Les invisibles (2018) ☆ 👁

A láthatatlanok

(Louis-Julien Petit)

francia dráma, vígjáték

2020-12-19 10:13:52 hferi (3) #4

Akit érdekel vagy érint, az természetesen nézze meg, engem is érdekelt, megnéztem. Filmként azonban csalódást okozott, egyszerűen nem működött számomra. Nem vártam fergeteges komédiát persze, de a vígjáték jelzőt is túlzásnak tartom. És azt is elismerem, hogy így több nézőhöz jut el, mint ha dokumentumfilmnek pozícionálnák, és a téma miatt fontos, hogy így vagy úgy de megismerjük ezt a világot is, de a Verzión idén bemutatott film Schwechtje Mihálytól sokkal jobban tetszett.

2020-04-22 17:23:41 zéel (4) #3

Én is ott láttam. Jó közönség volt!:)

előzmény: dr. caligari (#2)

2020-04-22 14:33:32 dr. caligari (4) #2
2020-03-02 22:51:08 Ugor (5) #1

Mit mondhatnék… ezt a filmet nem ajánlom, csak azoknak, akiket érdekel ez a világ alatti világ. A hajléktalanok léte, a létüknek az oka, a segítség, az állam szerepe, kötelesség és önkéntesség… siker és kudarc örök körforgása, harc a rendpárti állammal, a törvénnyel, a lelkiismerettel, magánélettel. Nem verekednek benne, nincs autósüldözés, viszont van rögma. Itt, vagy máshol, mindegy. Emberek tömegei küzdenek azért, hogy emberek még nagyobb tömegei ne vesszenek el örökre. Ma volt a Budapest Bike Maffia és a Mozinet szervezésében egy adománygyűjtő vetítés a Skanzenklubban. Akkor már el is mondtam, milyen a fogadó közeg, kik az arcok, akik ezt megnézik, és azt, hogy mit is néztünk rajta. De rajtunk kívül ez még ki a fenét érdekel? Franciaországban sem fenékig tejfel semmi, csak érdekesebb, változatosabb, etnikailag színesebb a probléma. Dokudráma a javából, néha-néha biccent csak be a fikció egy icipicit, hogy emocionális löketeket kapjon a film. De talán nem is kell neki. Úgy jó, ahogy van. Jó, hogy van ez a film. És borzasztó, hogy ok van arra, hogy elkészülhetett.