The Devil All the Time (2020) ☆ 👁

(Antonio Campos)

amerikai dráma, krimi, thriller

3,9

2021-07-20 02:41:56 oilboy (3) #25

Én jóval többet vártam ettől a filmtől a véleményeket és pontszámot látva, ehhez képest egy aránylag lassú és hosszú filmet kaptam, amiben számomra érthetetlen dolgok történnek, amik nincsenek eléggé megalapozva vagy nincsenek kifejtve a filmben. Vannak benne logikátlanságok, összefonódó sorsok, véletlenek, amikbe inkább nem kötnék bele, de amellett nem tudok elmenni, hogy a 2 óra 17 percet követően úgy álltam fel, hogy mégis mi volt ez a film, mi volt (volt-e) a film mondanivalója, üzenete? A rendőrös szál nekem abszolút kihagyható lett volna, volt vagy 10 karakter legalább a filmben, de egyik sem volt elmélyítve, mindegyikről csak pár dolgot tudunk és ennyi. Tom Holland karaktere kvázi egyfajta főszereplő, ennek ellenére kb. semmit nem tudunk meg róla azt leszámítva, hogy elkezdett dolgozni útépítőmunkásként. Egy dolgot tudok felhozni a film mentségére: jól bemutatja a hittel ill. vallással kapcsolatos negatív dolgokat, pl. mindent istennel magyarázni, mindent alárendelni istennek, áldozatot bemutatni istennek, a Bibliát felhasználni arra, hogy fiatal szűz lányokat kapjon meg egy pap , bemutatja, milyen hatása lehet a vak hitnek ill. ha képtelen az ember a való világban élni, emberekkel ismerkedni, kommunikálni stb. Nem tudom, ez volt-e a film mondanivalója, mindenesetre nekem hiányérzetem volt a film végén, hogy valamit nem kaptam meg. Számomra egy jó film többet nyújt, mint amit ez a film tud átadni, ezért 3-ast kap tőlem.

2021-01-11 02:19:05 The Cortez (4) #24

Az eleje összevissza csapong, de később ügyesen összeszedi magát a több szálon- és idősíkon futó cselekmény. A beteg jeleneteket tartalmazó, a vallás fanatikus közösségeket kritikával illető film legtöbb szereplőjének van valami bűne vagy züllöttsége. Kinek kisebb, kinek nagyobb mértékű. A legszimpatikusabb, egyben legvagányabb tag a legérdekesebb történetívvel rendelkező Arvin, akit Tom Holland alakít. A színész itt egyébként ad egy kis ízelítőt, hogy mi lett volna, ha a Marvel nem Pókembernek, hanem mondjuk Daredevilnek, esetleg a Megtorló lightosabb verziójának castingolja. Bill Skarsgard szintén zseniális, Pattinsonon sokat lehet röhögni, Elvis unokája pedig már megint kurvát játszik. A stílusos angol + magyar címmel megáldott alkotás az előadások mellett, a forgatókönyvben a legerősebb, aminek szálai tökéletesen összeérnek a végére.

2020-12-12 12:07:20 BonnyJohnny (4) #23

Amúgy egyetértek, ez simán mehetett volna minisorozatként. :) Kicsit olyan lehetett volna, mint a Lonsome Dove. :)

2020-12-12 12:04:25 Ubul (3) #22

nekem a vége kilógott, a lent írtak miatt, ami értelemszerűen csak az én véleményemet tükrözi...mert értem az alapkoncepciót, de nálam ott már erőltetett volt. Addig még elfogadtam a történéseket.

a minisorozatos formátum amúgy simán ment volna neki 3 részben pl,
1. részben pl még az apa+házasság,2. részben a gyerekkor , 3. részben meg mondjuk Holland-Pattinson rész, mert Stan rendőr karaktere elég kevés időt kapott a kifejtésre

2020-12-12 12:00:30 BonnyJohnny (4) #21

Jaj... a véletlenek ilyen szintű összjátékába szerintem felesleges belekötni, mivel ez a film alapkoncepciója. Nevezetesen, hogy ezek csak véletlenek, vagy összefonódó sorsok?

2020-12-12 11:45:27 Ubul (3) #20

persze, de
tudta, hogy a húgát ölte meg, mert előtte az öreg már jelezte neki hogy a rendőr testvére és férje meghalt. Tehát tisztában volt vele, hogy "sáros" , még ha az is önvédelem volt, és másik oldalról nézve meg értelemszerű, hogy ha meg feladja magát, abból nem jött volna ki jól

meg engem azért a vége zavart, mert
mekkora véletlennek kellett lennie hogy kinyírja Pattinsont, majd elhajtva épp összefut Oscar Isaac-ékkel, hogy abba a helyzetbe kerüljön, amibe? Főleg, hogy kb 11 vagy 12. esetük volt a gyilkosságokkal, több éven keresztül - min 10, de lehet 20 is, ha a film elejétől nézzük - tehát ez akkora véletlenek összjátéka lett, hogy számomra már kicsit hiteltelen lett, csak azért, hogy összeérjenek a szálak a végére, ami tegnap még jól sült el este nézés közben, ma már visszagondolva már idegesítő lett számomra

2020-12-12 11:39:48 BonnyJohnny (4) #19

Annál az esetnél egyébként, amikor nem tudta, hogy az áldozata bűnös, csak önvédelem volt, és sajnálta is.

2020-12-12 11:37:44 Ubul (3) #18

Beteg egy film, és nem vizualitás szempontjából és ebből a szempontból eléggé hasonlít pl a Brimstone-ra is, bár ott azért explicite volt több a vérengzés, itt a folytogató hangulat napokig depissé teszi az embert.

írja a port.hu, hogy
"Ennek a filmnek egyetlen szimpatikus szereplője sincs, és Tom Holland karaktere sem az"

Hát nem tudom, de én néha ujjongtam, mikor xy-nal elbánt a maga módján. Talán egyedüli kifogás a rendőr halála lehet, mert ott nem tudta, hogy ő is korrupt. A többieknél, akiket elvert, vagy megölt, mindegyiknek volt bűne, lehetett azonosulni a tetteivel.

Viszont lentebb Rorscharch ahogy írta, tényleg Túl a fenyvesen vol.2 , csak nálam inkább az jött be jobban.

2020-10-21 22:56:28 Rorschach (5) #17

A világon semmit nem tudtam a filmről megtekintés előtt, csak amennyit a plakát elárul - és mindenkinek javaslom, hogy pontosan ugyanígy nézze meg.

Nagyon tetszett a Mindig az ördöggel, kicsit a Túl a fenyvesen ugrott be róla, csak szerintem ez a film erősebb. Olyan kreatív és szokatlan a szerkezete, amire a legjobb film közben rádöbbenni. Plusz irdatlan vastag atmoszféra telepszik rá a történetre kb. az ötödik percétől a legvégéig; jók a színészek, de nagyon; mindentudó narrátort pedig még soha nem kajáltam ennyire - hab a tortán, hogy az eredeti könyv íróját sikerült megfűzni a szerepre. Üde színfolt olyat látni, hogy az író nemcsak nem áll az adaptáció útjába, hanem mégegyenesen segít is megvalósítani azt.

Nem tudom, Antonio Campos mit csinált eddig, de rétegműfajban ilyen biztos kézzel levezényelt sztárparádét villantani az ingujjból elég erős.

2020-09-25 11:09:45 Calavera (?) #16

Igen-igen, kicsit ritkítani, hogy ne legyen ilyen hosszú. Nem, a vége is tetszett.

előzmény: BalaKovesi (#15)

2020-09-24 22:09:33 BalaKovesi (4) #15

Ezzel most arra célzol, hogy ritkítani kellett volna, vagy az utolsó 20 perccel nem vagy kibékülve?

előzmény: Calavera (#14)

2020-09-24 09:46:22 Calavera (?) #14

Imádtam. Amit leginkább az a fényképezés és a fényekkel kialakított hangulat. A történet is izgalmas volt, a feszültségkeltés, hogy mi lesz a következő borzalom nagyon átjárja a nézőt.
Szereplők rendben voltak, sőt, mindenki hozta "tokkaa' vonóval".
A Netflixes trágyadömpingben egy ilyen kimagasló filmet látni igazi öröm. Mondjuk, biztos hozzátartozik, hogy a mozik zárvatartása miatt "végezte" a Netflixen.

Akkor lett volna igazán kerek az egész, ha a 2óra 18perces játékidő helyett, úgy 1óra 50perc környékén elindult volna a stáblista.

2020-09-23 18:27:29 Lady Ópium (?) #13

Ócska tucat/divat film, ami a mai tiniknek akár még izgalmas is lehet, frenetikus állapotot idéz elő.
Ilyen az, mikor nincs párhuzamban az igény meg a színvonal.

2020-09-21 09:08:39 TheDriver (4) #12

nem volt rossz, de végig az volt az érzésem, hogy mini sorozatként jobban működött volna. A játékidő szerintem nagyon kevés volt a karakterek kibontására...

2020-09-21 01:59:54 kilépett felhasználó (?) #11

Valóban érdemes, ha máskor nem is, de a film után utánaolvasni egy kicsit ennek, hogy honnan is eredeztethetőek a film alapjai. Mindenesetre második megtekintés után nekem még inkább összeállt az egész és üdítő újdonságként hatott a mostani filmes felhozatalban. Végre egy nem mindennapi zsáner, ami nincs elkoptatva és sosem lesz trendi.

előzmény: guybrush (#8)

2020-09-20 15:26:17 Benny Bug (5) #10

Reménykedtem benne, hogy nem lesz gyenge, de minden várakozásom felülmúlta. Talán túlzónak tűnhet, de szinte ezért az egy filmért megérte Netflix-előfizetőnek lennem. Tökéletes példája annak, mennyi lehetőség rejlik abban, ha egy nagy stúdió nem akar mindenbe beleugatni. Így kell kihasználni a kreatív szabadságot. Tökéletes a hangulata, ahogy az egyes karakterek történetszálai keresztezik egymást és összeérnek, az valami elképesztően jól felépített. A zenék is nagyon faszák, számtalan érdekes téma kerül terítékre, komoly hibát nem tudtam felfedezni. Bár néztem volna tovább is, lehetett volna minsorozat is belőle. Egyébként viszont nálam kiváló. Tom Holland nagyot ment, karrierje egyik legjobb alakítása, Pattinson pedig ismét lopja a showt. Biztos megosztó alkotás lesz, elég nehezen befogadható, de nálam kegyetlenül betalált. Az egyik legjobb Netflix-film, ami valaha készült. Érdemes!

Érdekességek:
A narrátor maga a regény szerzője. (Valamikor feltétlen el kell olvassam...)
Jake Gyllenhaal az egyik producer. :D

2020-09-18 20:29:19 MicaHiro (3) #9

Nekem furcsa, nem is igazán látom még mindig hogy miért illik rá, de lehet hogy akkor az én túl szűk értelmezésemmel van baj.

2020-09-18 20:00:01 guybrush (?) #8

Déli gótika (southern gothic)

2020-09-18 19:56:16 hhgygy (?) #7

Az, hogy beszivárgott ez is az angolból?

előzmény: MicaHiro (#6)

2020-09-18 19:21:55 MicaHiro (3) #6

"A gótikus dráma főszereplői Tom Holland és Bill Skarsgård. ", írja a leírás.

A gótikus jelzőt itt mi indokolja?

2020-09-16 20:16:50 elzablues (4) #5

Egy fórumtársnak hála magyarul nem, de angolul sikerült elolvasnom, előrébb is került utána a film a listámon. Igazából az első kommented anélkül is elég meggyőzőnek tűnik, h legyűrted volna előtte a könyvet is, szóval minél előbb sort kell kerítenem rá.

előzmény: kilépett felhasználó (#4)

2020-09-16 19:50:28 kilépett felhasználó (?) #4

Sajnos nem olvastam, de az "istentelen hit" fullasztónak vélt atmoszféráját szerintem sikerült átültetni.
(mostanában Ahnhemet olvasok)

előzmény: elzablues (#3)

2020-09-16 19:32:24 elzablues (4) #3

Ha olvastad, a könyvhöz képest milyen?

előzmény: kilépett felhasználó (#2)

2020-09-16 18:23:15 kilépett felhasználó (?) #2

Először is nagyon tetszik a castingos munkája. Ilyen "next-gen parádét" rég láttam. Viszont a rendező munkája így sem volt könnyű, hiszen nehéz súlyokkal kellett egyensúlyoznia, de többé-kevésbé kiállta a próbát. A filmben amúgy kapják a hamis próféták, szektások, korruptak és gyilkosok egyaránt, amihez Holland egyfajtaisten ostoraként funkcionál.
Persze sokrétűbb ennél a film és szép ívben írja le, hogy tetteinknek bizony így vagy úgy, de megvan a következménye.
Ja és Elvis unokája, Keough, lassan Guinness-rekordot dönt a film/cickóvillantás kategóriában.

2020-09-03 18:50:41 elzablues (4) #1

Kicsit OFF, de nincs meg valakinek az alapjául szolgáló könyv PDF-ben?