U Turn (1997) ☆ 👁

(Oliver Stone)

amerikai-francia dráma, krimi, thriller

3,7

2022-11-29 15:45:43 Jereváni Rádió (5) #16

A Lidérces órák főhőse belecsöppen egy Tarantino/Rodriguez moziba, hogy aztán el-és bevégezze a maga Kettős kárigényét.

Méregerős film, minden tekintetben.

P.S.: J-Lo egyszerűen vadító.

2021-07-06 20:15:10 The Cortez (4) #15

Őrület a köbön. A filmet totálisan kattant fényképezés-, zoomolások-, hangulat- és karakterek, tripszerű feeling, valamint hatalmas kaotikusság jellemzik. Szépen megidéződik benne a Született gyilkosok, na meg az egy évvel későbbi Félelem és reszketés Las Vegasban világa.
Az alapsztori klasszikusan westernes, ám valahol a játékidő közepe tájékán, tipikus noir-ba fordul át a cselekmény. A fordulatok kiválóak, viszont a finálét sikerült jó alaposan agyoncsavarni. A főhelyszínül szolgáló porfészek lakói őrültek, túltoltak + abszurdak, mint ahogy a szétszórt, szerencsétlenkedő, mégis laza főhős körül történő események úgyszintén. Sean Penn fasza a főszerepben, meglepő módon Jennifer Lopez sem szar, John Voightot & Billy Bob Thorntont pedig szinte fel sem lehet ismerni a sztárgárdából.
Az alkotás minden zsenialitása ellenére, Morriconne ide vagy oda, a zenéje már-már idegesítően rossz.

2020-04-28 20:20:22 Leo_Stotch (3) #14

Stone nálam olyan mint Scott.. a szélsőségek embere. Tud mesterművet, de tud (számomra) nagyon gyengét is.
Hát most húzott egy közepeset.
Hangulata az van.. kár tagadni.
Combos szereplőgárdája és zenéje is van.. kár tagadni.
De valahogy a végére “elfogyott”
Ott már tekintgettem mindenfelé.
Billy Bob viszont talán sose volt ilyen ... nem találok szavakat.

2020-04-23 04:05:28 Ugor (5) #13

Rendkívül szórakoztató, néha már fokozhatatlan...

2019-09-05 17:43:02 csabaga (3) #12

Ha nem a századik filmet látom ebben a témábana senki földjén lerobbant autó..., talán egy közepest megérne, de untam a kimódolt, olykor teljesen nevetséges "fordulatait".
Egyszer, úgy-ahogy, nézhető.

2015-12-18 23:41:22 Bong (?) #11

És a szerelő Billy Bob Thornton?? :D Ha nem írják itt lentebb, sosem jövök rá. Egyébként valami eszméletlen jó a Halálkanyar, ami stílusát tekintve egy Született gyilkosok II. A sztorit tekintve pedig nem is tudom mihez hasonlítani, ebben a filmben aztán tényleg mindenki mindenkinek hazudik, és senkivel sem tudsz azonosulni, valamint fogalmad sincs mi fog történni a következő jelenetben. Kaotikus, kiszámíthatatlan, pörgős, tele fordulatokkal és jó poénokkal, valamint egy egészen zseniális Sean Pennel. Mondjuk Sean Penn is egy olyan színész, hogy nem tudok mondani egy filmet, amiben ne lett volna kiváló. Nagyobb negatívum viszont Jennifer Lopez, pedig két snittre feltűnik Liv Tyler is, karaktert kellett volna cserélniük.

2015-05-19 08:59:26 Tenebra (4) #10

Elég beteg film Oliver Stone sajátos képi világával. Sokszor voltam úgy vele, hogy ez nem működőképes, de a végére összeállt, és azt mondom, egész jó kis szatirikus thriller ez. A végső poén a legnagyobb! :D

Némi noirbeütést én is éreztem rajta, és persze a western-áthallások is ott figyelnek már az alapstruktúrában is (egy idegen megérkezik egy isten háta mögötti kisvárosba, ahol "rendet" kell vágnia). Ezeket Stone persze szépen kiforgatja. Ilyen unszimpatikus, amorális antihőst nem igen láttam még filmben. Mert ő nemcsak szimplán inkompetens vagy önző volt, hanem egyenesen szánalmas és nyafogós. De ez nemhogy nem irritált Sean Penn meggyőző alakításában, hanem még tetszett is, hogy ilyen szinten szembe merik köpni a klasszikus filmes hősábrázolást.

2011-01-09 02:04:25 Hannibal Lecter (4) #9

Nyomott atmoszférájú, éjsötét western-allúzió. Stone nagyon érti a dolgát: elállatiasodott kisközösség, erkölcsileg közömbös főhős, lépten-nyomon ironikus fordulatok, bődületesen jó zenék, és mindezt egy dinamikus vágásokkal kísért, szertelenül hömpölygő képfolyam dúcolja alá, ahogy azt Stone korábbi filmjeinél már megszokhattuk. Különleges élmény a U Turn - egy mára tenyérdörzsölő átlagiparossá kanászodott rendező utolsó tündöklése. Billy Bob Thornton karaktere pedig egész egyszerűen zseniális.

2007-06-24 18:08:36 Semprini (5) #8

Ez egy nagyon gonosz, furmányos, fordulatos, érdekes, egyszóval kiváló thriller, parádés szereposztással! Mindenki jó benne! Nekem a nagy meglepetés Billy Bob Thornton volt (szenzációs szinkronhanggal!)
Minden idők egyik legjobb thrillere! Kötelező darab a műfaj kedvelőinek!

2007-06-24 18:00:18 zéel (5) #7

Durva jó film!
Dió megírt minden lényegest: csavaros story, remek karakterek, óriási alakítások, zseniális képek...és remek zene/számok!

2007-05-11 16:56:56 Gaby (5) #6

Szerintem ez egy remek film, amiben Jennifer Lopez is jól játszik!

2007-01-28 10:10:05 wayage (4) #5

Már nagyon szeretném megnézni, csak idáig elkerülte a figyelmemet. Ja, de Halálkanyarból talán a legnagyobb alakítást Billy Bob Thornton nyújtotta. Sokáig felsem ismertem.

előzmény: Ivan/ (#4)

2007-01-28 10:01:32 Ivan/ (4) #4

Ha már mindenki J. LO alakításától van oda és vissza, akkor nézzétek meg szerintem a Befejezetlen élet című filmet. Ott tényleg jó...

2007-01-28 09:57:28 wayage (4) #3

Sajna tegnap lemaradtam az legelejéről (kb. 5 percről), de így is nagyon tetszett. Legnagyobb meglepetés nekem is Lopez volt. Tényleg jobb színésznő mint énekes. Amíg nem volt ilyen nagy sztár addig tök jó alakításai voltak...Je, de a legjobb jelent SPOILER: amikor bárban mielőtt Sean Penn s Joaquin Phoenix összeverekednének megszóllal Johny Cash zene (Ring of Fire). Joaquin talpig feketében, tisztára olyan mint Cash...aztán 8 év múlva ő alkítja majd Casht. )SPOILER

2007-01-28 09:51:37 Ivan/ (4) #2

Hiába Stone most egész más véleményen vagyok sajnos:(

A film túlontúl elnyújtott és a végén a csavarok sokassága már picit idegesített. Azért még így is többször nézhető alkotás, mert a színészek tényleg jók (J.Lo kivételével) és elviszik a hátukon a filmet, meg hát a fényképezés sem utolsó azért.

2007-01-28 00:20:10 Dió (5) #1

Jól emlékszem, h ez kikerülte a mozikat? Pedig végre csinál egy filmet Stone, ami nekem is tetszik... nagyon durván csavaros sztori, visszafogott humorral, óriási karakterekkel (kedvenc a Phoenix-Danes páros), kiemelkedő képi stílussal. Nem tudok belekötni, minden a helyén van. Az persze nem lep meg, h Penn, Nolte és Phoenix mekkorát játszanak, de h Lopez... úgy látszik, még benne is van valami, amit ki lehet hozni belőle.