Kes (1969) ☆ 👁

(Ken Loach)

angol dráma

4,4

2023-03-23 11:19:38 budaik (5) #7

Eddig látott Ken Loach filmek közül ez tetszett a legjobban. Mindenkinek ajánlom, mert igenis az emberi drám kb mindenhol emberi dráma. Nyilván a formális eltérések megvannak, de itt annyira az volt az érzésem, hogy ez nálunk is megtörténhetne, megtörténhetett volna, illetve valószínűleg megtörtént vélhetően. Egy fiú, aki egy talált sólyom társaságába menekül, mert a világ többi része pokol számára...

2023-03-14 17:05:37 oscarmániás (5) #6

Nem t'om mi van, de az iskolai jeleneteket végignevettem... A zene fantasztikusan jó, meg hát úgy minden és mindenki. Csak az nézze meg, aki akarja.

2020-05-09 21:36:56 ryood (5) #5

sokáig "csak" egy erős négyes volt, de az utolsó félóra annyira erős hatással volt (vagy inkább onnantól, hogy megmutatta Kest a tanárnak Casper) rám, hogy képtelen vagyok nem ötöst adni rá. nagyon autentikus és realista megközelítés, sokszor mintha dokumentumfilmet nézne az ember.
néhol (egy-egy érzelmesebb jelenetnél) még használ "szép" aláfestő zenét Kenneth Loach. mára teljesen szikár stílusa van már, és az a kevés "szentimentalizmus" is lekopott róla. természetesen semmiféle giccs nincs a filmben.

2019-11-12 00:15:24 sleepingdancer (5) #4

Nagyon erős film, felejthetetlenül hiteles pillanatokkal, arcokkal, jelenetekkel. 9/10

2010-07-30 10:17:24 critixx (5) #3

Az. Nagyon szép film. Dokumentarista hitelességű dráma. Az amatőr színészek a legtöbbet hozzák ki magukból, különösen a főszereplő fiú, David Bradley. Tömény regionális akcentusuk miatt sokszor előfordult, hogy nem értettem a dialógusokat és többször meg kellett hallgatnom őket. :D

előzmény: Rocky (#2)

2010-07-30 00:52:10 Rocky (?) #2

LEGSZEBB FILM.

2009-08-26 09:07:11 zéel (4) #1

Erős négyes!
Loach filmje az alsó középosztály töredezett, zaklatott családjában felnövekvő gyerek nehéz sorsát mutatja be. Szinte dokumentumfilm szerű pontossággal. (És egy egészen kivételes tehetségű gyerekkel a főszereben!)
Loach ezt a minimalista stílust a következő, döbbenetesen erős, Családi élet c. filmjében fejlesztette tökélyre.