Crawl (2019) ☆ 👁

Préda

(Alexandre Aja)

amerikai dráma, horror, katasztrófafilm, thriller

2,8

2020-08-02 01:52:34 The Cortez (3) #7

Izgalmas, nagy részt egy pecóban játszódó aligátoros survivor horror, amiben egyszerre 3 veszélyforrás fenyegeti a főhősök nem túl érdekfeszítő életét. A film látványban, durvulásban, kiváló ötletekben bővelkedik, ráadásul az alkotók kreatívan kihasználták a főhelyszínben rejlő lehetőségeket. Gyenge pontjai a gyengébb CGI, a kiszámítható fordulatok, na meg a tipikus hollywoodi klisék. Összességében közepes osztályzatot érdemel Alexandre Aja 2. állatos bohóckodása.

2019-11-29 12:58:39 DevilTakeU (3) #6

Tökéletesen átlagos horror,Aja talán eddigi leggyengébbje (a Szarvakat még nem láttam). A végére már nagyon untam,alig vártam hogy kikecmeregjenek a házból - és aztán hátravolt még húsz perc!! Sajnos sokkal többnek érződött a film másfél óránál,szerintem ez mindent elmond.

2019-09-28 14:01:05 slawter (3) #5

Az aligátoroknál nem is kellett volna ennyi CGI, ha csinálnak pár robotot és folyton fröcskölik a vizet. Sőt, szerintem simán belefért volna, ha egy hatalmas medencébe megépítik a pince elnagyolt változatát és felveszik, ahogy úsznak benne az aligátorok- meg bedobnak pár véres húst. Micsoda víz alatti, feszült képsorok lettek volna!

előzmény: Edwest12 (#3)

2019-09-28 13:40:14 Ragemarci (2) #4

Engem is az zavart, hogy a főszereplők mindent a többiek semmit. Ezen kívül Aja filmjeitől idáig mindig kaptam valami pluszt, valamit, ami miatt sosem lett Asylum minőségű a filmje(sőt). Itt nálam rezeg a léc. Az említett Húsevő szint ez leginkább

2019-09-28 10:30:53 Edwest12 (4) #3

Én úgy vagyok a krokodilos, cápás, és efféle filmekkel, hogy ha körítenek egy elfogadható sztorit a látvány mögé, akkor szoktam élvezni. Igen, a krokodilos jeleneteken látszott a CGI, de ez számomra nem volt zavaró. A sztori vékonyka, de pont van annyi, amennyi kell is. A kevesebb néha valóban több, én is el tudtam volna képzelni némelyik jelenetet máshogy, vagy esetleg teljesen kivágni, hiszen nem kell mindig mindent látni, néha hagyni kellene ezt-azt a néző képzeletére. Például a csónaknál maradó fickó halálát simán ki lehetett volna vágni, elég, ha eltűnik, úgyis mindenki tudta volna, mi történt. De egy horror esetében megbocsátható, ha minél több véres jelenetet akarnak. Jó volt ez így, számomra simán megfér a Húsevő és a Fenevad mellett. Ha kiadják nálunk DVD-n, akkor fizikálisan is oda fog majd kerülni.

2019-09-27 04:02:06 ender1112 (3) #2

És persze jóval kevesebb klisé kellett volna: apa-lány kapcsolat, utolsó pillanatos megmenekülések a főszereplőktől, a kutya sérthetetlensége.

előzmény: slawter (#1)

2019-09-26 08:45:45 slawter (3) #1

A színészek rendben voltak, a díszlet a digitális résszel együtt jó lett (néhol pedig egész kiváló)Kevesebbet kellett volna mutatniuk az aligátorokból - amiknek nem kellett volna ennyire őrültnek lenniük -, és sokszor lassabban kellett volna történnie az eseményeknek. Most a kevesebb több lett volna főleg. ha a régi iskola szerint mennek...