The Farewell (2019) ☆ 👁

A búcsú

(Lulu Wang)

amerikai dráma, vígjáték

2020-03-04 14:14:20 Xuja (5) #5

Keserédes remekmű, ami 100%-osan hozza azt amit vállalt, mindenfajta mesterkéltség nélkül. Az elején még van benne egy kis könnyedség, de aztán egyre kevésbé kiméli a könnycsatornákat. Letaglózó!

2020-02-23 08:51:34 Dió (4) #4

Bár történetileg és mélységileg ebből szerintem többet is ki lehetett volna hozni, a hangulata verhetetlen, a főszereplő lány játékától pedig lapadlóztam. Erős négyes.

2020-02-18 15:54:05 Benny Bug (4) #3

Egyszerre léleksimogató és mégis nagyon szomorú film, ami olyan dolgokat mond, melyeket sokan már elfelejtettek: hogy néha a kisebb dolgok az igazán fontosak, amiket annyira alapnak tartunk, hogy már csak a hiánya tűnik fel. Érzelmileg több mint hatásos alkotás, különleges zenéi aláfestéssel mond el egy univerzális történetet. Awkwafina pedig tényleg remek alakítást nyújtott.

2020-01-13 21:31:58 Interracial Facial Creampie (?) #2

Az "Amerika kontra Kína" témájú családi vitákból tapintatból kimaradt a demokrácia és a diktatúra szembeállítása, egyébként helyes kis film. Awkwafina-t másban még nem láttam, ezért nem tudom eldönteni, az alakítása mennyiben épült a saját, valós karakterére, mindenesetre figyelemre méltó nőszemély.

2020-01-07 20:47:29 caulfield (4) #1

Kicsit távoli történet, nagyon kínai, de az üzenete egyetemes. Lehetne akár Sofia Coppola Elveszett jelentésének is a párja a kultúrák közti interzónába szorultságot és szorongást adó vezérmotívumával. A főszereplő Awkwafina érzékeny, egyszerre zárkózott és mégis nyíltszívű játéka valódi csemege.