Rabja vagyok az életnek (1996) ☆

magyar dokumentumfilm

?,?

2019-05-17 23:08:17 ryood (?) #6

OFF

"(ezért újranézem a Másfélmillió lépés Magyarországon-t)"

ha még nem ismernéd, ajánlom figyelmedbe az index kéktúra sorozatát. nagyszerű túravideo-sorozat (az utolsó részben a másfél millió lépés operatőre is szerepel!
Bakancslista-Kéktúra

előzmény: Rituska (#5)

2019-05-17 18:45:44 Rituska (4) #5

Az utóbbi időben rengeteg sorozatgyilkosokról, pszichopatákról - vagy mély, útkereső drámákról- szóló filmet és sorozatot láttam. Mindkét téma felzaklat és megvisel, nem is beszélve a hétköznapokban ezerirányból ömlő mocsokról.
Néha úgy érzem elfáradt a lelkem. (ezért újranézem a Másfélmillió lépés Magyarországon-t)
Egyik este szerencsémre (hála a KT-nek) ráakadtam erre a bűbájos kis filmre, ami azért is különösen szívmelengető nekem, mert imádom a hegedűt, és megnyugtat az egyszerű, modern világ vivmányaitól romlatlan falusi képi világ.

2019-05-16 10:23:27 mimóza (5) #4

Abban nincs is hiba, én egészen bátran értékelem ezeket a csodákat, csak - jaj! - ne maradnánk olyan nagyon kevesen még itt, a KT-n is, akik megnézzük és meghallgatjuk ezeket a valódi szuperhősöket, akiktől tényleg szebb (...volt, lesz...) a világ!

2019-05-16 07:06:57 oscarmániás (?) #3

Ezt is ajánlanám:
A szívben még megvan.. - Portré Zerkula János gyimesi pímásról
Itt a KT felületlehet értékelni, csak bátran bátran :)

előzmény: mimóza (#2)

2019-05-15 21:54:56 mimóza (5) #2

De még mennyire, hogy szeretjük! Micsoda szív-lélek film egy szív-lélek Emberről!
---- Élt 77 évet. Ilyen egy örömes, teljes élet. ----
A zene pedig?
"Ha én egy olyan éneket és egy olyan dallamot játszok le, hogy azt [a másik] szereti, akkor engem is úgy szeret, mint saját magát. És evvel próbálom a szeretetet éreztetni, a barátságot, a testvérséget, az összevonzást. Ez kapcsol össze mindnyájunkat. Olyan örömesek vagyunk, még gyorsabban, még rámenősebben, megyünk, kapcsoljuk a másikat is... S így van ez... a zene ezt éri el... a legnagyobb szeretetet ez hozza ki a nép között."

Milyen tiszta szavak ezek, és a ragyogó szemek, ahogyan mesél!

A magam részéről nagyon köszönöm ezt a filmet!