Le clan des Siciliens (1969) ☆ 👁

(Henri Verneuil)

francia-olasz dráma, krimi

4,0

2023-01-10 20:50:46 dittike (5) #17

Ma láttam először a filmet, s nemcsak a zene miatt (azt már korábban is ismertem), de a történetvezetés és a színészi játék is könnyeket csalt a szemembe a film végére.

2019-09-14 17:48:23 csabaga (5) #16

Nehogy szinkronnal, mivel ott a zene jelentős részét lehagytuk...

előzmény: dikalosz (#15)

2019-09-14 05:37:48 dikalosz (?) #15

Hát, látva hogy ki rendezte illetve kik szerepelnek benne magam sem értem. Pótlom mihamarabb, és köszi!

előzmény: ryood (#14)

2019-09-14 00:02:13 ryood (5) #14

dikalosz! hogyhogy még nem láttad ezt a filmet?

2017-05-17 22:22:32 ryood (5) #13

bárcsak ma is készülnének ilyen naívan kiszámítható gyerekes krimik!
(félreértések elkerülése végett ez nem a "régen minden jobb volt" lemez, mert ma is készülnek szuper bűnügyi filmek, de valahogy ezek a régi vágású rosszfiúk, gyönyörű automobilok és repülők, meg épületek - a narratíváról nem is beszélve - nekem nagyon hiányoznak..)

előzmény: necksprain (#12)

2017-05-17 16:33:44 necksprain (4) #12

azok az igen bárgyú pisztoly előhúzások a kb "kezeket fel" szintű szövegekkel megmosolyogtattak, plusz az egész annyira naivan kiszámítható és tán gyerekes, de a hangulata miatt nem tudtam nem szeretni.

2017-05-17 12:25:10 necksprain (4) #11

hálás köszönet!

előzmény: St4nt0N (#10)

2017-05-17 12:10:01 St4nt0N (?) #10

Száz puska (100 Rifles, 1969)
(Lásd az IMDb-adatlapon: 'Did You Know?' alatt 'Connections'.)

előzmény: necksprain (#9)

2017-05-17 11:38:03 necksprain (4) #9

mi az a western, amit néznek a repülőn?

2014-02-21 21:41:31 ryood (5) #8

sokáig "csak egy jó film"-nek éreztem, aztán az utolsó 30-40 perc egészen fergeteges lett, így nem tudok 5-ösnél rosszabbat adni neki..a múlt szombati morricone koncertnek köszöhetően ismertem meg a filmet, ugyanis ott hallottam a zenéjét..a zenéje a maestro legzseniálisabb alkotásainak egyike, delont megint imádtam, gyönyörű fényképezés, és hát a forgatókönyv..tudom, ez kicsit agyondícsérős lett, de most nagyon elfogult vagyok, és nem tudok nemaz lenni..

2012-04-01 10:46:49 tractorking (2) #7

Morricone zenéje igazi remekmű.
A maestro itt is szállít néhány felejthetetlen zenei témát. A tempó, a ritmus és szokatlan hagszerelés váltogatásával a melankolikus főtéma olyan gazdag érzelmi skálán játszik, hogy még a film gyöngéit is feledteti.
(Ami valóban nagyon silány, szinte egy maffia-paródiának tűnik.)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#6)

2012-03-31 23:44:23 [: Azuroo andrew :] (2) #6

Szívesen mondnám azt, hogy ez a megállapítás minden alapot nélkülöz - de sajnos nagyon is van alapja. Az idézett korszak Delon filmjei közül a Le clan des Siciliens sajnos több ponton is alátámasztja Peti leminősítő megjegyzését. Verneuil alkotása logikátlanságot, irracionális rablási akciót és repülőgép eltérítést, és lassú cselekmény csordogálást akar eladni nekünk, néhol stílusosan csomagolva nagy nevekkel. Azonban csak egy dologban képes felnőni a Delon féle francia gengszterfilmek legjobbjaihoz...most is egy jó kétsoros kabátot adtak a főhősre akárcsak a Szamurájban vagy a Vörös körben ;)

(10/4)

A jellegzetes aláfestőzenéről mi a véleményetek (Morricone)?

előzmény: puttancsospeti (#3)

2011-03-24 17:21:11 csabaga (5) #5

Van benne több jókora logikátlanság.Az információ végül használhatatlan,mégis megtartják a Delon által játszott bűnözőt,pedig még a rendőrség is nagy erőkkel keresi...Ráadásul a repülőgép megszerzésében is kulcsszerepet kap,pedig bármikor felismerhetik.
A filmet a hangulata teszi számomra kiválóvá.

2011-03-23 18:07:04 Gasz András (4) #4

A szicíliaiak klánja:

A film első fele nagyon pörgő szerintem ahhoz képest hogy mikor is készült és Delon karakter se az a tipikus szívtipró. aztán a második felér már mindenkivel lefekszik és a film a repülőteres résztől iszonyat vontatott és unalmas egészen a végső k 5 percnyi eldördülésekig. A színésznők inkább a látványt erősítették a zene ugyan nem volt rossz Ennio Morriconétől de csak 2 fajta dallamot véltem felfedezni az egész film alatt, tehát a film végére picit unalmassá vált.
Az alapszitu az izgalmas film eleji kiszabadulás a klánvezér alakítása és Deloné, Morricone hangzatos dallamai (de önismétlő) azért egy jó filmet adnak ki.

2010-08-09 19:10:23 puttancsospeti (1) #3

Nem tudok valahogy kibékülni ezekkel a Delon-féle hatvanas/hetvenes évekbeli francia gengszterfilmekkel. A legtöbbhöz volt szerencsém. Szerintem végtelenül manírtak és amolyan kiszámíthatóan teátrálisak. Affektáltan lakonikus álbölcsességgel telített párbeszédekkel.

2010-02-05 16:05:38 tamas.1 (4) #2

Egy jó francia gengszterfilm. Stílusa elég eltérő az amerikai gengszterfilmektől. Delon és Gabin nagyon jók voltak, és a záró képsor valóban emlékezetes. :)

2007-01-20 19:09:53 Hannibal Lecter (4) #1

Henri Verneuil rendezése bravúros gengszterfilm három kiváló színésszel (Gabin, Delon, Ventura), akik csodálatos érzékkel elevenítik meg a klasszikus karaktereket: a maffia főnököt, a fiatal bűnözőt, valamint a mindenre elszánt, gátlástalan zsarut. Ennio Morricone zenéjére felesleges volna kitérni. A történet néha képes vontatottá válni, de mindezt könnyedén elfelejteti velünk a hullámvasútszerűen érkező, torokzsibbasztóan feszült végjáték. A film záró képe ("Nagyapa, velünk vacsorázol?" - "Nem, ma nem") szintén szenzációs.