The Devil All the Time (2020) ☆ 👁

(Antonio Campos)

amerikai dráma, thriller

3,9

2020-09-25 11:09:45 Calavera (?) #17

Igen-igen, kicsit ritkítani, hogy ne legyen ilyen hosszú. Nem, a vége is tetszett.

előzmény: BalaKovesi (#16)

2020-09-24 22:09:33 BalaKovesi (4) #16

Ezzel most arra célzol, hogy ritkítani kellett volna, vagy az utolsó 20 perccel nem vagy kibékülve?

előzmény: Calavera (#15)

2020-09-24 09:46:22 Calavera (?) #15

Imádtam. Amit leginkább az a fényképezés és a fényekkel kialakított hangulat. A történet is izgalmas volt, a feszültségkeltés, hogy mi lesz a következő borzalom nagyon átjárja a nézőt.
Szereplők rendben voltak, sőt, mindenki hozta "tokkaa' vonóval".
A Netflixes trágyadömpingben egy ilyen kimagasló filmet látni igazi öröm. Mondjuk, biztos hozzátartozik, hogy a mozik zárvatartása miatt "végezte" a Netflixen.

Akkor lett volna igazán kerek az egész, ha a 2óra 18perces játékidő helyett, úgy 1óra 50perc környékén elindult volna a stáblista.

2020-09-23 18:27:29 Lady Ópium (?) #14

Ócska tucat/divat film, ami a mai tiniknek akár még izgalmas is lehet, frenetikus állapotot idéz elő.
Ilyen az, mikor nincs párhuzamban az igény meg a színvonal.

2020-09-21 09:08:39 TheDriver (4) #13

nem volt rossz, de végig az volt az érzésem, hogy mini sorozatként jobban működött volna. A játékidő szerintem nagyon kevés volt a karakterek kibontására...

2020-09-21 01:59:54 Ragemarci (5) #12

Valóban érdemes, ha máskor nem is, de a film után utánaolvasni egy kicsit ennek, hogy honnan is eredeztethetőek a film alapjai. Mindenesetre második megtekintés után nekem még inkább összeállt az egész és üdítő újdonságként hatott a mostani filmes felhozatalban. Végre egy nem mindennapi zsáner, ami nincs elkoptatva és sosem lesz trendi.

előzmény: guybrush (#8)

2020-09-21 00:30:47 Interracial Facial Creampie (?) #11

Gyengécske tévéfilm.

2020-09-20 15:26:17 Benny Bug (5) #10

Reménykedtem benne, hogy nem lesz gyenge, de minden várakozásom felülmúlta. Talán túlzónak tűnhet, de szinte ezért az egy filmért megérte Netflix-előfizetőnek lennem. Tökéletes példája annak, mennyi lehetőség rejlik abban, ha egy nagy stúdió nem akar mindenbe beleugatni. Így kell kihasználni a kreatív szabadságot. Tökéletes a hangulata, ahogy az egyes karakterek történetszálai keresztezik egymást és összeérnek, az valami elképesztően jól felépített. A zenék is nagyon faszák, számtalan érdekes téma kerül terítékre, komoly hibát nem tudtam felfedezni. Bár néztem volna tovább is, lehetett volna minsorozat is belőle. Egyébként viszont nálam kiváló. Tom Holland nagyot ment, karrierje egyik legjobb alakítása, Pattinson pedig ismét lopja a showt. Biztos megosztó alkotás lesz, elég nehezen befogadható, de nálam kegyetlenül betalált. Az egyik legjobb Netflix-film, ami valaha készült. Érdemes!

Érdekességek:
A narrátor maga a regény szerzője. (Valamikor feltétlen el kell olvassam...)
Jake Gyllenhaal az egyik producer. :D

2020-09-18 20:29:19 MicaHiro (3) #9

Nekem furcsa, nem is igazán látom még mindig hogy miért illik rá, de lehet hogy akkor az én túl szűk értelmezésemmel van baj.

2020-09-18 20:00:01 guybrush (?) #8

Déli gótika (southern gothic)

2020-09-18 19:56:16 hhgygy (?) #7

Az, hogy beszivárgott ez is az angolból?

előzmény: MicaHiro (#6)

2020-09-18 19:21:55 MicaHiro (3) #6

"A gótikus dráma főszereplői Tom Holland és Bill Skarsgård. ", írja a leírás.

A gótikus jelzőt itt mi indokolja?

2020-09-16 20:16:50 elzablues (4) #5

Egy fórumtársnak hála magyarul nem, de angolul sikerült elolvasnom, előrébb is került utána a film a listámon. Igazából az első kommented anélkül is elég meggyőzőnek tűnik, h legyűrted volna előtte a könyvet is, szóval minél előbb sort kell kerítenem rá.

előzmény: Ragemarci (#4)

2020-09-16 19:50:28 Ragemarci (5) #4

Sajnos nem olvastam, de az "istentelen hit" fullasztónak vélt atmoszféráját szerintem sikerült átültetni.
(mostanában Ahnhemet olvasok)

előzmény: elzablues (#3)

2020-09-16 19:32:24 elzablues (4) #3

Ha olvastad, a könyvhöz képest milyen?

előzmény: Ragemarci (#2)

2020-09-16 18:23:15 Ragemarci (5) #2

Először is nagyon tetszik a castingos munkája. Ilyen "next-gen parádét" rég láttam. Viszont a rendező munkája így sem volt könnyű, hiszen nehéz súlyokkal kellett egyensúlyoznia, de többé-kevésbé kiállta a próbát. A filmben amúgy kapják a hamis próféták, szektások, korruptak és gyilkosok egyaránt, amihez Holland egyfajtaisten ostoraként funkcionál.
Persze sokrétűbb ennél a film és szép ívben írja le, hogy tetteinknek bizony így vagy úgy, de megvan a következménye.
Ja és Elvis unokája, Keough, lassan Guinness-rekordot dönt a film/cickóvillantás kategóriában.

2020-09-03 18:50:41 elzablues (4) #1

Kicsit OFF, de nincs meg valakinek az alapjául szolgáló könyv PDF-ben?