Raising Arizona (1987) ☆

(Ethan Coen - Joel Coen)

amerikai akciófilm, vígjáték

3,5

2017-10-08 13:38:24 BonnyJohnny (4) #19

Nic Cage mellett ki kell emelni Holly Huntert is. És mellékszerepben, sőt, szinte cameoban, a szinte felismerhetetlen Frances McDormand. Nem beszélve Tex Cobb emlékezetes főgonoszáról.
Egyetértek, hogy nem elég egyenletes, és a felétől kicsit le is ül, mielőtt a végén újra elszabadulna, de szkeccsek szintjén igazi Coen minőséget hoz. Szerintem a Man Who Wasn't There óta eltelt másfél évtizedben "csak" a No Country és a Tru Grit volt jobb filmjük ennél.
Olórin írta, hogy gyerekkorában szerette ezt a filmet. Erről eszembe jut, hogy én is gyerekként láttam először, és már akkor is tetszett. Nem tudom pontosan mikor lehetett, de azt tudom, hogy valahol a Rock-Face/Off-Con Air környékén, mikor Nic Cage a '90-es évek quasi legnagyobb akciósztárjává vált Bruce Willis és Will Smith mellett (csak előzőekkel ellentétben Oscar díjasan). Bizony... más idők voltak...

2017-10-08 10:54:08 ChrisAdam (4) #18

Kicsit egyenetlen, de a vérbeli Coen-stílus már itt beköszön, nem is egyszer. Habár sok jelenet kilóg, valamint a vége kifejezetten el lett cseszve véleményem szerint ezzel a szirupozással, összességében jó szórakozás, szerethető filmecske. A rablós-üldözős jelenet Coenék egyik legjobbja, kár, hogy utána a film már csak lejtmenetben halad. Nic Cage viszont hatalmasat játszik, John Goodman is zseniális, a történet pedig egyértelműen fergeteges, de a tesók esetében ez már alap. 65%

2015-11-20 23:04:49 Jereváni Rádió (4) #17

Eszement vígjáték Coenéktől, ugyanakkor mégis nagyon aranyos, szerethető, és megható (különösen a vége). Látszik rajta, hogy jó kedvvel készíthették.

2014-02-02 03:14:49 Ugor (4) #16

Nagyon jó, szórakoztató és szerethető. Olyan végigmosolygós. :)

2013-11-28 23:06:15 sleepingdancer (2) #15

Nem tudtam végignézni, lefárasztott, és egyetlen karakter sem érdekelt. Marháskodni, szórakoztatni nagyon nehéz, a nagy lebowskiban sikerült, itt még nem.

2012-11-09 22:02:08 acidphase (4) #14

méltaltanul alulértékelt film itt a kt-n.. én az ujabb megnézés után már a zseniális osztályzaton gondolkodtam,de inkább hagyom :)még..

ja hogy ezt már irtam a #8asnál :P

2011-08-29 14:56:53 Doom (4) #13

Itt az én verzióm ezekből:

Fargo 10*/10
Betörő az albérlőm 5/10

más filmjüket nem láttam

előzmény: VMVKWA (#11)

2011-08-05 17:41:22 BonnyJohnny (4) #12

Én ezt a filmjüket is imádom. Fantasztikus humorú, pergős, hangulatos film. Tele abszurd helyzetekkel és groteszk karakterekkel. A film csúcspontjául szolgáló üldözés jelenet pedig talán all time kedvenc. Bár nincs benne robbanás, autótörés, meg ilyenek, eszméletlen pörgős, ötletes, jó a zenei alájátszás, végig lehet röhögni, és nagyon nagyon aranyos benne, nem csak a kisbaba de Nick Cage is. :)
Sajnos az után a jelenet után kicsit leül a film, de azért időközönként végig megvillan a Coen humor. A kedvencem a megható, vagy éppen szomorú jelenetekbe (általában azok végére) csempészett poénok.
Nagyon jó film. És tényleg az, vagy ne legyen a nevem BonnyJohnny. :)

2010-07-15 14:54:33 VMVKWA (5) #11

Régen láttam ezt a filmet, újranézve zseniális. John Goodman karaktere pedig mindent visz :-)
Nálam így néz ki a toplista az eddig látott Coen filmek alapján:

A nagy Lebowski 10*/10
Burn after reading 8/10
Betörő az albérlőm 7/10
Ó testvér...6/10

2010-03-06 13:09:22 carmine (4) #10

Nálam valahogy egy Coen-film sem éri el a zseniális valami apróság mindig hiányzik.. De ami négyes (és két kivétellel mind az), az egy erős négyes. Kivéve talán a Betörő az albérlőm és a Kegyetlen bánásmód. De ezek is jók. Most az erős négyesekhez csatlakozott ez a film is. Igazi Coen-remek és acidphase által belinkelt jelenet pedig zseniális. Ott a helye a legjobb Coen-jelenetek közt.

2009-10-04 23:31:51 acidphase (4) #9

ez a jelenet meg vmi elkepeszto a zenevel... total kaosz, coen modra :DDD

2009-10-04 23:30:48 acidphase (4) #8

most masodik megnezesre sokkal de sokkal jobban tetszett ez a coen film, olyan kis apro utalasok, beszolasok utottek meg a fulemet amik elsore teljesen elkerultek..

az itteni szavaztok alapjan mintha kisse alulertekelt lenne.. na mindegy kap egy igen erös 4-est..

2008-02-06 23:42:39 Peti (5) #7

szerintem nagyon jó kis film. Egy kisbabás vígjátékot ilyen történettel elkészíteni, ráadásul a filmtörténet összes műfaja meg van benne, Cohenék összes hülyesége!!! Szerintem mindenki nézze meg, lehet, hogy nem fog tetszeni, de megéri. A Nagy Lebowski meg zseniális!!!!!!!!!!!!!!!!

2006-06-21 11:09:10 deviant (4) #6

bájos lehetne egy igazi színésznővel, de zeta jones elbaszta még azt is, amit nem lett volna szabad.

2006-06-21 09:01:18 limupei (?) #5

"Kegyetlen bánásmód meg bájos, de azt akárki rendezhette volna, nem kellettek hozzá Coenék."

Olórin ma a nagy igazságok napját éli:-) (lásd Verdák), ez pontosan így van. Jó az, csak nem Coen-film. Ha más rendezi talán sokkal jobb lett volna a fogadtatása is.

2006-06-20 22:17:06 Olórin (3) #4

Én kiskoromban láttam, akkor nagyon bírtam. Bár egy Coen-filmről talán elmond valamit, hogy gyerekként élveztem:) Újra kéne nézni...

Nálam A halál keresztútján viszi a pálmát, igazi mestermű. Fargo és Véresen egyszerű is fantasztikusak. Nagy Lebowski valamiért nem nagyon tetszett... Kegyetlen bánásmód meg bájos, de azt akárki rendezhette volna, nem kellettek hozzá Coenék.

2006-06-20 18:10:20 limupei (?) #3

Sajnos ez az egyetlen filmjük, amit nem láttam :-(

A Coen-toplistám amúgy:
Véresen egyszerű
Az ember, aki ott se volt
Fargo
Barton Fink
Ó testvér, merre visz utad?!
A nagy ugrás
A halál keresztútján
A nagy Lebowski (most járunk 85%-nál)
........kis szünet
Kegyetlen bánásmód (70%)
Betörő az albérlőm (60%)

Ami az ördögfiókát illeti, hiszek a kt-szavazóknak, és inkább meg se nézem. Úgy látom ez utóbbi kettőhöz áll közelebb:-(

2006-06-20 17:24:34 deviant (4) #2

furcsa, de nekem se ez a kedvenc coen-filmem, pedig sokan ezt alapnak tartják. most néztem újra dvd-n a felújított véresen egyszerűt, s azt kell mondjam talán ez az egyik legtökéletsebb coen-mű. (az már kérdés, hogy a kevésbé tökéletes nagy lebowski a kedvencem.:) igaz, a halál keresztútjánt még sajna nem láttam.)

2006-06-20 08:19:47 Daemiaen (4) #1

Kevés erőltetett Coen-film van, ez az.