The French Dispatch (2021) ☆ 👁

(Wes Anderson)

amerikai-német dráma, vígjáték

3,4

2022-03-21 06:49:53 Dió (2) #10

Anderson nálam hit or miss kategória, áll már nálam filmje hatalmas ötösön is, meg hármason is, de kettesből ez az első. Pedig az első fél óra nem rossz: a színészgárda, az alakítások, na és a vizualitás ismét 10/10, még ha a sztori nem is az erőssége az egésznek. A második feléről ugyanezt már sajnos nem tudom elmondani, totál értelmetlen ugyanis a történet - vagy csak én fulladtam bele abba a háromezer kilotonna információba, amit a forgatókönyvírók péklapáttal próbáltak lenyomni a torkomon, miközben abszolút nem láttam az összefüggéseket, és nem érdekelt, mi folyik a képernyőn. Lehet, kár volt külön történetekre szabdalni a filmet, ez még ziláltabbá tette ugyanis a már amúgy is kaotikus végeredményt, kiölve az egészből azt a minimális kohéziót és a rendező filmjeire jellemző "lelket" is, miközben a style over substance formula kimaxolásaként a második felében már a látványvilág is csak úgy, üres díszítőelemként lógott a levegőben. Remélem, a következő filmjére egy kicsit visszavesz magából Anderson, mert a kevesebb ezúttal sokkal több lett volna.

2021-11-30 10:26:00 shrek (4) #9

nagyon vártam és nem csalódtam, sőt rettentően élveztem, mégsem akarom neki elsőre megadni az ötöst
ha egy kicsit tovább akartam csodálni a képi világot, amit megint képernyőre álmodott ez a zseni, már elvesztem a szövegben, ha pedig a szöveget akartam követni, a képre nem maradt figyelmem, épp ezért vannak kisebb vakfoltok, amiket remélem egy második megtekintés kitisztít
nem sűrűn mondom ezt, de lehet itt most elfért volna a szinkron
de összességében nagyon vicces, szórakoztató, gyönyörű és hát a színész gárda, ami fel lett sorakoztatva, sokadszorra sem hagy minket cserben

2021-10-30 22:28:42 Ugor (5) #8

Tulajdonképpen csak megerősített a rendezőhöz fűződő viszonyomban... ha jól érzékelem, nagyon jó lehet együtt dolgozni vele. Hogy ekkora sztárok elfogadnak pármondatos szerepeket, bármit megcsinálnak neki újra és újra, az azért jelent valamit. Ezeknek az amerikaiaknak van valami óhazás, legendás vagy mit tudom én, milyen affinitásuk ehhez az öreg földrészhez, és hát talán ilyen a rólunk meg a történelmünkről szóló meseegyveleg, mint a Grand Budapest Hotelben, meg ebben. Micsoda irigylésre méltó képzelet! Minden apró részlet szeretete, harmóniája, együtt él minden morzsa ebben a nagy bőségtálban. Pedig nehezen hangolódtam rá, sokszor olvastam a szöveget, és sokszor lemaradtam, nagyon nem voltam kész az egészre, pedig tényleg, nagyon is wesandersonos, ahogy már itt elhangzott. Hál'Istennek! Évente elbírnék egyet-egyet örömmel. Ezt viszont újra kell néznem, hogy még jobban helyre tudjam tenni, meg nyilván megveszem majd, és apránként megnézzük itthon is, de a hálám a filmért így is maradéktalan!

2021-10-28 20:21:28 pointless (5) #7

Most jöttem ki a moziból. Wes Anderson, ha lehet, az eddigieknél is wesandersonosabb filmet csinált. Egy kis hiányérzetem volt, mert pont azt kapja az ember, amit vár, itt tövig nyomott wesandersonság történik. Amire lehet mondani, hogy már láttuk, meg unalmas, meg azt is, hogy ami egyszer jó, az jó.
Elég zsúfolt film, nem csak sztárokkal, hanem mindennel, három sztorit mesél el elég pörgős tempóban, pedig szívesen néztem volna őket egyesével akár egy teljes film erejéig.
És talán itt a feliratos változat nem volt annyira jó döntés, mivel hosszú, gyors, pattogós dialógusok hangzanak el végig, és a feliratot olvasva lemarad az ember a látványról, a színészek játékáról.

2021-07-14 21:57:08 ryood (?) #6

Ez a halomnyi sztar, mar igy olvasva is emelyito...

2020-06-03 13:57:40 kilépett felhasználó (?) #5

Október 15-16 Ha véletlenül Szingapúr környékén leszel, akkor 15.

2020-06-03 13:45:27 Ugor (5) #4

Annyit tudok, hogy már készen van. Na, de álomszereposztás álomrendezővel? Azért az kevesebb van.

előzmény: Kempesbaba (#3)

2020-06-03 13:43:30 Kempesbaba (?) #3

Hát láttunk már ilyet,aztán meg...
Egyébként elsőre nem tűnik rossznak.
Lehet arról tudni valamit hogy mikorra várható?

2020-06-03 12:45:08 Ugor (5) #2

Hááát, ha létezik olyan, hogy álomszereposztás.... hűűűű...

2020-02-12 22:53:34 elzablues (?) #1

Én már most készenkészenkészen vagyok.