The Rock (1996) ☆ 👁

(Michael Bay)

amerikai akciófilm, kalandfilm, thriller

3,8

2020-07-13 12:33:18 Norbert Simon (4) #19

Mostanában a kilencvenes évek klasszikusaihoz nyúltam vissza. Annyira jó volt újranézni több ilyen akciófilmet. A Cage és a Connery fantasztikusan játszanak. Az akciójelenetek abszolút klasszak. Szerintem mind a mai napig nagyon szórakoztató. Ed Harris is szerintem fantasztikus volt. Mind a három színészhez jól áll az adott szerep. Ha egy izgalmas akció filmre vágyik valaki és nosztalgiázni van kedve válassza A Sziklát. A zenéje meg ikonikus!

2017-03-06 11:43:07 SAF333 (5) #18

Tökéletesen fogalmaztad meg a gondolataim. :-)

előzmény: kaamir (#17)

2016-12-13 17:50:06 kaamir (4) #17

Ha ma mutatnák be, biztos jót röhögnék rajta, de ez akkor is egy hatalmas klasszikus és örök kedvenc.

2016-12-13 16:32:53 nygaben (4) #16

Ez a film még így húsz évvel a premier után, sokadjára is meg tudott fogni. Tegnap pörgettem le, előtte jópár éve láttam utoljára - 13-14 évesen az egyik kedvencem volt, videokazettáról rengetegszer megnéztük, és a zenéjét is agyonhallgattuk. És nálam még most is működik, kikapcsolt teljesen, jó volt.. Sean Connery meg az egyik legkúlabb akcióhős :)).

2013-09-15 10:52:40 Olórin (5) #15

C-c, a "mit tettem" nem annak szól, hogy meghal, mert a kormány ellen lázadt, hanem annak, hogy olyanok kezére játszotta a vegyi fegyvereket, akiknek nincsenek morális fenntartásai SF kinyírásával kapcsolatban.

2013-09-15 10:32:31 Tenebra (5) #14

Jaja, ez egy nagyon szemét és alattomos stratégiája a hollywood propagandafilmeknek kb. a 60-70-es évek óta. Hogy úgy tesznek, mintha kritizálnák a rendszert, de valójából megerősítik azt. Ezrét nem szeretem a Piszkos Harry-t sem annyira. Mert úgy látszik ott is, hogy van egy "renegade cop", akinek a töke tele van a rendszerrel, és önbíráskodik. De valójából, s ezt a Magnum erejében ki is fejti, ő a rendszert megreformálni akarja, azaz megerősíteni, nem megdönteni. Az ellensége pedig azoknak a megtestesítője, elrajzolt verziója, akik a rendszert meg akarták dönteni, és egy új rendszert szerettek volna létrehozni. Ugye a Skorpió ott egy hosszú hajú, eléggé buzis nyegleó figura, leginkább női vonásai vannak - azaz a hippiket, a queereket és a feministákat testesíti meg. :D Az ilyet pedig a film szerint agyon kell lőni. De a Piszkos Harry tökösségét és látszólagos lázadását azok is megkedvelhetik, akik esetleg füves cigit szívtak. Így a filmen keresztül elfogadják, hogy az az életforma csak destrukció, Harry-é (aki valójából kőkeményen republikánus szerintem) a követendő példa.

A Szikla ugyanez. :D Ed Harris figurája egy igazságos, empatikus arcnak tűnik, aki jogosan követelőzik. De végülis mi a történet lényege? Az, hogy Ő MAGA IS BELÁSSA, hogy amit csinált, az csak terrorizmus mikor megérkezik hozzá Sean Connery figurája, és már át van lőve, akkor rimánkodik, hogy "mit tettem". Azaz: nem szabad itt pattogni, mert aki a kiváló amerikai kormány ellen lázad, az MEGDÖGLIK terroristaként.

A film csak azt a szokásos hollywoodi propagandaziccert hagyta ki, hogy a hősök között nincs néger vagy távol-keleti, ennyiben "rasszista", hogy egy angol ex-James Bond és egy amerikai vegyész mentik meg a nemzetet. :D

A legmocskosabb, legalattomosabb propagandafilmek egyika a Szikla, ha alapvetően egy nézhető akciófilm is.

2013-09-15 09:52:05 BonnyJohnny (4) #13

Ez az, hogy a film "gonoszának" a töke ki van az egésszel, de a film egy pillanatig sem hiteti el velem, hogy igaza van. Az Amerika, amit a film bemutat egyáltalán nem az, amit a "gonosz" kritizál. Ellenben a "gonosz" emberei pont olyan égetnivaló terroristák, mint minden tucat akciófilmben. És attól, hogy beletesz egy genya kormányügynököt (Aki pórul jár? Már nem emlékszem.) még nem lesz kritika a kormány felé. Vagy, ha igen, akkor enyyivel a Trannformers is az.
Ez a film bizony ízig vérig amerikai heroizmussal és patriotizmussal van áthatva. Kb. mint a Die Hard 4, és ellenben mint a Die Hard 1., ha érdekel, hogy mire gondolok.
Természetesen nem úgy patrióta, mint a Zöldsapkások. :P És amúgy ettől még mindig jó filmnek tartom a Sziklát. Bay legjobbjának, ha már itt tartunk.

előzmény: McCl@ne (#12)

2013-09-14 23:00:21 McCl@ne (5) #12

Őrületes patriotizmuson ugye azt érted, hogy a film "gonosza" a saját kormánya ellen folytat egy valójában nagyon jogos harcot, mert azok le sem szarták a hátrahagyott katonákat? Magyarul a kormányt hibáztatja a saját katonáinak meggyalázásáért, amiről a film nem rest állást foglalni és Hummel mellé állni.
Én nem látom itt a patriotizmust, de kicsit már unom, hogy minden filmnél, az első amerikai zászló meglebbenése után ezt kell olvasnom pont itt, ennek a szittya, hátrafelé nyilazó, egész Európát meghódító, mellét döngető ország kellős közepén.

előzmény: trockij (#11)

2013-09-14 22:33:17 trockij (4) #11

Akkor az nem is ez a film.

Amúgy ez az őrületes patriotizmus elég sokat ront az élvezhetőségen.

előzmény: robynballantyne (#6)

2012-01-05 13:27:19 McCl@ne (5) #10

A katonai raktárba történő behatoláskor nem ölnek meg senkit, csak kábítanak, az egyetlen áldozat a saját emberük, akinek a halálát ezek szerint szintén kivágták ezek a kutyák...

előzmény: robynballantyne (#6)

2011-07-27 01:43:53 slawter (5) #9

Örök kedvenc, remek film!

2009-12-26 11:03:45 Bruce94 (5) #8

A kedvenc filmem Michel Baytől és Bruckheimertől.
Sean Conney tényleg egy isten a filmben de Nickholas Cage és Ed Harris is remek volt.

Amúgy az rtl-en nem érdemes ilyen filmet nézni.
Ui: lesz a tv-ben megint mához két hétre Viasat 3-mon

2009-11-21 11:14:10 ali (5) #7

egy pár darab nekem is feltűnt anno, na de ennyi...:O törjön el mindkét keze annak, akinek ehhez köze volt.

2009-07-18 16:11:04 robynballantyne (5) #6

Egy kis érdekesség: az egyik fórumon összegyűjtötték, hogy milyen jelenetek maradtak ki az rtl klub által előszeretettel leadott vágott verzióban. Nekem is feltűnt néhány, de ennyire én sem emlékeztem.

-a katonai bázis támadásánál jópár katona kinyírása
-a VX gáz kihordásánál a bezárt katona esete
-a katonák bevonulásánál az Alcatraz-ba, amikor Mason röhög, Goodspeed kérdezi, hogy "Maga ezt élvezi?", és akkor Mason: "Hát mit mondjak, élvezetesebb egy napnál a sitten. Amikor filozófiát tanulok, és b*zik taperolnak a zuhanyzóban."
-a speciális osztag kivégzésénél a véresebb részek
-a hullaházi lövöldözésnél a véresebb részek, illetve a lábánál lelőtt katona kinyírása (amikor azt a nagy fémtartályt(?) lelövi Mason, és az palacsintává lapítja a katonát)
-A szétlapított katona lábának remegése, és az ebből következő Goodspeed-Mason párbeszéd
-A csillés üldözésnél a lángoló katona halála
-A csillés üldözésnél Goodspeed első emberölése (a lelőtt katonát nem mutatták)
-Goodspeed elfogásánál a nigger katona beszólása ("Pedig én szívesen kibeleznélek, kisfiam.")
-A nigger katona beszólásának ismételgetése a cellában Goodspeed szájából
-Hummel halála (mikor eldől, és a csempén a dőlése nyomán folyik a vér)
-A "láncos" katona halála (Mason körbetekeri a láncot a krapek nyakán, majd a súlyt ledobja egy kútszerűségbe)
-A nigger katona esése (a "kisfiamos" nigger katona)
-Darrow halála (a kirepülés-kerítésfogás effektus)
-Frye halála (mikor Goodspeed beteszi a szájába a VX-et, és beveri neki :))
-Goodspeed esete az Antropinnal (az injekcióval)
-Goodspeed zuhanása a tengerbe

2009-02-13 18:57:56 largo (4) #5

Zimmer csak töredéke volt:)

előzmény: robynballantyne (#4)

2009-02-13 18:39:42 robynballantyne (5) #4

A zenéje...na az számomra klasszikus. Éljen Hans Zimmer!!

2008-11-29 16:06:04 ali (5) #3

9-10 évesen minimum 10x láttam, azóta sikerült megnéznem újra a napokban. így öregebb fejjel jópár hibát felfedeztem (bay indokolatlan túlzásokba esett, vagy csak teljesen oda nem illő mondatokat adtak a szereplők szájába), de még mindig nagy kedvenc.

2008-09-12 20:36:16 erasto (5) #2

A kilencvenes évek egyik, ha nem a legjobb akciófilmje - mondhatom túlzás nélkül. Személyes kedvencem :)

2008-03-27 20:28:58 Livcsy (5) #1

az egyik legjobb akciófilm, amit láttam!! tetszik a hétköznapi humor (ami a szitukból adódik) meg maga a sztori is. + az, hogy itt nem lehet elítélni igazán az ellenséget sem. Mert Hummel alapjáraton nem terrorista... estébé estébé :)
Sean Connery...? az isten