Les aventuriers (1967) ☆ 👁

(Robert Enrico)

francia-olasz dráma, kalandfilm

4,2

2022-11-30 15:19:02 Doktorúr (5) #11

Osztom a Laetitia iránti rajongásod, Joanna Shimkus elbűvölő jelenség volt <3. Sokban emlékeztetett szegény Sharon Tate-re. A film amúgy nagyon hangulatos, szép történet az igaz barátságról, Lino Ventura meg szuper, mint mindig és a #9 kommentre is reagálva, a Delon - Ventura páros nagyon passzol egymáshoz. (Ennél már csak a Delon - Gian Maria Volonté-páros erősebb a zseniális A vörös körben.) 95%.

előzmény: dikalosz (#4)

2022-11-08 19:49:16 Xuja (3) #10

Ez most annyira nem.. úgy akar karakterközpontú kalandfilm lenni, hogy maguk a főszereplőket csak felszínesen ismerjük meg, és mindent az atmoszférával akar megoldani. Így hiába remek a kémia a színészek között és minden bizonnyal jó buli volt a forgatás, az összkép eléggé szétzilált és fókuszálatlan. Formailag sincs benne sok emlékezetes, a képi világ persze szép, de ez inkább a helyszíneknek köszönhető, mintsem a kamerakezelő szakmai bravúrjainak. A befejezésben látható hírig viszont elég emlékezetesre és realisztikusra sikerült.. Erős hármas.

2021-11-01 11:05:49 csabaga (4) #9

A filmnek vannak hibái, mintha két-három külön történetet látnánk, viszont Delon-Ventura páros jól működik, sokkal jobban, mint a Delon-Belmondo.

előzmény: BudapestBoy (#8)

2021-11-01 04:02:56 BudapestBoy (4) #8

Tökéletesen érthető ennek a mozinak a magas átlagpontszáma. Könnyen érthető, könnyen szerethető és színvonalas alkotás, érezni, hogy sokat csiszoltak rajta, sok energiát öltek bele. De és itt a de, a magam részéről mint film nem tudnék rá tökéletest adni. Abban a korban, ezzel a gárdával ez nekem nem adja ki annyira. Talán sosem éreztem Delont erőlködni egy szerepben. Itt az eléjén ezt érzem. De nem csak ez. A történet sem gördül úgy, ahogy a nagyokban, itt-ott megtorpan. És elég könnyen kiszámítható mikor mi fog történni. Azt sem tudom egyértelműen eldönteni, hogy a karakterek bohósága, lazasága, szerethetősége őszinte vagy a rendező hatásvadászat céjából formáltatta ilyenné. De talán velem van a baj és film tökéletes, én biztosan nem vagyok az.

2020-05-17 06:06:47 dittike (5) #7

Első alkalommal 19 éves koromban láttam ezt a filmet és utána még sokszor megnéztem egymás után az akkori aktuális párommal. Most majdnem 32 éves fejjel édesanyámmal néztem végig a filmet mert adták a Duna tvn tegnap azaz május 16-án szombat este viszonylag korai időpontban, főműsor ídőben. Nagyon megható volt sok-sok év távlatából újranézni ezt az alkotást, főleg, hogy anyukám első alkalommal látta , de szerencsére elnyerte a film az ő tetszését is, nemhiába, hisz tele van szeretettel, kamaszos bohósággal, tragikummal, baráti érzelmekkel, szerelemmel, hivatástudattal, s végsőkig való elszántsággal.

2018-07-31 13:03:50 mimóza (5) #6

Öt ragyogó csillag ennek a filmnek!

Egyik kulcskifejezése mindenképp az "új horizontok felfedezése" lehetne, ami az ember ősi, múlhatatlan vágya... Hőseinket minden kudarcuk ellenére ez hajtja előre: a roncstelep "Matukáját", a forróvérű pilótát és az el nem ismert művésznőt, akinek kiállításáról tömören csak ennyit írtak a kritikusok: "rabszállítókocsi-esztétika".
Nos, ennek a triónak a kalandozásait követhetjük végig Párizsban, Afrikában, s a Fort Boyardban (nem, nem árulom el, hogy ez mi... én sem tudtam, de NE nézz utána!).

Képzelj el egy olyan világot, ahol a szépség még Természetes, egészen bentről sugárzó; a becsület még Becsület, a barátság az Barátság, a hűség még Hűség és a szerelem még Szerelem; a jó az Jó, a gonosz meg Gonosz; ahol létezik az olyan Emberi Kapcsolat, amiben egy szemvillanásból értitek, mit gondol a másik... EZ a film ott játszódik. (Na, jó, nem leszek naiv, abban a világban is talán csak az ő kis szigetük ilyen ideális.)

Nem tudom, kinek mennyi idő alatt sikerül a szívébe zárni a három hőst, nekem 8 perc kellett hozzá.

Két figyelmeztetés: (1) a stílus itt-ott már-már görög drámába vált; (2) a zenét sosem fogod feledni, mert nem csak a füledbe mászik be...

Summa summarum:
*** Olyankor vedd elő ezt a gyöngyszemet, amikor nagyon nagy hullámokat kellene ott belül elcsitítani! ***

2018-05-12 09:38:32 dikalosz (5) #5

Ezt a kommentet kéretik törölni.
Köszi.

2018-04-29 02:39:49 dikalosz (5) #4

Óriási szívű, csodálatos film! Laetitia a filmtörténelem legkirályabb nője, nem is kérdés. A víz alatti temetés jelenet pedig az egyik legmegindítóbb dolog, amit valaha vászonra vittek.

2016-05-24 09:24:19 Pityi (4) #3

Nekem a forgatókönyv hiányzott, inkább jó összerakott jelenetekből áll remek színészekkel. Biztos jó lehetett a forgatás, és a Fort Boyard pedig külön ajándék a nézőknek...

2012-08-17 23:45:11 coles (4) #2

(Nem) "megnyugtató, biztos vég", ahol még A szamuráj (szintén '67-es) is... De inkább nézzétek meg:

2010-08-10 18:58:18 Rocky (?) #1

Örök kedvenceim között! viva Alain Delon!