A létezés eufóriája (2019) ☆ 👁

(Szabó Réka)

magyar dokumentumfilm

4,6

2020-05-14 19:02:15 ryood (5) #5

mit is mondhatnék? keresgélem a szavakat a szavakkal leírhatatlanra (tudom, nagy közhely, de nem jut eszembe jobb). letaglózó film. huhh!
talán eufóriában kéne lenni folyton, az élet minden pillanatában, és örülni, élvezni mindent, azt is, ami alapvetően nem "élvezni-való". de talán erre tényleg csak akkor válhat képessé az ember, ha megélt valamilyen a filmben látott, azaz elmesélt traumát.
jó lenne, ha én is így tudnék létezni 90 évesen, mint Éva, persze ha megérem.
még egy napig meg ehet nézni a Madoke oldalán, aki teheti, hajrá!

2020-05-09 11:10:10 hhgygy (5) #4

Nagyon jó dokumentumfilm, főleg, hogy láttuk az előadást korábban, jó háttér hozzá.
Most egy hétig nézhető a Madoke oldalán.

2019-10-20 13:00:07 somogyireka (5) #3

Hátborzongatóan gyönyörű film, melyből egyértelművé válik, az élet önmagában még nem lét. Élni nem élethossziglan tartó eufória, azzá - a film után az ember ebben már biztos - akkor válik, ha egy pillanatra az élet megszűnik életté lenni. Filmszakadás, snitt. A 18. év hetedik hónapját nem egyenes vonalban folytatja a 18. év nyolcadik hónap..Vajon "mi történik" e senki földjén?

Létté válni csak a lét felől lehet, csak a lét tudja az életet önmagához emelni, ehhez kevés az emberi akarat, és némelyeket kiválaszt magának..Senki soha nem fogja megtudni, a közel harminc főnyi(nem emlékszem pontosan, mekkora létszáma volt a családnak) családból, miért ment mondjuk 27 jobbra, hogy először a leggyengébb haljon meg a gázkamrában, majd a legerősebb a hullák kupacának tetejére állva közel húsz percig könyörögjön a levegőért.. és miért egyedül Éva mehetett balra, mely útról, ma már tudjuk, ugyan a legmélyebb kínokon át, melyhez egy soha be nem gyógyuló sebű élet is tartozik, a létbe vezet.
Igen, páran élnek köztünk olyan lények, melyek élete már létezés, ők már tudják ez az út irdatlan fizetséget kér. Csendben is vannak azóta...

2019-09-13 23:52:48 dittike (5) #2

Soha senki ennyire nyíltan nem vállalta szerintem fel zsidó voltát.

2019-08-18 08:24:55 oscarmániás (?) #1