Birdman of Alcatraz (1962) ☆

(John Frankenheimer)

amerikai dráma, életrajzi film

4,3

2017-10-22 16:57:24 erasto (4) #5

Nem tudom, mennyire realista a főszereplő jellemfejődése, de számomra túl Hollywood-ira sikeredett az állatorvos-történész Stroudo karaktere. Ezzel együtt az 1962-es gyártás ellenére élvezetes, egyáltalán nem unalmas a majd' 150 perces játékidő! Jó vasárnap délutáni választás - ahogyan kedves barátom mondta - antiszociális tevékenységhez :)

2017-01-11 11:03:27 berto (4) #4

Mese habbal, de ennek ellenére érdekes volt. Ahogy olvastam, a valóságos történettel köszönő viszonyban sincs a film, a kétszeres gyilkost pozitív hősként ábrázolja, aki az életfogytiglani börtön hosszú évei alatt a hivatásos ornitológusokat megszégyenítő szakértővé képzi magát, gyógyszereket készít az addig gyógyíthatatlannak vélt madárbetegségekre. Burt Lancaster alakításában még szinte hihetővé is válik a film.

2016-04-03 00:06:59 kajaktej (5) #3

Bájos film, én imádtam, újra kéne nézni valamikor. :)

2012-11-06 10:58:29 acidphase (5) #2

többszörnézős, igazi klasszikus! :-)

2012-11-06 00:42:32 coles (4) #1

Madársziget

John Frankenheimer (akárcsak A vonat esetében) beugróként vezényelte a többszörös gyilkos, 594-es jómadarunk (merev fapofaként Robert "Bob" Stroud - Burt Lancaster; "egész jó voltál... Egész jó!") négy Oscar-ra jelölt, fekete-fehér biopic-jét (Thomas E. Gaddis lapjai elevenednek meg).

Sajátos mikrokozmoszt teremt a baszi biztonságában. A börtön megtelik madárfüttyel, még a szomszéd is a szárnyasokra szavaz. Feto Gomez (Telly Savalas) beszólásai haláliak! Pl.: "De legfeljebb egy évre!" (Ismeritek Fidel Castro megállapítását a házi kedvencekről?) Ám kalitkából kutyaszorítóba kerülnek, a régi/új diri (Harvey Shoemaker - Karl Malden) nem szenvedheti a kegyenc fegyenceket. Számára csak zsinóron rángatott bábuk léteznek, fenekükön minőségjelző pecsétjével. Ám képtelen visszaadni az ember önbecsülését. Együtt vénülnek hát a rács két oldalán.
A Nagy Hivatallal két, érett asszony is szembeszáll, míg az egyik a másikba nem marna. Az anyatigris (Elizabeth Stroud - Thelma Ritter) dühös lesz, leokádja fiát. Átmenetileg egy csillag marad az égen: Stella J. (Betty Field)...

Akad még piaca az efféle mozinak?