Soleil rouge (1971) ☆

Vörös nap

(Terence Young)

francia-olasz-spanyol akciófilm, thriller, western

2017-12-06 18:51:53 zéel (5) #9

Nem vagyok egy nagy western rajongó/szakértő, de ez most nagyon bejött nálam. Talán Mifune Toshiro és Charles Bronson párosa, a Kelet és a Nyugat párharca az, ami engem is megfogott.

előzmény: Dynast Grausherra (#4)

2017-06-30 14:11:52 Ragemarci (4) #8

Túl hosszú, nincs meg a "kémia" a szereplők között és a rendezés is helyenként pocsék. Egy közepesre azért jó lett volna nálam, a western-kaladfilmeknek azért csak van egy szuper hangulata. Ami(k) a gyenge négyesre vitte az természetesen Ursula Andress cickói ;-)

2015-11-16 11:49:36 sleepingdancer (2) #7

Én ezen majdnem elaludtam, végignézni nem tudtam :-)

2015-09-02 18:00:46 csabaga (3) #6

Kicsit javult az értékelése nálam,bár a filmhez kell némi türelem,sok a 110 perc.

Az indiánok szerepeltetése teljesen felesleges és sajnos U.Andress ugyan itt is szép nő,de a színészi képességei mintha még a Bond filmhez képest is romlottak volna.Néha rémes nézni a "játékát".
Bronson sem volt nagy talentum,Delon meg alig szerepel,így a "japán sztár" simán ellopja a filmet,de még vele is csak egy másodvonalbeli alkotás.

2015-06-23 10:09:27 tomside (?) #5

Közepes, romantikus western 1-2 jobb etappal.

2014-01-07 20:21:54 Dynast Grausherra (4) #4

Szerintem teljesen korrekt western-kalandfilm, bár a története nem valami eget rengető. A film csúcspontja mindenképpen Mifune Toshiro és Charles Bronson párosa, nagyon szépen összecsap köztük a Kelet és a Nyugat. Már eleve európai igényekhez méltó, hogy mindig a szamuráj van fölényben.

2012-05-27 17:21:16 mortimer ezredes (3) #3

Egyetértek a cselekmény kapcsán. A leginkább furcsa az, hogy 1870-ben már korántsem biztos, hogy a japán császár szamurájokat küldött volna egy nagykövete védelmére. Az indiánok jelmezei nem igazán tűnnek valami profinak, inkább néznek ki hippiknek, mint indiánoknak.

előzmény: Jill (#1)

2007-11-14 15:47:02 mortimer ezredes (3) #2

Nem olyan rossz film ez... Éppen az a különlegessége,hogy formabontó western. Spagetti westernnek tényleg nem mondanám én sem, néhány kritikában írták,hogy az európai közönség igényeihez próbál igazodni Terence Young, de ettől még tényleg nagyon messze van az olasz westernektől. A három főszereplő zseniális,emelik a film színvonalát.

2007-09-09 14:04:33 Jill (3) #1

Hát...
A cselekmény úgy röhejes, ahogy van. És mióta spagetti, mi? Terence Young nem olasz, úgyhogy nem tom, mit kell a műfajt ilyenekkel gyalázni!

Nem tudom, mivel vették rá Mifunét, hogy játsszon benne. :(
Bronson meg, amint egyfolytában dumál egy filmben? Képtelenség.
Delon szép és gonoc, de hosszú időre eltűnik...
A vége meg túl szomorú ahhoz képest, hogy amúgy inkább vígjátékféleség.