An Interview with God (2018) ☆ 👁

(Perry Lang)

amerikai dráma

2,7

2019-10-25 00:19:36 Doc (1) #13

Megnéztem, szenzációs - még egyszer kösz!

előzmény: Dangar (#8)

2019-10-01 20:59:15 The Cortez (3) #12

Attól még film, úgyhogy ja, van itt helye.

előzmény: Doc (#11)

2019-10-01 20:56:20 Doc (1) #11

Ó, akkor ez eldönti a kérdést.
Bizonytalan voltam, hogy ennek a "film"-nek kérjek-e adatlapot itt a Kritikus Tömegen.
Bár az imdb-n szerepel, és van két folytatása is (valamelyik még a port.hu-n is fenn van), nekem ez szimpla vallási térítésnek tűnt.
De akkor talán mégis van itt helye...

előzmény: The Cortez (#9)

2019-10-01 20:53:18 Doc (1) #10

Ez érdekesnek tűnik, feltétlenül meg fogom nézni.
Kösz!

előzmény: Dangar (#8)

2019-10-01 12:52:13 The Cortez (3) #9

Amit te írtál.

előzmény: Doc (#7)

2019-10-01 06:07:37 Dangar (?) #8
2019-09-30 23:02:02 Doc (1) #7

"de persze aztán kiderült, hogy már létezik egy ehhez hasonló"
Melyik filmre célzol?

előzmény: The Cortez (#6)

2019-09-22 19:31:05 The Cortez (3) #6

Érdekes alapsztori, ami eredetinek tűnt (nem is értettem miért nem álltak elő korábban ezzel az ötlettel), de persze aztán kiderült, hogy már létezik egy ehhez hasonló alkotás.
A legerősebb rész a 2 főszereplő között zajló, 3 helyszínen történő 3,5 dialógus. Az interjú tarthatott volna az elejétől a végéig, viszont inkább párszor megszakították a főhős érdektelen magánéleti drámájával-párkapcsolati krízisével. A második dumapárbajjal egyébként egy kis izgalmat is sikerült a sztoriba vinniük az alkotóknak.
Az Interjú Istennel egy elgondolkodtató misztikus dráma, igaz, szinte semmire sem kapunk belőle értelmes válaszokat. A leggyengébb pont az az erőltetett, átgondolatlan üzenet, amelyre az egész történet ki lett futtatva.
Összességében nézve, a film szerencsére messze áll az agyzsibbasztó vallási propagandáktól, így bárki lazán tehet vele egy próbát.

2019-09-19 02:45:06 Doc (1) #5

Úgy kb. a feléig azt hittem, hogy ez egy oltári nagy karó lesz. Még teológiai maszlagnak sem nevezném, mert semmelyik kérdésre nem adott értelmezhető választ. Emlékszem egy "film"-re a YouTuberól (Teljesen idegen / The Perfect Stranger), ahol a nő Jézussal vacsorázott - még abban is jobb válaszok voltak.
Aztán úgy a fele tájékán a sógornő látogatásakor elkezdett valami sztori-féle kialakulni, és akkor egy pár percig azt hittem hogy ez egy jó film lesz, csak furán van összerakva.
De sajnos nagyon hamar széthullott az egész és ott hagyott a tanulsággal: légy jó és akkor újra és újra megbocsáthatsz a félrelépő feleségednek
Isten tudja, ez a tanulság nekem nem nagyon jött be.
Az egyetlen pozitívum a filmben az, hogy elgondolkodtam rajta: ha egy megerőszakolt nőtől áldozathibáztatás (és nyilvánvalóan az) azt kérdezni hogy nem hergelte-e a pasit, akkor az nem áldozathibáztatás, ha megcsalt pasit/nőt kérdezzük, hogy mindent megtett-e a kapcsolatért?
A film egyébként nem ér egy kalap...

2019-08-22 19:40:34 Ágó (2) #4

Már miért értette volna félre? Erről szól a film. :)

előzmény: kovi1970 (#2)

2019-08-22 19:31:41 critixx (?) #3

Amerikában "kicsit" több pénzük van az egyházaknak és a vallásos buzgalommal megáldott (megvert) emberkéknek, ezért ott ilyen filmek születnek. Nekünk marad a KMK és a Jézus menyasszonya vagyok.

előzmény: kovi1970 (#2)

2019-08-22 18:52:26 kovi1970 (1) #2

Nah, elolvastam a kritikát is.
A kritikus alaposan félreértette akkor a filmet. SZVSZ arról szólt a sztori, hogy Isten azért kért interjút, hogy megmentse a pussyhead firkászt. Semmi többről. De ez meg kit érdekel?

2019-08-22 18:47:10 kovi1970 (1) #1

Ez most mia t.öm volt? Valami vallási maszlag? Még csak azt sem mondanám, hogy a kérdést ötletesen oldotta meg. Semmi új nem volt benne.
Persze, bocsáss csak meg a macádnak, majd újra meg fog csalni.
Isten megbocsájt, én nem. Pffff!