Carlito's Way (1993) ☆ 👁

Carlito útja

(Brian De Palma)

amerikai dráma, thriller

4,2

A GTA Vice City című számítógépes játék Ken Rosenbergét a filmbeli David Kleinfeldről mintázták meg, ráadásul az irodáját is lemásolták a játékhoz.

A night club, amit Carlito vezet (El Paraiso), megegyezik annak a szendvicsbárnak a nevével, ahol Tony Montana és Manny Ribera dolgoztak a Sebhelyesarcúban.

Utalás a Casablancára:

Carlito Brigante egy helyen azt mondja magáról: „Itt vagyok a klubban, és Humphrey Bogart-ot alakítom.” Bogart a Casblancában ugyancsak egy éjszakai szórakozóhelyet vezetett, mint Pacino a filmben.

Brian De Palma eredetileg a World Trade Center tetején akart volna forgatni, de akkoriban volt a felhőkarcoló elleni első bombamerénylet (1993. február 16.), és emiatt a rendezőnek a The Untouchables című filmje után ismét egy vasútállomáson kellett forgatnia.
(forrás: IMDb)

A ’fuck’ szó 139-szer hallatszik a filmben.
(forrás: IMDb)

A Saso szerepét játszó Jorge Porcel televíziós komikus volt, és nem beszélt angolul, így a szöveget fonetikusan tanulta meg, nem kis gondot okozva ezzel Al Pacinonak.

Al Pacino szerette volna ha Carlito lófarkat visel, azonban amikor ellátogatott East Harlembe akkor tudomásul vette, hogy senki nem hord ilyet.

Al Pacino és Penelope Ann Miller romantikus kapcsolatba bonyolódtak a forgatás során.