Midnight Run (1988) ☆ 👁

Éjszakai rohanás

(Martin Brest)

amerikai akciófilm, kalandfilm, krimi, vígjáték

4,1

Alonzo Mosely: Tudja, hogy 10 évet is kaphat azért, hogy FBI ügynöknek adta ki magát?
Jack Walsh: Tényleg, 10 évet?
Alonzo Mosely: Igen.
Jack Walsh: Hogyhogy még nem bukott le?

Jonathan Mardukas: Előre figyelmeztetem Marvin, hogy rettegek a repüléstől.
Marvin Dorfler: Tényleg? Akkor jobb lesz ha végigalszod az utat!
(Leüti)

Eddie Moscone: Hogy törjön el a tököd, te hülye!

Jack Walsh: Akkorát rúgok a valagadba, hogy elszállsz gép nélkül is!!

Jack Walsh: Kérdezhetek valamit? Ezek a napszemüvegek marha pofásak. Ellátmányba kapják vagy egy helyen vásárolnak?

Jonathan Mardukas: Miért nem mondja mindig azt, amit akar?
Jack Walsh: Teljesen igazad van, most is azt mondom: kuss, picsába!

Jonathan Mardukas: Viszlát sohanapján.
Jack Walsh: Sohanapján.

Jonathan Mardukas: Tudod, Jack, azt hiszem, hogy ha mi ketten más körülmények között találkozunk... akkor is összeugrunk!
Jack Walsh: Hehe, vagy épp összebarátkozunk.

Carmine: Legalább szalmakrumplit kapok?
Marvin Dorfler: Büdös francot, azt kapsz! És kussolj!

Jack Walsh(a telefonba): Mikor beszéltél Marvinnal?
Eddie Moscone: Most hívott maximum tíz perce, magánkívül ordibált nekem mindenfélét, aminek
az a lényege, hogy menjek a picsába. Most meg te küldessz el! ENGEM MÁR MINDENKI ELKÜLD A PICSÁBA!

Jimmy Serrano (az elfogott Jonathan Mardukasnak): Te tényleg azt hitted, hogy elsikkaszthatod a pénzemet, és élve megúszod. Két dolgot akarok neked mondani: Az egyik, hogy ma éjszaka meghalsz. A másik: utána hazamegyek,jól bevacsorázom, és elmegyek a feleségedhez és Őt is kínyirom.
(pofon üti)

SPOILER!!!

Miután az FBI elfogta Serranoékat.

Jack Walsh: Jimmy.Tíz év óta szeretnék neked mondani valamit.
Jimmy Serrano: Tényleg,és mit?
Jack Walsh: Letartóztatlak.

Marvin Dorfler (a rendőrőrsön letartóztatva számolja az őt körülvevő zsarukat): Egy, kettő, három, négy öt, hat, hét. Az egész rendőrségnek nincs más dolga. Ha-ha-ha-ha-ha.

Marvin Dorfler (miután Moseley másodszor is cigit csór tőle): Nem akar leszokni? Jobban járnánk mindketten.

Jonathan Mardukas: Nem bírom a repülést.
Jack Walsh: Mi van?
Jonathan Mardukas: Mondom nem bírom a repülést.
Jack Walsh: Ennél valami jobbat találjon ki.
Jonathan Mardukas: Nem találok ki, mert ez az igazság, nem bírom a repülést. Aerofóbiás vagyok.
Jack Walsh: Az meg micsoda?
Jonathan Mardukas: Repülésiszony, és akrofóbiás is vagyok meg klausztrofóbiás is.
Jack Walsh: Nem baj, ha nem viselkedik tisztességesen mindjárt pofonfóbiás is lesz.

Jack Walsh (Joeynak): Komolyak a szándékai?
Joey: Mi?
Jack Walsh: Na csak azért, mert ha nem komolyak, akkor ne bámuljon!

Marvin Dorfler: Eddy felhívott, hogy elbasztad a dolgot!
Jack Walsh: Elabaszta...elbaszta a keresztanyja!

Jonathan Mardukas: 10 dollárunk maradt, és maga cigarettát vesz.
Jack Walsh: Ez létszükséglet.

Jimmy Serrano: (Jack Walshnak) Anyád hogy van?

Jonathan Mardukas: a vasútvonalak mentén vannak állomások, tudod ahol a vonatok meg szoktak állni mert az emberek akkor szeretnek leszállni ha a vonat áll legallábis a legtöbb ember így van vele és nem szeretik ha csak úgy kidobják a vonatból, úgyhogy direkt ezért vannak vasútállomások

Jack Walsh: Sasszem napszemüveggel! Meg sem köszöni , hogy elvègeztem a munkàjàt?

Jimmy Serrano: Ne, hogy mondj valamit Sidney, egy büdös szót se szólj, ha jót akarsz mert a telefonnal verem szét a fejed!