Castor Troy: Van egy közös vonásunk: ismerjük egymás fegyverét!
Sean Archer: De valamiben különbözünk: nekem már nem számít, hogy élek-e. Neked még igen!