Ready or Not (2019) ☆ 👁

Aki bújt

(Matt Bettinelli-Olpin - Tyler Gillett)

amerikai-kanadai horror, thriller, vígjáték

3,2

2020-06-30 19:29:34 sptt (3) #21

Nagyon jól induló horror, ami az idő múlásával egyre inkább ellaposodik és kiszámíthatóvá válik. Nagyon kár érte, mert a kezdet rendkívül biztató volt. Samara Weaving meglepetés, nagyon jól játssza a "tökösödő" áldozatot.

2019-12-28 20:43:41 The Cortez (4) #20

Őrült, trágár, morbid horrorvígjáték, egy kis thrillerrel keverve. Bizonyos karakterek megjelenésével-viselkedésével, némi elvont kiállást próbáltak adni a filmnek. Ez végül nem jött össze, de a survivor show, a vérengzés és néhány poén legalább működik benne. A vége felé egyre elborultabbá válik az alkotás, a finálé pedig nemcsak túltolt, hanem ráadásként még egy újabb műfajjal is kiegészül. Az alapsztori kiváló, a kivitelezés korrekt, a lezárás ütős, a mondanivaló meg zseniális, ugyanis a sztori jól kifigurázza a gazdag pszichopatákat, emellett a család vs párkapcsolat dilemmát is sajátosan körbejárja. Az legkiemelkedőbb negatívum Samara Weaving, aki idegesítően tolja végig a játékidőt.

2019-12-13 17:56:35 Ragemarci (3) #19

Viszont más a célközönség. Az egy tipikus rape and revenge sztori, badass faktorral és olyan élvezettel van túltolva, mint mondjuk a Mandy. Itt azért mindebből kevesebbet kapunk vagy semmitse. Szerintem éppen csak, hogy beleillik a zsánerbe

előzmény: qanic (#18)

2019-12-13 17:32:44 qanic (3) #18

Érdekes, hogy jelenleg tizedre azonosan áll, mint a Revenge, pedig az azért emlékezetesebb.

2019-12-09 17:52:12 BonnyJohnny (3) #17

Simán el tudom képzelni, hogy akinek az ízlésében az nem, annak ez igen, és fordítva. :)

2019-12-09 07:05:06 Ubul (4) #16

"vígjátéknak nem elég vicces - Babysitter "
mondjuk kinek mi, mert nekem annak a poénjai között voltak meh érzéseim, itt többnyire jobban megmosolyogtattak :D

2019-12-08 23:58:15 BonnyJohnny (3) #15

Ez megint csak egy közepes eresztés. Exploitationnek nem elég őrült (Revenge) vígjátéknak nem elég vicces (Babysitter éppenséggel Ms. Weavinggel), thrillernek meg ne elég izgalmas. A horror állja meg egyedül helyét, a misztikus alapsztori miatt, talán némi társadalomkritikus felhanggal. Viszont annak meg túlnyújtott, döcögős. Ebbe több kraft kellett volna. Így olyan oké/elmegy.

2019-12-08 21:24:37 Ragemarci (3) #14

Befér a neo-exploitation kategóriába, viszont nem igazán sziporkázó, helyenként műanyag.

2019-12-08 11:33:36 Trashman (5) #13

Samara Weaving lassan exploitation királynő lesz. Óriási film.

2019-12-08 09:49:12 Rorschach (4) #12

Nagyon ötletes és stílusos film, ha hagyunk neki egy kis időt kialakulni. Samara Weaving lubickol ebben a szerepben - ami viszont váratlan volt, hogy nem csak ő, többen is lopnák előle a show-t, ha lenne elég idejük rá.

Amit még muszáj megemlíteni, hogy a smink/maszk végig baromi jó, elsőrangú munka.

2019-12-07 10:49:13 Edwest12 (4) #11

Kifejezetten szórakoztató, sötét humorú film. Nekem valamiért a You're Next ugrott be róla, bár az sokkal komolyabban vehető alkotás. A lezárás számomra kicsit kilóg az egész történetből, vagy ha úgy tetszik, átértékeli mindazt, amit előtte láttunk, de furcsamód bejött.

2019-09-17 21:45:29 Doc (4) #10

A trancsír ügyében egyetértek - a "minimális" nem panasz volt.
Szerintem egy horrorban a jumpscare a legalja és a trancsír csak egy fokkal jobb.
Ebben a filmben nem azon volt a hangsúly hogy minél részletesebben mutassák a beleket, az ilyen jelenetek eléggé árnyékban maradtak ahhoz, hogy inkább a hangulathoz járuljanak hozzá.
Ami a trágárságot illeti, jobbára kifejezetten vicces volt. Szerintem egy átlag 16 évesnek nem sok újdonság volt benne.
Ezzel együtt legyen 18+, nem fogunk ezen összeveszni :)

előzmény: nightrace (#9)

2019-09-16 10:44:35 nightrace (4) #9

Minimális a trancsír, de ami van, az abszolút tisztességes.

Egyébként a szokásosnál jóval trágárabb a film, úgyhogy szerintem indokolt a 18-as karika.

előzmény: Doc (#8)

2019-09-15 21:07:02 Doc (4) #8

Határozottan nézhető film, ráadásul nem folytatás és (azt hiszem) nem remake.
Többször kifejezetten vicces volt.
Jópár csavar volt benne, és bár vége felé egy-két pillanatra leült a sztori, a vége kifejezetten ütős lett.
Vagy mondhatnám robbanékony :)
Még egy-két filozófikusabb gondolat is belefért. Mint mondjuk hogy az ember bármire hajlandó ha a családja azt mondja hogy nem gáz
Minimális mennyiségű jumpscare, minimális trancsír - nem is vagyok benne biztos hogy a 18-as karika indokolt.
Kifejezetten tetszett, még a "zseniális" értékeléssel is kacérkodtam - de az talán túlzás lenne.

2019-09-04 07:42:40 Ubul (4) #7

hát de horror-vígjáték :D

előzmény: zs93 (#6)

2019-09-03 19:37:03 zs93 (2) #6

Jó lett volna, ha eldöntik, hogy horrort vagy inkább vígjátékot készítenek. Szinte egy percig nem lehet komolyan venni, a főszereplő halálfélelem helyett poénkodik.
Ettől sokkal többet vártam.

2019-08-30 08:51:22 Gergely Gergő (2) #5

A méhedben?? :) bocsánat, nem hagyhattam ki !

2019-08-30 08:18:27 Ubul (4) #4

szerencsére a csaj már a Mayhem-ben is alázott :D

előzmény: dittike (#2)

2019-08-30 06:39:28 Gergely Gergő (2) #3

A főszereplő nekem tiszta Emma Stone! :)

2019-08-30 04:11:32 dittike (5) #2

Középiskolában néztem utoljára horrorfilmeket de ezen a gyöngyszemen egyből megakadt szemem és nagyon bejött a csaj aki lealázza a családot.

2019-08-26 20:49:51 Benny Bug (4) #1

No kérem szépen, szerintem ez a film jó volt. Nem hibátlan vagy zseniális, de határozottan megérte a jegy árát. Szerencsére hamar belecsapnak a lecsóba, így nem válik unalmassá. Még jó, hogy nem feltétlenül kell a látottakat túl komolyan venni, ez egy elborult és éjsötét szatíra horror elemekkel. Lehet, hogy használ sablonokat is, viszont nem bántó mértékben. A finálé meg iszonyú beteg lett, de igazából épp azért tetszett. Remek érzékkel is küldték mozikba, így a műfaj kedvelői számára korrekt szomjoltó lehet a Midsommar után, de még az AZ 2 előtt. Samara Weaving meg hivatalosan is az év sikolykirálynője és Carry White-ja egy személyben. :D Elborult és elég véres szórakozás ez. 75%