The Haunting of Hill House (2018) ☆ 👁

A Hill-ház szelleme

(Mike Flanagan)

amerikai dráma, horror, minisorozat, thriller

4,1

2019-08-12 18:49:10 GothMan (4) #5

Én is úgy gondolom, hogy a befejezésig ötös volt, bár így utólag belegondolva picit talán túlkombinálták az idősíkok kavarását, a minden-mindennel összefügg történetvezetést. De kétség kívül egy nagyon nívós sorozat, bár ez lenne az etalon.

előzmény: HejjaX (#1)

2019-07-15 15:38:29 paksiendre (5) #4

Arra esetleg valaki talált valamilyen magyarázatot, hogy
a ház tulajdonképpen milyen "formában" adja vissza a meghalt személyt?
A végén mikor az öreg Dudley odavitte az asszonyt meghalni, ő a fiatalabb személye szellemeként tért vissza, és Abigail is csecsemő volt. Nellt láttuk felnőtt és gyerek szellemként is. Az apa a végén öreg szellemként jelenik meg először majd utána vált fiatalabb szellemre. Ez vajon függ valamitől? A szellemek tudják váltogatni, hogy milyen formában jelenjenek meg?

Lehet átsiklottam valami felett, lehet annyira nincs is jelentősége, mégis érdekelne.
A sorozat értékéből ez nem vesz le nekem, rendszerint libabőrös lettem miközben néztem, ennyit én még nem borzongtam filmen/sorozaton.

2019-06-04 18:05:07 HejjaX (4) #3

Igen, ha minden igaz, most a The Innocents alapjául szolgáló Henry James művet (The Turn of the Screw) dolgozzák fel. Alig várom.

előzmény: dukyka (#2)

2019-06-04 14:10:50 dukyka (4) #2

Egyébként nem mini, berendelték a 2. évadot, de új sztori lesz.

előzmény: HejjaX (#1)

2019-06-04 01:38:04 HejjaX (4) #1

Képtelen vagyok felfogni, hogy egy ilyen zseniális (mini)sorozatot (értsd: 1.-9. rész) hogy lehet ilyen melodramatikus, érzelgős szarral lezárni, mint a 10. rész volt. Persze még így is erős 4-es, de hát egyetlen rész miatt lecsúszni a csont nélküli ötösről... bah.
Egyébként minden horror rajongónak kötelező darab.