Toomorrow (1970) ☆ 👁

(Val Guest)

angol musical, sci-fi, vígjáték

?,?

Toomorrow (1970)

Mr. Williams középkorú, kertvárosi villában élő konszolidált úriember, foglalkozására nézve antropológus. Senki ismerőse nem gondolná róla, hogy valójában az Alphoid galaktikus civilizáció által küldött megfigyelő, emberi kinézete csak maszk, valójában kék a bőre és nem emberi arcvonásai vannak. Évezredek óta él a Földön, feladata az emberiség tanulmányozása és időnként jelentések küldése. Munkáját némileg rezignáltam végzi, úgy érzi, az állandóan békéről beszélő, de mégis folyamatosan háborúzó földlakókra kár az időt vesztegetni, erről a bolygóról és lakóitól semmi pozitív dolog nem várható.

Egy szép péntek reggelen azonban új megbízatást kap egy érkező alphoid kristályűrhajóról. Rossz hírek érkeztek otthonról. Odahaza komoly zavarok támadtak, afféle ragályos és végzetes betegségként terjed a civilizációjuk fennmaradásához feltétlenül szükséges alphoid zene elgépiesedése és sterilitása, nincs már benne szív és lélek, a baj akkora, hogy az már a faj fennmaradását is veszélyezteti. A Galaktikus Irányítóközpontban viszont egy új, addig sohasem tapasztalt, csodálatos, stimuláló hatású és a végzetes bajra gyógyító erejű vibrációt, egyfajta addig ismeretlen zenét észleltek, aminek a forrása a távoli és jelentéktelen Földbolygó. A cél, a gyógyító erejű vibráció, a földi zene forrásának megtalálása, az alphoid űrhajóra, onnan a Galaktikus Irányítóközpontba juttatása, majd titkának eltanulása után sértetlenül a Földre való visszaszállítása. A be nem avatkozásra és a földi emberhez hasonló primitív fajok védelmére vonatkozó szabályzat is felfüggesztésre kerül a vészhelyzet idejére.

Bemutató

Szavazatok