Godzilla vs. Kong (2021) ☆ 👁

(Adam Wingard)

amerikai akciófilm, sci-fi, thriller

2,5

2021-06-14 08:01:58 KicsiPeti (2) #20

Én tegnap este nèztem meg,sztori ökörség,dialogusok félelmetesek, de nekem a cgi sem jött be, nagyon nem, a végén meg a főellenség mintha valami legorobot lenne. Szóval,az elején még adtam rá egy hármast,de a végére kettes lett. Ráadásul moziban akartam megnézni , jézusom.

előzmény: Gruden Gergo (#19)

2021-06-12 23:43:05 Gruden Gergo (1) #19

Húúúúú, ez a film...
Komolyan mondom, film közben jegyzeteltem, hogy leírjam a sok hülyeséget, de arra jutottam, hogy aki magától nem veszi őket észre, azt akkor sem fogja érdekelni, ha hatan mondjuk el neki 8 nyelven, szótagolva...
Ez a film egy nagy nulla. Igen, látványos, elismerem és aláírom, de könyörgök, ne mentsen már meg egy filmet az, hogy egy feneketlen kútból öntik bele a pénzt azért, hogy jól nézzen ki, miközben egy 3 éves gyerek jobb sztorit ír neki, komolyan.
Sajnálom, de már nem tudom elnézni és azért adni neki hármast, mert "jól néz ki". Igen, jól néz ki, és akkor mi van? Margot Robbie is jól néz ki, attól még a Harley Quinn film egy szar.

2021-06-12 18:56:01 deniro2 (2) #18

Egészen elképesztő agyhalál ez a film. Eljutottunk oda, hogy Kong válla mögül bizonyos szögből kukucskálva már a Transformers is intellektuális alkotásnak tűnik...

2021-05-20 17:57:27 bambula (3) #17

Nagyvásznon is sikerült megtekintenem. :)
Most közel feltornázta magát a film egy gyenge 4-esre.
Ha nincs benne MBB és csapata,plusz családi szál,akkor tuti jobb lett volna a film.(Remélem a
az esetleges következő részből ők kimaradnak.)
Ezt a filmet szerintem nagyvásznon kell látni.

És itt most köszönet az olyan moziüzemeltetőknek,akik tényleg vetíteni akarnak filmeket a közönségnek
(kiemelném a még mindig profi Sugár mozit és a Pólus mozit,de a többi vetítőhelynek is nagy köszönet,hogy nem csak a pénzt szeretné kaszírozni mint a legnagyobb mozihálózat az országban(persze ezt én nem tudhatom és lehet bődületes,bődületes nagy marhaságot írok-mondjuk próbálkozást sem látni a részükről,mégis hozzájuk próbálnak igazodni a forgalmazók a népszerű filmekkel,pedig voltak már kisebb furcsa dolgok,mint például,amikor egyes InterCom filmeket más megállapodással akartak forgalmazni,mint a többi mozi),hanem szórakoztatni az arravágyókat.)
(Tudom kártyakérés-de ezt nem ők találták ki,erről nem tehetnek-és még talán lehet,hogy veszteségesen is,de tényleg szórakoztatni szeretnének a jelenleg nyitvatartó vetítőhelyek.)

Elnézést kérek mindenkitől a filmtopictól eltérő ömlengésért,de ez már nagyon idegesít és ki kellett írnom magamból.
Mégegyszer bocsánat.

2021-04-12 19:31:16 BonnyJohnny (2) #16

Ez a film majd pár perces youtube videók formájában fogja megtalálni a világban betöltött helyét (ahogy számomra a Justice League is). Valószínűleg sokszor újranézem majd még két részletét. A többi kuka. Millie Bobby Brown és retardált csapata konkrétan mínusz pontot érnek. A többség nulla. Alexander Skarsgard meg a siketnéma kislány (a nő velük tök felesleges) még megütik a rossz szintet... de ők is minek. Ken Vatanabe szájtátása amúgy hiányzott. :D

2021-04-09 18:22:39 Benny Bug (3) #15

Piszok látványos és amikor a két címszereplő összecsap, az kellően szórakoztató ha valaki kedveli a műfajt. Erre lehetett számítani. A dialógusok, karakterek említést sem érdemelnek. Egy ilyen filmben általában sokadrangúak, ez tény. Erre is lehetett számítani. Nem haragszom rá, mert elvoltam vele és nem is akar többnek látszani annál, ami. Látványos agykikapcs, semmi más. Mondjuk azt tényleg nem értem, hogy ilyen rutinmunkához minek kellett egy Adam Wingard.

2021-04-07 19:36:45 random117 (3) #14

Csak a látvány miatt 3 alá.

2021-04-07 00:07:03 tomside (2) #13

Ki a bánat faragott az üregesföldi templomokba 5 Kongnyi magas boltíveket?

2021-04-06 19:21:39 Gruden Gergo (1) #12

Akkor jó. Meggyőztél

2021-04-06 18:07:20 (I)Driss (?) #11

Mert csak Amerikában van HBO Max.

előzmény: Gruden Gergo (#10)

2021-04-06 17:54:39 Gruden Gergo (1) #10

Hmmmm. Érdekes. És én erről miért nem tudok? :))

2021-04-06 12:07:13 Ágó (?) #9

HBO Max

előzmény: Gruden Gergo (#8)

2021-04-06 11:35:33 Gruden Gergo (1) #8

Ha minden mozi zárva van, akkor Ti hol láttátok a filmet? :D

2021-04-05 14:13:41 kaamir (2) #7

Még a saját műfaján belül sem jó film. A történet egy áltudományos bullshitből és olcsó konteókból áll össze, a karakterek se nem elég viccesek, se nem elég markánsak, a dramaturgia pedig nem elég feszült, és fájóan hiányzik az egészből az önirónia.

A CGI okés, de nekem a Skull Island ebből a szempontból (is) jobban tetszett. Ott tényleg éreztem, hogy súlya van a lényeknek és működnek a fizikai szabályai. Itt inkább meseszerű a dolog. Persze a film végi városrombolás látványos, amíg bele nem gondolsz, hogy itt épp emberek tízezrei vesztik el az életüket (a film ezt nem próbálja úgy elhazudni, mint a Marvel-filmek szokták, ugyanakkor Wingard nem is reflektál rá, ami elég visszás).

A legfájóbb mégis az, hogy King Kongból olcsó bazári majmot csináltak. Ő itt már nem a természet őserejét megtestesítő "szörny", hanem egy mutatványos cirkuszi látványosság, akit az emberek rángatnak kényük-kedvük szerint madzagon.

(Aztán majd néhány száz év múlva a kutatók tanulmányokat írnak arról, hogy mi a fenének néztek a 2. évezred hajnalán az emberek olyan filmeket, amiben hegyomlás méretű izék gyepálják egymást minden ok és értelem nélkül. És igen, látom a dolog fonákját: én sem értem, hogy miért néztem meg :D)

2021-04-04 08:59:55 Trashman (4) #6

Nagyon jó a pornós hasonlata Fatupi fórumtársnak és neked is egészen jó írói vénád van Xuja elvtárs, magam is szívesen látnám a hasonló crossover-eket, egy esetleges Pandora Vs. Üreges földesek összecsapást mindenképpen támogatnék - ja, persze a Na'vik-nak kakukk. Egyébként emlékezeteim szerint volt próbálkozás arra, amit te is felrósz a produkciónak és én úgy emlékszem - a kritikáknak helyt adva, hogy adjunk tartalmat kaiju filmeknek, egy lényegében 70 éves, bejáratott franchise-nak - pont az előző King Of The Monster-ben voltak erre kísérletek, de a plusz félóra, Godzilla statiszta státuszba való ignorálása nem győzött meg senkit, hogy az jó irány. Pont fordítva kéne lennie. A japán szériában sem érdekelt senkit, hogy ugyan mi lett Dr. Daisuke Serizawa-val? Ez Kb. olyan, mint Jason-től, Myers-től számon kérni, hogy már meghalt párszor, mi a picsát bohóckodik még. Senkit nem érdekel. Amúgy, ha üreges föld, valahol ott tanyázik Gamera is. Hát ott akkor a Földnek szarral meszeltek.

2021-04-03 22:04:12 Xuja (?) #5

Én azért továbbra se értem, miért nem lehet a látvány köré karaktereket és jó sztorit írni (a'la Avatar), mert ezek nem rontják el a film vizualitását..

előzmény: Fatupi (#4)

2021-04-03 02:53:05 Fatupi (3) #4

Ugye minden pornó valami kis alibi történettel kezdődik, mivel a nagy durranást valahogy elő kell készíteni, de a műre senki sem erről a részéről fog emlékezni.

2021-04-01 05:26:02 Trashman (4) #3

Kifejezetten tetszett. Elég kiegyensúlyozott volt a rangadó, viszont a Mecha(godzilla) béna volt, annál még a '68-as is menőbb volt. És azért az mindeneképpen történelmi pillanat mikor Kong megleli az atomszakócát, de Hong Kong-nak is. Jó volt ez, jobb, mint a King Of The Monsters. Annak mai napig nem tudom mi lett a vége.

2021-03-31 22:04:45 Rorschach (2) #2

Csatlakozom.

Mérsékelten látványos, ám mértéktelenül ostoba és fárasztó film. Örültem volna, ha fordított az arány, bár nem számítottam Skull Island-minőségre.

Adam Wingard, mi lett véled...

előzmény: VVega (#1)

2021-03-31 21:39:27 VVega (2) #1

Kétlem, hogy sokan fognak meglepődni ezen, de a film minden eleme és pillanata értékelhetetlen, amiben nem két nagy szörny üti egymást. Nem túlzás, hogy nincs történet, egyetlen értelmes mondat sem hangzik el, minden karakter kihagyható biodíszlet. Ahogy Hong Kongból parkolót csinálnak a címszereplők, azt viszont bárcsak IMAX-ben láttam volna. Úgy lehet egy hármast is érne.