Last Christmas (2019) ☆ 👁

Múlt karácsony

(Paul Feig)

amerikai-angol dráma, szerelmi történet, vígjáték

3,1

2023-03-08 12:04:35 dorothygale (1) #15

Pontosan leírtad amit éreztem ... nem finomkodtál ....

előzmény: The Cortez (#8)

2022-01-29 23:48:33 random117 (4) #14

Ez egy tipikusan majdnem 5ös film. Ha karácsonykor néztem volna, akkor lehetséges hogy megadnám:)

2021-03-20 15:05:05 sajoferenc (4) #13

A műfajában elfogadható film.

2020-12-24 14:34:00 Dió (3) #12

Ez a fordulat most számomra sem volt nyilvánvaló, na nem azért mert olyan jól volt álcázva, hanem mert odáig totál romantikus vígjátéknak volt beállítva az egész, és nem sok jelét adta a film annak, hogy ebből drámát akarnak csinálni. De azok a nézők, akik ezeket a kommenteket olvassák, és már tudják, hogy van csavar, nyilván három kilométerről kikövetkeztetik majd azt. :)

P.s. Emma Thompson pedig akkor is marha jól szállította ezt a karaktert szvsz, akárki akármit mond :)

2020-12-24 14:12:20 sissoko (3) #11

Ezek közül nálam egyiknél sem, de itt durván kilógott a lóláb. :)

előzmény: The Cortez (#10)

2020-12-24 14:04:27 The Cortez (2) #10

Hát persze, pont mint a Harcosok klubjában, a Tűnj el!-ben meg a Volt egyszer egy Hollywoodban :)

előzmény: sissoko (#9)

2020-12-24 12:25:24 sissoko (3) #9

Váratlan fordulat? Nagyjából 20 perc után teljesen nyilvánvaló volt hova fut ki az egész. :)

előzmény: The Cortez (#8)

2020-12-24 00:35:44 The Cortez (2) #8

A filmet a Last Christmas című szám ihlette, épp ezért többször felcsendül a játékidő során, de azért egyéb George Michael-slágerek, más dalok- és karácsonyi track-ek ugyanúgy hallhatóak alatta. Az elején úgy tűnhet, hogy egy érzelmes, esetleg újszerű ünnepi mozival lesz dolgunk, ám később rájövünk, hogy a lófaszt! A humor szánalmas poénkodásokból tevődik össze, a legtöbb jelenet fájdalmasan cinkes, a színészi játék erőltetett (még a forgatókönyvért felelős Emma Thompsoné is), a főszereplő idegesítő, mint a szar (ráadásul egy ribanc), mindezek mellett az egész mozit kínos píszískedés járja át. A zenei összetételen kívül a váratlan, valóban meglepő, viszont kicsit sem eredeti fordulat nevezhető az egyetlen pozitívumnak.

2020-04-12 18:36:01 schankox (4) #7

Pozitív meglepetés, mind a film, mind Emilia Clarke. És hát a filmzene!:)

2020-03-12 20:26:30 KicsiPeti (3) #6

Egész aranyos kis film született ebből a végére Emilia Clarkera mintha ráöntötték volna a szerepet ,Henry Goldingot, én személy szerint nagyon csipem,jó kis párost alkottak,igy karácsony után 3 hónappal A film nem fekszi el az ember gyomrát,kicsit édes,picit szirupos ,de biztos kézzel tálalva,és fogyasztható,még ,ha nem is tart sokáig. Talán Emma Thompson karaktere volt erőltetett ,és cseppet idegesítő.
Na ,és Michelle Yeoh,őt mindig ,mindenben,bárhol jó látni:))) 65-70%

2020-02-18 20:25:33 Edwest12 (4) #5

Aranyos kis film. Emilia Clarke-ra nagyon illenek az ilyen szerepek, sokkal jobban lubickol benne, mint az a bizonyos khaalesi. Emma Thompson karaktere viszont sajnos elég erőltetett volt. Nekem a négyest simán megéri a film, mert szeretem az ilyen karácsonyi cukiságokat. Még akkor is, mikor épp nincs karácsony.

2020-01-23 00:06:38 Bubu (4) #4

Egy barátnőm elment megnézni ezt a filmet, erre megnéztem a trailert, majd ezt írtam neki:
"Ha már megnézted a filmet, az előzetes alapján van egy fura érzésem: Ez egy ilyen vidám, karácsonyos "Hatodik érzék" film? A srác nem élő, ugye? Szellem? A trailerben mintha senki nem látná, csak a lány, és mindig csak úgy felbukkan... De lehet, én vagyok helikopter és mindenbe beleképzelek már valamit... Ugye nem szó szerint értik, hogy "Last christmas, I gave you my heart"? Mert az a legvadabb elméletem... Remélem, ha ezek nem igazak, legalább jót mosolyogtál a lököttségemen ;)"
Ez nem tudom, rólam mond el valamit, a film kiszámíthatóságáról vagy az egyébként túl hosszú, túl sok mindent felfedő előzetesekről... Mindegy is, mert bár rájöttem a nagy csattanóra, ez semmit sem vont le számomra a film élvezeti értékéből. Mert a lényeg a film üzenete volt, a hangulat és az érzelemvilág, ami finoman, de a karácsonyhoz is kapcsolódik. Hogy milyen elveszettek, kiszolgáltatottak ilyenkor sokan, milyen bizonytalan érzés tudja elfogni az embert egy-egy megrázkódtatás után. Hogy mennyire fontos, hogyan bánunk egymással és önmagunkkal, hogy hazatalálhassunk. Ezt nagyon bájos, kedves, olykor humoros módon adta elő, így lett egy igazán szívhez szóló alkotás. Emilia Clarke pedig tökéletes volt a szerepre, láthatóan a saját élményei okán közel állt hozzá a film mondanivalója. Nagyon jó érzékkel találta el, mikor van szükség érzékenységre, sebezhetőségre vagy éppen humorra, hogy igazán megmutassa, hogyan találhat magára az, aki elveszett egy nagyobb akadály leküzdése után. Emellett még nagyon hangulatos zenéket válogattak össze George Michael repertoárjából, ami nagyon feldobta a fényekben úszó Londoni képet.
Számomra mindenképpen újranézhető film, nem úgy, mint az eddig rendezései Paul Feig-nek, akiből ki sem néztem volna hogy letesz az asztalra egy ennyire kedves és érzékeny történetet...

2019-12-05 22:18:38 elzablues (3) #3

Rosszabbat vártam. 3-asnál így sem jobb, de egész jól elvoltam vele, és ami meglepő számomra, hogy nem irritált Clarke kisasszony. Sztem nem volt rossz választás erre a szerepre.

2019-11-17 21:17:18 Benny Bug (3) #2

Nem volt ez rossz, igazából sokkal gyengébb filmre számítottam. Kellemes kis romkom, a giccsessége miatt pedig azért nem haragszom túlzottan, mert nyíltan fel meri vállalni. Teljesen jól elvoltam vele, amíg tartott, a karácsonyi lázban égő London hangulatos helyszín, ahogy a főszereplők sem játszottak rosszul. Szerintem sokkal jobban sikerült, mint a rendező előző két filmje, amiket nem túlzottan szívlelek. Nekem ez most egy baráti 70% lesz, áldják a jó szívemet, meg azt, hogy mikor tegnap láttam, félig másnapos/hullafáradt voltam, szóval amúgy sem volt kapacitásom mondjuk egy komolyabb művészfilmre. :D

2019-11-08 14:42:21 dittike (5) #1

George Michael dalai által átitatott karácsonyi hangulatot árasztó keserédes film.