Dora and the Lost City of Gold (2019) ☆ 👁

Dóra és az elveszett aranyváros
Dora the Explorer

(James Bobin)

amerikai-ausztrál kalandfilm

2,7

2021-04-21 22:41:01 BonnyJohnny (2) #6

Isabela Merced nálam is felfelé kerekít az osztályzaton... így lett kettes. :P

2019-12-27 12:44:17 Dangar (3) #5

Az elméletem szerint életkorunkat kettővel beszorozva (oké, kislányoknál/nőknél legyen 1,5... ;) ) nagyjából kijön, hány százalékban NEM vagyunk a Lost City of Gold ideális közönsége. Az élőszereplős Dora alapvetően kellemes délutáni ifjúsági kalandfilm lehetne, ha nem lenne a sok-sok überciki jelenet (kaksi-dal, fingós futóhomok, haluzás...) és a gagyi CGI-kreatúrák (legalább a kismajmot megoldhatták volna igazi állattal, a'la Ace Ventura.), melyek sokat rontanak rajta.
Persze akik komálják az eredeti sorozatot - ezt 6-8 éves kor felett nehezen tudom elképzelni, de ki tudja... - azok egy pillanatig sem fognak leakadni a film gyermetegségein - nyilván a készítők is ilyen megfontolásból csinálták olyanra, amilyen. Összességében erős kettest kapna, de a főszereplő kiscsaj - aki kiváló választás volt - nálam felhúzza egy halványka (de tényleg csak halványka!) hármasra. Szimpatikus, csinos, mosolygós - tényleg olyan, mint egy rajzfilmfigura. :) Nem mellesleg egész ügyesen játszik! Ha lenne kislányom, örülnék, ha egy ilyesféle karaktert választana példaképnek a Jolie-k, Berry-k meg Lopezek helyett.

2019-12-01 12:22:57 miraculum (3) #4

Teljesen vállalható kis tini-kalandfilm, én, mint ősi Dóra-rajongó abszolút jól szórakoztam.

2019-11-18 15:06:07 kilépett felhasználó (?) #3

Ez valahogy úgy néz ki, hogy: Indiana Jones>Lara Croft>Flynn Carsen>Dora, a teenage explorer

2019-11-18 13:17:51 Ubul (?) #2

én inkább azon vagyok meglepődve, hogy 84%-on áll rottenen

előzmény: Dimitryj (#1)

2019-11-18 13:01:09 Dimitryj (1) #1

Borzalmasan kínos pillanatokat leszámítva csak simán rossz. De Jézusom ezt semmilyen korosztály sem élvezheti.