The Call of the Wild (2020) ☆ 👁

(Chris Sanders)

amerikai-kanadai dráma, kalandfilm

2,8

2021-03-19 20:56:48 slawter (2) #11

Talán sosem volt ennyire mű a természet egy olyan filmben, aminek központi eleme.
Egy ennyire jó regényből egy ilyen szutykot készíteni otromba egy dolog volt. Szinte mindent elrontottak, rosszra változtattak, amit csak lehetett.

2021-01-17 01:18:40 The Cortez (3) #10

Sokszor feldolgozott kalandmozi, ezúttal James Mangolddal a háttérben. A CGI-kutya néha egészen élethű, ám a legtöbbször kizökkentően művi. Ezt leszámítva, a látvány teljesen rendben van, elég csak a lavinajelenetre meg a sarki fény megvalósítására gondolni. A sztorivezetés, a színészi játék és az érzelmes, de hangulatos zenei aláfestés szintén működik a filmben.

2020-09-18 12:31:04 schankox (2) #9

A kutyák minden mozdulata úgy tűnik, mintha rajzfilmet néznénk. Ezt így kár volt leforgatni. Harrison Ford viszont megfelelően megöregedett ahhoz, hogy egy ilyen vénembert jól alakítson.

2020-05-23 18:32:23 opposition (2) #8

A kutyák bakker...aki csinálta, eddig csak Disney mesét látott, igazi kutyát nem...

2020-05-12 21:44:51 Rorschach (3) #7

Száz százalékban műanyag cukormáz, annak viszont tök okés. Ha túlteszed magad azon, hogy a látvány egy túlóráztatott kaliforniai CG-műhelyben készült olyan emberek által, akik nagy valószínűséggel sosem jártak Alaszkában, és átengeded magad a bódító, hamis nosztalgiának, teljesen szórakoztató film. Hogy ez mit mond el rólunk, az más kérdés.

2020-02-24 13:27:54 slawter (2) #6

Ennek így egyféleképp lett volna értelme: rajzfilmként.

2020-02-24 00:17:09 BonnyJohnny (2) #5

Szerintem pont az a baj, hogy az mellett, hogy siet, a táj és az élővilág is (láthatóan!) mű. Ami a kényszeredett fotorealisztikusság és a láthatóan semmiben játszó színészek (akik néha szintén láthatóan CGI-ra váltva mozognak) együttesével lesz különösen kizökkentő. Így pontosan a vasárnap délutáni matiné feeling csorbul. Márpedig egy ilyen szinten kilúgozott történet másképp nem állja meg a helyét.
A szakállas Harrison Fordal amúgy tényleg nincsen baj... de ő az egyetlen dolog a filmben, amivel nincsen baj... ami így megint csak kevés.

2020-02-23 22:03:14 Benny Bug (3) #4

Kellemes, semmi extra kategóriás kalandfilm. Kis ártatlan, bájos vasárnap esti mozimatiné: annak nem rossz, nem bántam meg, hogy egyszer megnéztem. A hangulat egészen adott, a tájak is szépek, a rendezés is elmegy. Igaz, kellett neki vagy fél óra, mire beindult, de utána már egyre jobban tetszett. El kell fogadni annak, ami, akkor szerintem nem lesz vele gond: egy gyerekbarát kalandfilm, klisékkel, kissé gyors tempóban, de mégis azért örökérvényű üzenettel bír. Meg ott van Harrison Ford is, szép nagy, ősz szakállal. Nincs olyan film, amiben ne bírnám az öreget. Pont. :)

2019-11-22 14:17:48 Kempesbaba (?) #3

A különbség az hogy James Dean-t nem,de egy jól idomított kutyát találhattak volna. Mellesleg mindkettő borzalom...

2019-11-22 13:16:40 critixx (?) #2

CGI James Dean...