Brightburn (2019) ☆ 👁

Brightburn - A lángoló fiú

(David Yarovesky)

amerikai dráma, horror, sci-fi, thriller

2,9

2019-10-08 16:18:25 tomside (3) #11

Ha valami tetszett,
akkor az épp a koncepció volt. Hogy a világegyetem egy nagy ökoszisztéma, ahol az invazív faj idegen fészekbe helyezi a magvát, mert annak ott lesz táplálék, élettér, minden.

Csak arra válaszul, hogy mást feltételeztél a romlása okának. :)

2019-10-08 15:18:33 palevala (4) #10

Dobott nálam egy pontot a a záró jelenetsor riporterének kétségbeesett figyelemfelkeltése. köztünk vannak a lelketlenek, a lélek nélküliek. és még az is lehet, (de nem biztos), hogy nem e világiak, egy rosszul sikerült teremtés selejtjei.
a gyilkolások képi megjelenése kicsit több volt, mint amit a gyomrom bevenni képes, ez az én "gyengeségem".
viszont az anya váltása, ahogy nekem mindig a kicsi fiam maradszból a gyerekét vasdarabbal leszúrni készülő gyilkossá torzul szerintem nem összeegyeztethető.

2019-09-27 21:17:36 Olórin (2) #9

A koncepció izgalmas, de ennél amatőrebb, összecsapottabb kivitelezést elképzelni is nehéz hozzá. Alig valami menti meg a karótól.

2019-09-03 08:18:49 Tenebra (4) #8

Egészen más filmet képzeltem el az előzetesek alapján. Az én verzióm szerint nem lett volna egy gonosz erő, ami "gonosszá teszi" a fiút, hanem mint a Carrie-ben, a kegyetlen emberiség hozta volna magára a pokoli vészt, a kvázi Antikrisztust. Viszont szerintem így is működött, sőt így kiforgatott pár klisét. Pl. az én verziómban lett volna bullyzás, meg sokkal inkább egy megnyomorított lelkű tinédzserként jelent volna meg Brandon. Szerencsére nem így lett, és ez így sokkal jobban működött. Örültem a lezárásnak is, mert az is lehetett volna egy nagyon klisés, tipikus hollywoodi melodrámai végkifejlet, ehelyett viszont az apokalipszis indul be, hiszen hiába a "kriptonit", az anya túl későn kapcsolt, ne ölte meg időben a fiút.

Ilyen módon mondjuk sokkal kevésbé társadalomkritikus alkotás, és inkább csak egy szórakoztató Anti-Superman film. De annak szerintem bőven jó. A horrorvonalat éreztem kissé erőltetettnek, de végső soron a suspense-jelenetek is illettek ebbe, a fiú jelleméhez. Mármint, hogy eljátszadozik az áldozataival. Mert élvezi, mert vérében van az erőszak. Ez talán lehetne egyfajta utalás az amerikai erőszakkultúrára, főleg, hogy fegyvert kap a "nagybátyjától", és amikor az apa elveszi tőle, akkor válik először kifejezetten agresszívvé. És elég brutális halált hal a nagybácsi. De ezt sem játszották ki az alkotók annyira, inkább akartak egy posztmodern utalásokkal teli zsánerfilmet, semmint társadalomkritikus műfaji filmet készíteni.

Kíváncsi lennék, hogyan lehetne ezt folytatni. Szerintem sehogy, de az biztos, hogy az ilyen fajta anti-szuperhőstörténetekben bőven van még potenciál.

2019-08-25 15:09:51 tomside (3) #7

Közepes alja, mert elég fantáziadús, amikor vérezni kell, de amúgy tényleg csak egy What if Smallville...?
A koncepció annyi, hogy felvezettek egy negatív Supermant. És sajnos (?) a vége nyitott... Milyen lehetőségek vannak? Az anyja kigooglizta, hogy volt valami fura égi jelenség 2006-ban, de nem tudtunk meg többet... lehet, hogy több ilyen kölyök is jött? Én el tudom képzelni üzleti oldalról, hogy - a film sikere esetén - összevezetik egy supermannel, és lesz egy ilyen “istenek összecsapása a Földön” - story.

Délutáni-mit-csináljak-opcióban, ahogy ezt, úgy azt is megnézném.

2019-08-23 09:55:34 Dió (2) #6

A trailert látva anno azt hittem, én leszek az első (vagyis Mickey után a második) négyeses, de nálam a végeredmény kettesen is alig állt meg. Mindenféle meglepetést nélkülöző kopi/pészt ujjgyakorlat, tele értelem és motiváció nélküli papírmasé szereplővel, akiknek a halála egy fikarcnyi érzelmet sem képes kicsikarni a nézőből, és így a finálé sem. Nem igazán értem, mi volt a rendező koncepciója vagy akár célja ezzel a gyerekkel, de a tippem az, hogy semmi.

2019-08-21 16:08:06 Leo_Stotch (3) #5

Nem vártam tűkön ülve, nem is csalódtam. Az alapötlet annyira adja amúgy magát..
Nem volt ez vészes. Persze kapkod, de nem voltak olyan égbekiáltó baromságok benne.. a piros fény mire várt 12 évig, azt nem tudom...
De egyszer , tán kétszer is majd, jópofa kis horrorrocska.

2019-08-19 17:54:17 Mikkey (4) #4

Engem pozitívan lepett meg, végre egy kis extra fűszert kapott az ezerszer megfáradt, 'gonosz gyerek' horror klisé.

2019-08-17 22:16:53 Ragemarci (2) #3

Egy ekkora nyúlás, hogy vehette ennyire komolyan magát? Egyszerűen elképesztő. A kivégzések nem néztek ki rosszul, hamár horror, ez pozitív

2019-05-09 12:21:53 Bogár Bence (?) #2

Engem már alapból nem érdekelt annyira, hogy moziban nézzem. Majd házimozin talán be lesz pótolva, de nem keltette fel nagyon az érdeklődésemet ez az gonosz Superman téma. :D

2019-05-09 11:10:20 ChrisAdam (3) #1

Átlagos kliséktől hemzsegő kis horrorka, ami sajnos a meglepetések hiányában unalmas lesz. Amire esetleg emlékezni fogunk, az az utolsó jelenet, és a végkicsengés. Aközben pedig ráébredünk, hogy milyen jól mutatott volna a fajtája horrorjának enyhe paródiájaként.