Midnight Run (1988) ☆ 👁

Éjszakai rohanás

(Martin Brest)

amerikai akciófilm, kalandfilm, krimi, vígjáték

4,1

2021-01-12 19:13:47 Norbert Simon (5) #30

Minden szempontból nézve fantasztikusan jó a film. Ha egy szó lehetne rá akkor zseniális. Igazán jól megférnek egymás mellett a különböző műfajok. Noha kissé klisésen hathatnak a karakterek és olykor a sztori is. Úgy vélem így is nagyszerű a film. Kiváló dialógusokat hallhatunk, nagyszerű jellemábrázolások, remek humorvilág. Nagyon szerettem a De Niro és Brodin duót. Nagyon jól alakítanak végig. Külön említésre méltó a zenéje is a filmnek. Kitűnő példa a nyolcvanas évekből. Kiváló élmény!

2018-06-05 11:29:50 caulfield (5) #29

Tömény ’80-as évek esszencia. Igazi ízes film, a megszokott sémákat - kiégett, gyűrődött, ex-zsaru főhős - mindenféle görcs nélkül formálja kedvére. Egy könnyed cicázás és valódi mozimóka, bármikor elővehető darab, mert mindig derűs kikapcsolódást ad, ami ezért a Tom és Jerry nagyfilmes, krimi és családi dráma elemekkel dúsított pikareszk átirata is lehetne. Minden adott: a szerepbe vesző színészek, a frappáns szkript és az egészet egy kerek, lezárt élménnyé összeállító rendező. (Persze készültek folytatások, de azokra ki kíváncsi?)
Igen és most lehet kicsit sírni, hogy nincsenek ilyen filmek már, Soderbergh Mint a kámfora óta csak Shane Black tud jobb pillanataiban hozni valamit. Valamit, ami nem műanyagízű, nem patika mérlegen kimért csoda, csak egy a néző érzékeit szellemességével átjáró (és nem cinikusan kiszolgáló) baráti filmes slukk az államokat átszelő aranytojást tojó tyúkról, vagy gyaloggaloppról. Aki szépen el is tűnt mára a mozikból, nyomtalanul.

2017-11-20 15:04:55 mimóza (5) #28

Ez a Film.... Együtt rovod a métereket - kilométereket a két főszereplővel a poros utakon gyalog, aztán repülővel, vonattal, busszal, autóval; rohanva, sétálva, úszva... érzed, amit ők, éled, amit ők... nincs egy elhibázott párbeszéd vagy jelenet, minden szó és mozdulat a helyén... ülnek a poénok, még a rögtönzöttek is (lásd a karóra jelenet a döcögő vonaton). Imádom, akárhányszor megnézem, mindig megerősödöm abban a hitben, hogy ez a Színészet, ez a Rendezés. Tökéletes.

2016-12-31 14:45:36 Rorschach (5) #27

Igazi gyöngyszem.

Fogalmam sincs, hogy nem lett klasszikus ebből a filmből, hiszen kb. ötévente, ha sikerül úgy eltalálni a szereplők közti kémiát, ahogy itt. Az meg, hogy nagyjából minden harmadik mondat instant idézhető aranyköpés, csak hab a tortán.

Mindenkinek látnia kéne, kategóriája egyik legjobb filmje az Éjszakai rohanás.

2016-04-06 08:24:47 ChrisAdam (4) #26

A dupla tagadás elírás, a "nem" nem kell oda, de a cseverből vederbe az nem, nálunk így mondják, tényleg (de elbizonytalanítottál most, ezért megkérdeztem az osztálytársakat, de ők is így mondják, veszprémi tájbeszéd:)).

2016-04-06 06:23:37 BonnyJohnny (4) #25

mennyire kevés korai filmjét nem láttam még
Kevés korai filmje van amit nem láttál még, tehát a többségét láttad már?
(Mostanában mintha nem menne a dupla tagadás... ;))

cseverből vederbe
Ez is olyan, mint a "tasler", hogy felétek így mondják, vagy elírtad?

A midnight run kifejezést amúgy Joe Pantoliano használja a filmet, mikor így jellemzi a munkát DeNironak. A midnight run olyasmi, mikor késésben vagy, és sietsz, hogy odaérj; de mikor este észreveszed, hogy nincs otthon tej, és gyorsan leszaladsz a közértbe, mielőtt bezár, az is midnight run. Jelen esetben valami olyasmit jelent, hogy gyorsan lezavarható meló.

2016-04-06 01:23:59 ChrisAdam (4) #24

Pazar film, kiváló tempójú, hangulatú akcióvígjáték parádés szövegekkel. Robert De Niro zseniális, sokkolva ébredtem rá, hogy mennyire kevés korai filmjét láttam. Iszonyú jó feelingje van, végigutazunk Amerikán, cseverből vederbe keveredünk, izgalommal teli várjuk a végét mi is a szereplőkkel együtt. Igazi zsáner, ma is kéne az ilyen film, meg aztán az is eszembe jutott, hogy de szeretnék a nyolcvanas évek Amerikájában élni: ez a film is bizony nyakon van öntve a hamisíthatatlan 80-as évek hangulattal.
Ötös, méghozzá úgy, hogy nem nagyon tudok belekötni. (Na jó, Danny Elfmannek voltak gyenge pillanatai.)

Ui.: Ja, miért is Éjszakai rohanás volt a címe? Ezt nem értettem. Miközben van kb. két rövid éjszakai jelenet. Vagy ez valami firnyákos metafora?

2014-02-17 01:03:35 Hannibal Lecter (5) #23

Pár hónapja újranéztem. Máig óriási élmény.

2014-02-16 20:32:38 dorothygale (4) #22

Nagyon jò kis film...

2013-11-29 23:35:55 1100101 (5) #21

Ha fele ilyen könnyed, szórakoztató lenne manapság egy film...

2013-02-17 22:32:23 Victor Vance (5) #20

Kitűnő zsánerfilm, a ’80-as évek laza hangulatával nyakonöntve, amit bármikor újralehet nézni, remekül hozzásimul klasszikus társaihoz. A sztori, és a karakterek, fordulatok mind-mind ezerszer lerágott csont, Martin Brest rendezése viszont mégis feledteti ezt, a két főszereplőre koncentráló cselekmény miatt pedig észre sem veszi a néző hogy megint többször látott kliséket akarnak lenyomni a torkát.
Szórakoztatása pont ebben rejlik, fogyasztja magát, a karakterek esendők, tele hibákkal, nyűggel, és kidolgozottságuk miatt szívünkhöz nőnek, Robert De Niro kötekedő, cinikus fejvadásza kezdettől fogva telitalálat (az öreg most is nagyot alakít, mint általában), Charles Grodin lelkiismeretes könyvelőjén nem lehet nem mulatni, és a mellékszereplők is jól lettek kiválasztva. Őket látva alig-alig vesszük észre hogy akciójelenetek bizony nem nagyon vannak, látványügyileg sem fogják túl sokan dicsérni, mégis iszonyatosan szórakoztató road movie, tele vicces jelenetekkel, és igényesen megírt poénokkal.
Említést érdemel még Danny Elfman jellegzetes zenéje – általában ha egy filmhez ő szerzi a zenét, azt rögtön fel lehet ismerni, és a zseniális fényképezés, de ebben a moziban igazából nincs olyan dolog, ami rosszul működne. Sajnos manapság már nem tudnak ilyen alkotásokat tető alá hozni.

2012-06-24 18:48:35 Simpleton Larry (4) #19

Micsoda üdítő meglepetés! Azon méláztam látta után, hogy mai szemmel "milyen kevés van benne", látszólag. Nincs benne milliós akciójelenet, nincs benne CGI, szemkápráztató robbanássorozat, nincs benne "realisztikusságot növelni hivatott" kamerarángatás, nincs benne toilethumor, nincsenek benne leszakadt végtagok, meg még annyi minden. Ellenben van benne valami, valami amit pedig manapság ritkán tapasztalni, ami miatt mégis, mindezek nélkül is le tud kötni, tud szórakoztatni. Tisztességesen megírt forgatókönyv? Jó karakterek? Vagy talán valami más, még ezen túl is...? Nem tudom. De remek film, az biztos. Kellene még ilyen a mai mozikba is.

2010-07-28 10:55:42 Mrc90 (4) #18

Nagyon jó film, mindkét főszereplő jól hozza a szerepét.
A "hamis 20 dolláros" jeleneten nagyon nagyot nevettem :D

2009-09-26 18:21:39 DrSzolon (5) #17

A legjobban az lepett meg, hogy a végét nem a klasszikus "öt perces lövöldözés" jelenettel oldották meg.
Amellett, hogy vígjáték is, komolyan lehetett venni (a drámaibb részekbe nem vittek poént), nem estek át a ló túloldalára.

2009-09-05 21:08:06 Cesare Gonzago (5) #16

Mindig úgy gondoltam, hogy ez a film a véletlenek összjátéka révén vált zseniálissá. Vitathatatlanul a nyolcvanas évek alkonyának egyik legjobb darabja.

előzmény: terika (#14)

2009-09-05 20:56:42 acidphase (5) #15

charles grodin is eleg szekszi benne :D :D :D (vicc)

2009-09-05 20:43:16 terika (5) #14

Robert De Niro kifejezetten jól nézett ki ebben a filmben, mint férfi. Természetesen nem csak ez jött le a filmből. :)
Egyébként nagyon élveztem. Charles Grodin zseniális volt, természetesen ez az egész filmre igaz. Tetszetős akció-vígjáték volt, nem is gondoltam volna, hogy ennyire fogom élvezni.

2009-08-16 22:02:29 Hannibal Lecter (5) #13

Így van. Robert De Niro tisztelőinek és akcióvígjáték rajongóknak kötelező "vétel"!

2009-08-16 20:34:52 simijohnny (4) #12

Aki esetleg nem látta volna még, ki ne hagyja ma este! :)

2009-04-01 18:10:07 Gasz András (4) #11

Éjszakai rohanás:

Igazi csodás akció-krimi-vígjáték ez valahol a Beverly Hillsi zsaru trilógia és a Halálos fegyver quadrológia széria között fél úton, éjfélkor. :)

De Niro és Grodin párosa felejthetetlen, sajnos aszért néha kettőjük viccelődése néhol már túl lőtt a nevetésen. Erőltették már de csak ritkán éreztem ezt.

A film eleje és vége inkább krimit és akciót sejtett, de nagyrészt inkább derülni fogunk a filmen. De azt nagyon jól, igaz azért nem a már említett 2 film szintjén. Elfmantól furcsa volt ez a stílusú, típusú akció-vígjátékos zene, de tökéletesen állta a sarat. (megszoktam a Burtonos stílusjegyeit)

2009-01-31 17:08:50 Cesare Gonzago (5) #10

A film nagyszerűsűgéhez: Hannibal mindig korrekt, kitűnő stílusú elemzése.

2009-01-31 17:02:18 tractorking (5) #9

A film nagyszerüségéhez: Danny Elfman szenzációs zenéje...

2008-11-29 00:11:38 Hannibal Lecter (5) #8

Érdemes egyébként elolvasni a Mozinet kritikáját a filmről. Ilyen feleslegesen terjengős-tartalomismertetős, ugyanakkor idétlen elemzéssel is ritkán találkozom.

2008-11-26 19:48:20 Hannibal Lecter (5) #7

És akkor már ne hagyjuk ki ezt sem: "Törjön el a tököd, te hülye!" :)

2008-11-23 14:00:57 Daemiaen (5) #6

Legyen inkább Marvin, de sebaj! :)

2008-11-23 12:55:24 Dió (5) #5

Tipikusan az a film, amit ötször is meg lehet nézni:) Sajnos nekem még csak most volt hozzá szerencsém, de pár beszólást örökre a szívembe zártam. Tökös kis film, tökös, jól megcsavart és összerakott old-school sztorival.

"Martin, odanézz!!!" :)

2008-11-05 17:15:08 Hannibal Lecter (5) #4

Ez aztán az a film, amit egyszerűen nem lehet nem szeretni. Martin Brest már a Beverly Hills-i zsaruval is bizonyította, mennyire érzi a karakterközpontú akcióvígjátékok formanyelvét, és az Éjszakai rohanás valóban a felhőtlen szórakoztatás, a viharos ütemű akciók és a néhol hasfalszaggató humor jegyében készült. A két karakter gyakorlatilag azonnal a nézőhöz nő (De Niro és Grodin párosa felejthetetlen), nem különben a kedves-bugyuta mellékszereplők. Óriási élmény, bravúros történet (Walsh és Mardukas nagyjából összes közös jelenete aranyat érő főnyeremény, tessék csak megnézni a jelenetet, amikor pénzhamisítók után nyomozó FBI-ügynököknek adják ki magukat egy bárban, hogy kajapénzhez jussanak), és minderre tekintélyes lapáttal tesz rá a nagyszerű szinkron (Tordy Géza, Koroknay Géza, Tolnai Miklós, Usztics Mátyás, Bujtor István.)

2008-08-03 12:43:37 budaik (4) #3

Ezt is jó lesz megnézni! :D

2008-01-31 13:17:31 sapgabor (5) #2

Van néhány műfaj ami nekem alapból nem szokott bejönni. Aztán én csodálkodozom legjobban amikor ezek közül kikerül egy-egy olyan ami bekerül a legkedvesebb filmeim közé. Ez a film az egyik ilyen.

Chorizo tojással ... ;)

2005-06-01 14:19:47 Olórin (5) #1

Nagyszerű, szórakoztató akciókomédia, az egyik legjobb a műfajban: tele remek szövegekkel, jól megírt figurákkal és vicces beszólásokkal. De Niro számára pedig a szerep kész jutalomjáték. Felhőtlen szórakozást nyújtó másfél óra, mindenkinek nagyon ajánlott.