Terminator: Dark Fate (2019) ☆ 👁

(Tim Miller)

amerikai-magyar-spanyol akciófilm, kalandfilm, sci-fi

2,9

2019-11-17 17:17:10 VVega (2) #30

Amiket a jövőben látunk, azok Rev-7 típusúak, ez meg Rev-9 ami üldözi őket.

előzmény: McCl@ne (#29)

2019-11-17 16:52:31 McCl@ne (4) #29

6. Valamiféle hivatalos besorolást alkalmaznak a Rev-re, amikor ez a Dean bejelenti a támaszpont felé, magyarul a hadsereg (egy része, de legalábbis ez a faszi) tisztában van a terminátorok létezésével, ezért kapnak engedélyt, segítséget, és EMP-t is.
8. Mert ez már egy új jövő (ugyanez a válasz az első kérdésre is), új idősík indul, természetesen már a visszaküldések ténye is eltörli azt a jövőt, ahonnan visszaküldik őket. (Az első rész is belebukna ebbe a törvényszerűségbe, esetleg úgy magyarázható, hogy Kyle egy olyan John Connor mellől jön vissza elsőre, ahol nem ő volt az apja. De akkor ki?)
9. Mindenféle segítség nélkül? Dean őrnagyra hivatkoztatok a 6. kérdésben, hát ő látja el fegyverekkel, ha megvannak a pontos koordináták, egy T-800-as felépítésű terminátor "simán" elpusztítható robbanóanyagokkal.
10. Ebben nem vagyok biztos, de mintha nem ugyanolyan sorszámú Rev-ek lennének. Mármint a jövőbeli harci robotok és ez beolvadó (hehh) egység.

előzmény: Dangar (#26)

2019-11-17 15:38:30 VVega (2) #28

Mintha teljesen különböző emberek készítették volna a film első és második felét, nagyon furcsa.Sajnos amikor a függönyárus, két lábon járó Coelho-idézet könyv Schwarzenegger belép a filmbe, onnantól teljes és nagyon mély lejtmenet az egész.

2019-11-14 23:02:37 Rorschach (2) #27

2019 mintha beoltott volna a blockbusterek ellen, avagy még hányszor fogjuk elhinni egy olcsó pénzen megvehető, minden hitelét rég elvesztett James Cameronnak mikor azt mondja, "gyerekek ez most tényleg totál kurvajó lesz"?

2019-11-07 18:51:29 Dangar (3) #26

1. Ezt megmagyarázzák a Legion-nal.
2. Ki másnak küldené? Csak őt ismeri (a családját leszámítva) + segíteni akarja, mert bűntudata van.
3. Nem hiszem, hogy mondjuk a rágcsáló/rovarírtó (exterminator - érted...) kevésbé lenne vicces. :)
4. Kétlem, hogy túl jól fogadnák...
5. Ezt én is kérdezhetném. Kérdeztem is! :)
6. Nekem inkább az fura, hogy lazán odaad hitech háborús technikát valakinek, akit "50 államban köröznek". Jól ismerhetik egymást régről.
7. Revenant? Revolution? Jó kérdés.
8. Talán nem beszéltek erről...

9. SC, hogyan győzte le a Legion visszaküldött gépeit mindenféle segítség nélkül?
10. A Rev9 kommandósok seregeit kaszálja le, de nem bír egy öregasszonnyal, egy tuningolt humanoiddal meg egy rozzant, múlt századi terminátorral?
11. A Rev9 miért töri ki folyton a szélvédőket, ha át is tud "folyni" a szilárd tárgyakon (szalagkorlát pl.)?
12. Nem gáz, hogy Arnie és a Rev9 roncsait csak úgy hátrahagyták? (mint a sérült chip meg a kar a T1-ben)

előzmény: s912 (#25)

2019-11-07 11:02:24 s912 (?) #25

1: Ha T2-ben megállították az ítélet napját, a Skynet hogy tud visszaküldeni Terminátorokat?
2: Carl miért csak SC-nak küldi a koordinátákat?
3: Miért pont függönyöket árul Carl?
4: Miért nem tudja Carl családja, hogy Ő nem ember?
5: Miért nem ugatja Carlt a kutyája?
6: Ki is tulajdonképpen Dean őrnagy?
7: Mit jelent a Rev-9 "jelölés"?
8: Ha SC "készíti fel" Dani-t, miért nem tud erről a jövőben Grace?

Az 5-ösre már válaszoltam leljebb :)
A többi pedig kiderül(ne) a következő részből?

2019-11-07 09:51:58 bruce (2) #24

Vajon hány bőrt lehet még lehúzni erről a szériáról? Gyengébbnél gyengébb folytatások jönnek! Nyilván könnyebb volt eladni az egészet Cameron nevével de nem hiszem, hogy sokat tett volna hozzá a film értékéhez az egész újrázza az 1-2 részt.
Az meg, hogy kb 5 perc után a kukába dobják a T2 történéseit rossz vicc, mint ahogy az is, hogy Arnold/Carl megtanul érezni.Igen igen érezni sőt pelenkázni,függönyt rakni meg hasonló baromságokat.
Viszont még mindig Schwarzenegger a legfélelmetesebb Terminátor :)

2019-11-06 22:44:36 Jason13 (3) #23

A Terminátor széria olyan, mint Arnold Schwarzenegger a címszereplő gép megformálásában: mindig visszatér.
James Cameron bátran klasszikusnak nevezhető két alapfilmje 2003-ban bővült trilógiává (ebből már Cameron nem vette ki a részét) és alapvetően egy szórakoztató akciófilm lett a végeredmény, ugyanakkor a Gépek lázadása az elődök fényében egy kifejezetten sótlan újrahasznosított terméknek érződik, ami sem történetében, sem szellemiségében nem tudta hozni az első két epizód szintjét. A film nem is örvendett nagy sikernek, sem kritikusi, sem bevételi szempontból, így a következő halálosztó kalandig 2009-ig kellett várni. Ekkor került bemutatásra a Megváltás alcímre keresztelt negyedik epizód, ahol az alkotók maguk mögött hagyták az időutazást és végre a gépek által uralt jövőbe helyezték a cselekményt, ahol az emberi ellenállásban még csak egyszerű katonaként tevékenykedő John Connor próbálja beteljesíteni a végzetét.
Ez az epizód szintén nem tudott az elvárásoknak megfelelően teljesíteni, több sebből elvérzett, értve a minőségre is, de én azon az állásponton vagyok, hogy ez lett volna a helyes irány a széria számára. De ugye az élet nem habostorta, így 2015-ben megkaptuk a az 5. felvonást Genisys címre keresztelve és ezzel megszületett a legrosszabb Terminátor mozi. A készítők hiába törölték a második epizód után érkező kétes minőségű folytatásokat, újból visszatértek az időutazáshoz és egy rendkívül erőltetett történet segítségével szégyenítették meg az eredeti filmek világát és karaktereit.
A Genisys fogta a Terminátor mítoszt és egy elképesztően erőltetett, a logikát hírből sem ismerő CGI-kavalkád oltárán áldozta fel azt. Mily meglepő, ez az epizód sem nyűgözte le a közönséget, és ez a bevételi adatokon is erősen meglátszódott.
Erre a pontra elérkezve az ember azt gondolhatná, a különböző stúdiók és producerek végre felfogták, Cameron nélkül nincs sok értelme erőltetni ezt a szériát. Idén azonban mégis bemutatásra került a Sötét végzet, a sorozat immár 6. epizódja, melyhez végre visszatért maga a mítosz atyja, James Cameron. Legalábbis producerként. De rajta kívül Linda Hamilton is a fedélzetre került, hogy újra Sarah Connor bőrébe bújjon. A rendezést pedig az a Tim Miller vállalta el, aki 2016-ban a vásznakra szabadította Ryan Reynolds személyében a szabadszájú antihőst, Deadpool-t. Ja, és el ne felejtsem, az öreg Arnold is beszállt a buliba!
Ezek alapján és a szolid, de mégis pozitív kritikai fogadtatás alapján a legtöbben biztos nyugodtan váltanak majd jegyet a Sötét végzetre, én azonban kissé félve foglaltam el a helyem a vetítőteremben, hiszen a Genisys után nem mertem semmi jóra számítani.
A történet középpontjában egy fiatal lány áll, Dani, akit megtámad egy jövőből érkező gyilkológép (az időutazástól itt sem mertek elszakadni az írók), de még épp időben a segítségére siet egy szintén jövőből érkezett nő, Grace. El is kezdődik a hajsza, melynek során kiderül, Dani kulcsszereplőjévé fog válni annak a háborúnak, melyben az emberek harcolnak a terminátorok ellen.
A sztoriról legyen is elég ennyi, ugyanis, ahogy fentebb már említettem vissza tért Sarah Connor és Arnie megformálásában a jó öreg T-800-as, a film pedig velük kapcsolatban elég meglepő dolgokat lép meg, melyeket nem szeretnék lelőni senkinek.
Na, de térjünk is a tárgyra: jó film lett a Sötét végzet?
A válasz nem egyszerű. Tim Miller hiába készített egy olyan mozit, ami reggelire megeszi a Genisyst és azzal együtt a Terminátor 2. után érkező folytatásokat, az összkép így is rendkívül vegyes.
Vegyük például a történetet. Az mindenképp örvendetes dolog, hogy jelen esetünkben a karakterek szívvel és lélekkel vannak feltöltve, nem csak vásznon rohangáló ágyútöltelékekkel van tele a játékidő. Ezen felül a színészek is kitettek magukért. Linda Hamilton kellően erős alakítást nyújt Sarah Connor-ként, Arnie még mindig parádés halálosztó és most egy új oldalát is megismerhetjük, Gabrielle Luna pedig igazán fenyegető az új típusú gyilkológép szerepében. Viszont ilyen téren Mackenzie Davis a film igazi ütőkártyája, ő ugyanis nem csak egy kellően vagány és elszánt védelmező, de figurájában ott gyökerezik a dráma is, amit a színésznő meggyőzően tud prezentálni.
Sajnos pont a történet kulcsszereplője, Dani (Natalie Reyes) az, aki nem igazán tud érvényesülni, viszont sem a karaktert, sem a színészi játékot nem nevezném rossznak, inkább csak közepesnek.
Kissé elkalandoztam, tehát vissza a sztorihoz. A Sötét végzet nem tekinti a T-2. után érkező folytatásokat a kánon részének, ez mindenképp pozitívum, viszont sem harmadik epizódként, sem önálló alkotásként nem tud igazán érvényesülni. Túl sok benne az újrahasznosított elem, logikai bakik is tarkítják a cselekményét és végül ugyanazokat a köröket futja le, mint az első két epizód. Azonban itt jön egy nagy de! Az erős színészi játék és a karakterek képesek olyat erőt adni az elcsépelt forgatókönyvnek, hogy egy percig ne unatkozzunk a filmen. A figurák érdekesek és lehet értük izgulni, ez pedig elég nagy löketet ad a nem túl izmos sztorinak.
Ezen felül pedig maga a tempó is kellően pörgős iramot diktál, így hiába nem lett tökéletesre és egyedire csiszolva a cselekmény menete, a film leköti a nézőjét és a kezdést követően odaszegezi a vászonhoz egészen a stáblistáig.
Akciókat tekintve szintén nem lehet egyértelműen a „jó” vagy a „rossz” jelzőre támaszkodni, hiszen koreográfiát tekintve egyik összecsapás se valami emlékezetes, viszont alapvetően szórakoztatóak és látványosak. Helyenként a CGI ugyan kissé zavaró lehet, de olyan ormótlan effektparádét nem vonultat fel a film, mint például a Genisys túltolt zúzásai.
Zenei téren viszont egész pozitív az összkép, Tom Holkenborg ügyesen építette be saját, akciódús tételei közé Brad Fiedel klasszikus Terminátor taktusait, így egy olyan aláfestés született, mely kellően átadja a kilátástalan menekülés hangulatát, de helyenként képes a drámai részeknek is minőségi módon áldozni.
Ami viszont számomra kifejezetten rontott az összképen, az a történetben leledzik, túl az alapvetően átlagos, eredetiséget nélkülöző aspektusán.
A kezdés véleményem szerint elég erőltetettre és bicskanyitogatóra sikeredett és ugyan ez adja meg a film kiindulási helyzetét, mégis, azt kell mondjam, nehéz volt rajta túllendülnöm.
A másik pedig az erőltetett humor. Nem kell megijedni, ilyen téren is magasan a Genisys fölött áll a Sötét végzet, de azért így sem sikerültek jól a viccesnek szánt részek, nem mellesleg néhány még az adott jelenet drámaiságán is csorbított.
Összességében Tim Miller alkotása nem lett egy leköpnivaló szemét (már bocsánat a nyelvezet miatt), mint a Genisys. Sőt, alapjáraton tényleg egy szórakoztató, pörgős, akciódús és helyenként drámai mozi született, melyen érzékelhető Cameron produceri felügyelete is. De a Sötét végzet így se tudja megközelíteni az első két rész zsenialitását, több helyen izzadságszagúan ad hozzá a mítoszhoz, bizonyos megoldásai nem elég megalapozottak és akciók terén sem tud többet felmutatni annál a szintnél, melyet az összes manapság készült átlag látványfilm nyújt.
Talán érződik is a véleményemen az, hogy kettős érzések kavarodnak bennem és az igazat megvallva, a vetítőtermet is kissé tanácstalanul hagytam el. A Sötét végzet ugyanis nem egy rossz film, sőt, több pozitívum is akad benne, de minden egyes jó jelenetre akad egy olyan, amely valamely módon (humor, logika, ötlet) hibádzik.
Szívesen írnám azt, hogy a két beígért folytatás hátha majd jobb lesz, de elnézve a bevételi adatokat, nem hiszem, hogy a közeljövőben újabb Terminátor film születne.
Sebaj, a Sötét végzet legalább egy tisztességes iparosmunka lett némi szívvel-lélekkel, így már fényévekkel méltóbb lezárása a sorozatnak, mint a pocsék Genisys.

2019-11-06 07:36:43 BonnyJohnny (2) #22

Szerintem ugyanúgy elhibázott bőrlehúzás, mint a Genesys. Annyival jobb nála, amennyivel jobb film. Ezzel eléri, hogy míg az gyenge kettes volt, ez erős kettes lett nálam.
Alapjaiban elhibázott koncepció, alkatilag (nem nemileg!) alkalmatlan, nem elég karizmatikus főhőssel (aki fél perc alatt megtanul lőni). A film egy pontján Sarah Connor mondja, hogy az első rész idején annyi idős volt, mint Dani. Hát tessék összehasonlítani a két film női főszereplőjét!
A forgatókönyv lyukas, és tele van hülyeségekkel, leginkább egy penészes ementáli sajtra emlékeztet. Az akciók legfeljebb közepes szintet ütik meg, de a béna CGI még abba is belerondít. (Lehet szidni a harmadik részt, de abban legalább az akciójeleneteknél odatették magukat.) Ezt látva örülök, hogy nem Tim Miller vitte tovább Deadpoolt.
A régi arcok természetesen jók voltak. Schwarzi rendületlenül kitart a szériával. Hamiltont is jó volt viszont látni. Gabriel Luna valóban jól tolta.

2019-11-05 08:12:51 s912 (?) #21

A válasz: mert csak a veszélyes embereket/terminátorokat ugatja!

A történt és forgatókönyv "atyjai" és munkáik:
Charles H. Eglee - Piranha 2 és sorozatok (Shield, Dexter, Walking Dead)
Josh Friedman - Világok harca, TSCC sorozat, Avatar 2
David S. Goyer - Kickboxer 2, Penge 1-2-3, Batman kezdődik, Sötét Lovag (+ felemelkedés), Acélember, Constantine sorozat
Justin Rhodes - Új Robotzsaru (?)
Billy Ray - Tűzhányó, A dolgok állása, Phillips kapitány, Gemini Man

2019-11-04 21:27:47 unfamous (2) #20

Borzalmas film, mikor azt hiszed már vége, jön egy új, katasztrofális, mesterkélt drámai jelenet! A jó öreg Arni bácsi jelenléte az egyetlen pozitívum benne!
"soha ne gondolj bele az idöutazásba, mert csak belefájdul a fejed!"
a rev9 alienes mozgása kimondottan idegesített

2019-11-04 17:00:19 gomez1000 (4) #19

Számomra nagyon érződik, hogy James Cameron beleszólt a rendezésbe! Végig az volt az érzésem, mintha több különböző gondolkodású ember rendezte volna a filmet egyszerre. Vannak részek, amik nagyon jók lettek, és aztán meg hirtelen sablonos, teljesen más szemszögből mutatnak valamit. Nem az akció jelenetekre gondolok itt, hanem arra, hogy az egyik pillanatban hiteles és komolyan vehető rész után beugrik egy kicsit félrecsúszott, oda nem passzoló jelenet, teljesen más stílusok egymásra dobálva.
Az akció baromi jó, de a CGI-t kicsit túltolták, mint az manapság jellemző. Mintha anélkül eladni se lehetne...
A történet sem kerek, talán így akar egyben vicces, és izgalmas lenni, viszont az elején látszik, hogy még volt erő hozzá, hogy rendesen kidolgozzák, de a végére egyre sablonosabb lett.
Jobb lett volna, ha Cameron lett volna a rendező, és nem pedig producer, mert ő még az a régivágású fazon, aki a történetet rendesen megformálja, és nem a CGI képekkel meg 1 sorosokkal akarja eladni a filmet.

2019-11-04 08:49:59 s912 (?) #18

Ígért neki szép csipkés függönyt? :)

2019-11-04 06:10:21 Dangar (3) #17

Ez sántít, hisz még a Rev9-et is kiszúrta a kutya, pedig annál fejlettebb vas nincs. :)

előzmény: unrealnoise (#16)

2019-11-03 22:00:41 unrealnoise (4) #16

Ez már fejlettebb vas volt. :)

2019-11-03 10:30:11 yesname (5) #15

Látta, hogy öregszik. :D

2019-11-03 07:59:14 Dangar (3) #14

Amúgy szerintetek Carl kutyája miért nem ugatott egyfolytában vadul a - beszivárgó terminátor - gazdájára?

2019-11-03 00:53:48 yesname (5) #13

Megadtam neki az ötöt végül, mert egyszerűen hozta az első filmek hangulatát, minőségét. Az első kettő kivételével a többi baja az volt, hogy nem érződtek annyira gépnek a terminátorok. Ebben azok voltak (kivéve a fejlődött T-800-ast.) Akciójelenetek is nagyon tetszettek és végre ismét lejött a vászonról a szenvtelen, csak a célért, ridegen előre gép képe. Egyedül az Arnold 2x is "életre kel" dolgot találtam soknak.
Összességében nagyon élveztem a filmet és ellenben a félresikerült részekkel adta az igazi terminátor érzést. Na és Natalia Reyes is bejön. :)
Élményben, minőségben én simán odatenném az első két rész mellé, ha nem nézem az első két rész újdonság varázsának részét.

2019-11-02 08:20:21 Ehun69 (3) #12

A vártnál jobban tetszett, különösen az 1db párbeszéd az új robival. Schwarzi is hozza a formát. LH dumája miatt 16+
pont 7/10

2019-11-01 23:41:48 dittike (5) #11

Végre a Terminátor régebbi szériáinak utánérzete jelenik meg és nem egy förmedvény.

2019-11-01 20:54:11 Bogár Bence (3) #10

Vegyes érzéseim vannak, bár alapvetően tényleg a legjobb az első két klasszikus után. Persze olyan magasan nem volt az a léc, de hát na, ezt tudtuk eddig is. :D Az akció nagyon tetszett, meg akkor a legerősebb az egész, mikor a nosztalgiára épít. Bevallom, nekem az új karakterek nem voltak olyan erősek, mint Schwarzi és Linda Hamilton - kb bármeddig elnézném, ahogy ezek ketten osztják az áldást, ezért is érthetetlen számomra, hogy előbbi miert maradt ki teljesen az első feléből Egyébként tisztességes, korrekt akciózás az egész, de nem sokkal több. Nem a franchise megváltója, de a sötét végzetet sem hozza el számára. Ha az egész olyan lett volna, mint a végén a nagy leszámolás, akkor négyest is érne, így marad egy erős hármas. 70%

2019-11-01 20:30:18 Dangar (3) #9

Én csak fél füllel hallottam ilyesmiről, de ha már korábban tényként is kezelték, egy említést és párhuzamba vonást a Genisys-sel azért megérdemel a dolog. :)

előzmény: McCl@ne (#8)

2019-11-01 18:18:03 McCl@ne (4) #8

Az égadta világon minden azzal van tele, de tényleg a kiszáradt csapokból is patakszerűen ömlik, hogy ez a Dark Fate nem veszi figyelembe a T2 utáni folytatásokat és hivatalos harmadik részként pózol újra.

előzmény: Dangar (#7)

2019-11-01 18:01:21 Dangar (3) #7

A Genisys-nél jobb, de kicsivel a 3. rész alá lőném be a szintjét. A látvánnyal továbbra sincs baj, az akció ütős, mint mindig, de a sztori valahogy elkapkodott hatást keltett bennem.
Ugyebár a Genisys elintézte, hogy az első két film története nullázódjon, erre itt a Dark Fate, ami azzal, hogy John Connor-t még tinédzserként kinyírja, az utóbbi három T-mozit teszi semmissé (mert így nincs John a harmadikban, se Bale Connorja a Megváltásban, sem pedig a Genisys főgonosza). Érdekes...bár a Genisys totális időkatyvasza után ez már talán fel sem tűnik.

A szereplőválasztás sem nyerte el maradéktalanul a tetszésemet. Grace nagyon jó karakter (az öreg Sarah inkább csak karikaturisztikus), de Dani és az ellenlábas Amigo figurája meglehetősen jellegtelenre sikeredett. Karakteresebb arcokat is találhattak volna - anno Robert Patrick gonosz, érzéketlen gyilkológépe a frászt hozta rám (és még a Genisys-béli megfelelője is hatásos volt!), ez a mexikói fazon viszont teljesen átlagos, ráadásul a "sportértéke" sem valami nagy szám ahhoz képest, hogy elvileg csúcsmodell: az embereket gond nélkül szeleteli, de nem bír el egy gépfegyveres nagyival, egy felspécizett csajszival meg egy elavult, rozsdás Terminátorral...ráadásul ha csak annyi a feladata, hogy megöljön valakit, használhatná az átalakuló képességét vagy legalább lőfegyvert gyakrabban is ahelyett, hogy csak lohol a célpont után.
Arnie szeplése is eléggé erőtlen (legutóbb azért még ősz hajjal is volt benne kraft!), a sztorija (jó útra tért, családos élő szövet a fémvázon) egyszerre mulatságos és elgondolkodtató.

Ami még kicsit szúrta a szemem, hogy a Dark Fate tulajdonképpen egy újrahasznosított T2. Sok motívum és jelenet visszaköszön.

Látványos, pörgős mozi remek harcjelenetekkel, kissé langyoska sztorival és a szokásos logikai huppanókkal.
A hármast tőlem gond nélkül kiérdemli.

2019-11-01 03:57:36 unrealnoise (4) #6

Oké, persze nem mondtam, hogy forradalmi új T gonosz született, de jobb is lett, mint a három szvsz, már csak látvány szintjén sem utolsó, amit láthattunk.

Cold opening: Úgy egészben? Sarah Connor régi felvételei hangulatosak és félelmetesek még mindig. A tengerből előmászó csillogó gépek annyira nem, pláne, hogy azt sem látjuk nagyrészt, h kikre lőnek, meg hát mi a fenéért mennének tengerbe? Tudtommal annyira nem tesz jót semminek amiben van fém, meg mozgó alkatrész, de persze azért jól nézett ki, csak öncélú volt. John megölése, hát so-so, én nem mutattam meg volna, számomra nem volt annyira megnyerő a strandos életkép, aztán hirtelen a semmiből felbukkanó gép azzal a zenével, piffpuff. Az, hogy kicsinálták oké, meg valószínű is, hogy előbb-utóbb sikerrel járnak, csak valahogy nem volt "hatásos", és megdöbbentő, tragikus. Sarah mondjuk durván nézett ki, mármint VFX vagy nem tudom miből rakták át, de wow.

Zene: Vannak benne jó részek biztos, de hol vannak a Desert Suite, Sarah Dream féle depresszív szerzemények, vagy a totál "zúzos" Trust Me-hez hasonló felejthetetlen dallamok? Nekem ami tetszett az új Terminatorban az a trailer zenéje, amit sz*rrá hallgattam. Majd meghallgatom külön is az anyagot, úgy azért objektívebben tudok nyilatkozni, de szvsz nem sok felejthetetlen dallam van az új filmben.

Openingre visszatérve. Újranéztem az T2 openinget is, te jézus, az a kevés életkedvem is elment. És az a bajom, hogy abban az openingben több érzés, kín és hangulat volt, mint majdnem ebben az egész filmben. Mondjuk megértem, Miller azért nem használhatott fel, játszhatott el mindent ugyanúgy.

A közepe amúgy valóban kicsit leül, a repülőn volt pár túlzás, de azért nyilván nem itt van a filmmel a gond.

Így jobban belegondolva: Miller helyébe bátrabb lettem volna.

1. Az elején nem kellett volna a John-t lelövik mozgókép, elég lett volna, ha később elmeséli valami szomorú zene alatt...
2. Van pár kedvenc filmem, ami nem szórakozik, belecsap a közepébe az elején rögtön (Heat, The Dark Knight). Oké, hogy itt se kell sokat várnunk, de pl. szerintem tök felesleges körök voltak a két Terminator megérkezését és keresését mutatni, milyen lett volna, ha tényleg mindenféle retrózás, meg már lefutott körök helyett rögtön az arcodba kapod az akciót.
3. Dani szvsz elég kevés időt kap, és jah, szvsz is túl nagy a kontraszt, de ezt nyilván én kevés vagyok kielemzni, plusz hétmilliárd emberből biztos van egy pár, aki 3 nap alatt ilyen morcos lesz ehhez hasonlatos behatásokra. Az már érdekesebb dolog, hogy jobban féltettem és kötődtem Grace-hez, de ezzel szerintem mindenki így van, mondjuk ez nem feltétlen baj, sőt. :)
4. A vége is lehetett volna bátrabb, Sarah-t és Schwarzi-t én kicsináltam volna a fenébe. Sarah túléli a T1-T2 borzalmait, aztán még Terminatorokat is elpusztít (hogyan?!), majd aztán itt is túlél... Nekem ez sok, szvsz hiteltelen, ahogyan Schwarzi megint fél karral, megint segít a jónak győzni (plusz a zene a megjelenésénél, hát nem nagyon jött be, túltolták), én a víz alatt egyértelműen megölettem volna, még jobb és drámaibb lett volna, ha nem is mutatják többet, szimplán nem látjuk többet. (És így hatásvadászat mentesen el lehetett volna búcsúzni a "karaktertől".) De nem, az utolsó pillanatban megint és megint vissza kellett térnie...

Igazából vegyes érzéseim vannak, remélem azért nyereséges lesz, mert volt vele meló az látszik, sokan odatették magukat, csak hát az írás... Nem is értem, amikor ennyien dolgoznak valamin íróként, akkor hogy jöhet ki valami ennyire átlagosra. Oké, ha egy ember írja, az ő felelőssége, de azért vannak ebben a filmben tök nagy klisék, rengeteg újrahasznosított elem, ezekből messze vissza kellett volna venni.

előzmény: Gasz András (#5)

2019-10-31 23:36:14 Gasz András (3) #5

Kb. egyetértek veled, viszont a sztorija kb az 1-2. részé és a Rev 9 is egy T1-2-3 gonosz terminátor keverék gyakorlatilag. Sok újítás nincs benne és Dani nagyon gyorsan formálódik át arra amire. A film eleji cold opening hogy tetszett? :) Nekem is a 3. legjobb Terminátor film. A közepén leül és a CGI se annyira erős mindig azért. (S ne feledjük a fizikát meghazudtoló repülőn való akciójelenetet se). A zenében azért a credits, Dani témája és a vége jelenetnél nem értek egyet. Amúgy tényleg elég átlagos Junkie XL-től.

előzmény: unrealnoise (#4)

2019-10-31 22:39:39 unrealnoise (4) #4

Szerintem jó volt.

Az akciójelenetek elég ütősek voltak, és ami fontos, nem volt teli baromságokkal. Aki látta a Terminator: Megváltás-ban a bunyókat, az tudja miről beszélek... De leírom, egy terminator ne dobálgassa az embereket, hanem nyírja ki őket, törje el a nyakukat, vagy akármi, hiszen egy ütésüktől kinyiffa bárki.

Az egy soros poéok meg jók voltak. Emiatt lehúzni a filmet tök baromság, ma már sexrobotokat is készítenek, sőt a robotok alapvetően kedvesek lesznek az emberhez, azért is vesszük majd őket a jövőben. Engem nem zavart, hogy poénkodnak, sőt, szvsz így hiteles.

Az, hogy a John-t meggyilkoló gép így átállt, érdekes, és lehet szemforgatós az oka, de ebbe megint nem látunk bele, ha képes a gép tanulni, vizsgálni, elemezni, akkor képes. Ennyi. A küldetését letudta, arra meg lehet "nem gondoltak", hogy egy gép sok-sok év után ellenük fordulat, mivel a "lázadó" gépek alapvetően nincsenek ennyit emberek között, nem tudhatták, hogy ez is lehetséges. Majd tanulnak belőle.

A zene kicsit semmilyen volt, az akciódús részeknél rendben volt a dinamika, viszont máshol nincs emlékezetes pillanat. Ami sajnálatos.

Mackenzie Davis és Gabriel Luna zseniális volt. Kicsit több karakterizálást vártam volna, főleg Sarah Connor téren, de ez van.

Egy biztos, ez a legjobb film a T1-T2 után, tisztes iparos munka, de sajnos csak ennyi.
Mondom, örülök, hogy az akciók feszesek, örülök, hogy nem szórakoznak, hanem törnek zúznak, nem kérdez az ellenség, hanem megy, és teszi a dolgát.

Amit sajnálok, az az egyedi hangvétel, történet hiánya, Tim Miller ettől független tudja mitől döglik a légy, de lehet a Terminator filmekből is csak úgy lesz egyszer valahára egy új klasszikus, ha kevés pénz lesz a filmre, mert akkor tartalommal, érzésekkel, drámával kell majd inkább eladni.

Lehet nem mondtak újat, lehet nem változott a jövőkép érdemben a korábbiakban vázoltakhoz képest, de hát a háború csatákból áll, először azokat kell lejátszani és megnyerni.

Részmről 8/10, de még egyszer ezt ne próbálják meg eladni, ellenben mint írtam, máshogy elmesélve ezt a háborút egy másik szemszögből még simán érdekes és izgalmas lehetne.

2019-10-29 07:50:34 s912 (?) #3

Egy kis T2, egy kis Salvation és máris kész a Dark Fate. Tinifilm, hatásvadász jelenetekkel tarkítva. Nincs mese, T2 időtálló, nincs ami megütné azt a szintet, de még a közelébe SEM ér.
Függönykereskedő Carl.. Cameron erről egyáltalán tud?

2019-05-23 20:07:19 saatonda (?) #2

(a színészek...de biztos egyedül maradnék azzal a véleményemmel, hogy a robot sem nézett ki rosszabbul, mint a látott szereplők bármelyike.)

előzmény: myke7 (#1)

2019-05-23 19:52:14 myke7 (?) #1

A trailer megnézése után számomra az derült ki, hogy abszolút nem értették meg, miért lettek bukták a korábbi részek és miért lett kultikus a 2. rész.