First Cow (2020) ☆ 👁

(Kelly Reichardt)

amerikai dráma

3,7

2023-07-17 22:26:40 Raul (3) #5

Ma néztem meg, és még most is csak angol feliratot találtam hozzá. Pedig amúgy nem lenne nehéz lefordítani, olyan sokat nem beszélnek benne.
A filmről nem sokat tudok mondani, az utóbbi hetekben elég kevés filmet nézek, és aközben is sokszor másfelé kalandoznak a gondolataim, úgyhogy nem biztos, hogy a film hibája, ha engem nem tudott megfogni.

előzmény: orbistertius (#3)

2022-05-11 17:47:20 Raul (3) #4

Nagyon úgy néz ki, hogy nem készült hozzá magyar felirat (egyelőre).

előzmény: orbistertius (#3)

2022-05-11 14:32:32 orbistertius (?) #3

Valakinek van esetleg tippje arra vonatkozóan, hogy hol lehetne megnézni ezt a filmet magyar felirattal? Érdekesnek tűnik.

2020-11-25 16:27:34 Adam Taylor (3) #2

Baromira fura film, első nézésre nem is igazán tudtam vele mit kezdeni. A sztori szinte elhanyagolható, de van egy megkapó, melankolikus-posztapokaliptikus hangulata; a képvi világ, a jelmezek, a színészi játék mind rendben van. Mégis, ahogy Xuja írja, néha hihetetlenül leül a film, és nem mozdul semerre.
Egy újranézést mindenképpen megér.

2020-10-28 09:45:13 Xuja (4) #1

Megindító, lírai és hiteles történelmi dráma a férfibarátságról, visszafogott alakításokkal. A középrésze különösen a lebukás és a menekülés kifejezetten izgalmas és feszült, ami kellemes meglepetés volt a film jellegét tekintve. Az operatőri munka fantasztikus: a gyönyörű képi világ és a minimalista, gitárprüntyögéses filmzene is sokat tesz hozzá.

Kicsit mondjuk vontatott volt néhol, ezért csak négyes, de gondolkodtam az ötösön, hátha majd újranézéssel megkapja.