Avengement (2019) ☆ 👁

(Jesse V. Johnson)

angol akciófilm, krimi

3,5

2024-01-14 16:29:48 branton (4) #5

Ez talán nem csak Adkins, hanem Jessie V. Johnson legjobb filmje is. Egész stabil lábakon álló történet jó akciójelenetekkel és végre gagyi CGI nélküli 90 perc. A rendező úr talán felismerte, hogy ha nincs a kezében a világ összes pénze, akkor nem nagyszabású akciójeleneteket kell villantani, hanem valami ilyesmit, amit itt dirigál. Több ilyet az Adkins-Johnson párostól!

2020-05-18 16:22:24 Mario Brothers (5) #4

Adkins színészkedni is tud! Viszont neki ez a drámai családi viszályos, hősködős szerep nem igazán áll jól. A harcművészeti tudásának is csak kb. 40%-át mutatja be a film, nincsenek 720°-os, látványos pörgőrúgások, sem akrobatikus mozdulatok, csupán nyers, állatias erő... amivel nem lenne baj, de tudván, hogy Adkins ennél többre is képes lenne, ezért nem az igazi. Szívesebben nézem inkább a Boyka filmeket, mint ezt.

2020-04-20 14:01:22 Kempesbaba (4) #3

Ha diplomatikus akarok lenni ez a film tisztelgés Guy Ritchie munkássága előtt.
Viszont több benne a dráma,az ember lelki (a testit nem is említem) megnyomorodásának a bemutatása,mint a megidézett rendező műveiben. Nem szoktam ilyet tenni,de teljesen együtt éreztem egy pszichopata gyilkossal,megértettem és bizony el is fogadtam a motivációit (ez sokaknak fájni fog,de ebből a szempontból nekem hitelesebb volt mint a Joaquin Phoenix-féle Joker).
Élvezet volt látni hogy az európai kaszkadőr-koordinátorok (és nyilván a rendező) mennyivel másképp képzelik el a filmbeli verekedéseket,mint azt a Hollywood-i kollégáik teszik.
Egy gondolat még a film zenéjéről. Akkora Profi-nyúlás,hogy Morricone részesedést kérhetne a jogdíjakból :D
A film tanulsága:a rokonait sajnos nem válogathatja meg az ember

2020-04-18 20:15:48 KicsiPeti (1) #2

ROhadtul fárasztó film volt,mondom ezt,hogy közel 36 percig birtam nézni,utána csak bele tekergettem,iszonyat,ezt még a bunyok sem mentik meg,mivel azok sem látványosak,inkább néztem volna Bíró Mari videokat,azokon legalább jót röhögtem volna.

2019-11-04 17:46:03 HejjaX (4) #1

Rohadtul tökös, élvezetes akciófilm olyan prímán megkoreografált bunyókkal, hogy a fal adja a másikat. Apró bénaságai ellenére is remek szórakozás.