Toy Story 4 (2019) ☆ 👁

Toy Story 4.

(Josh Cooley)

amerikai animáció, dráma, fantasy, kalandfilm, thriller, vígjáték

4,1

2019-10-21 21:42:01 BonnyJohnny (5) #11

"A 3. rész után az ember el sem tudta képzelni, hogy lehetne ezt a sztorit úgy folytatni, hogy ne tűnjön rókabőrnek, de sikerült."
Egyébként már ez is elismerésre méltó, szerintem. :)
(Mindamellett, hogy zseniális film.)

előzmény: Edwest12 (#10)

2019-10-21 15:56:22 Edwest12 (5) #10

Végig, ahogy néztem a filmet, az járt a fejemben, hogy ezt a mesét tuti nem a gyerekeknek készítették, hanem azoknak a felnőtteknek, akik együtt cseperedtek a sorozattal. Persze annyira hajlamosak vagyunk lebecsülni a gyerekek intelligenciáját! Oké, maradjunk abban, hogy ez a film nem csak a gyerekeknek készült, hanem legalább annyira a felnőtteknek is (ahogy már a 3. film is). Sokáig féltem, hogy ugyanaz lesz a sztori, mint az előző részben, de Gabby Gabby végül nem bizonyul gonosznak, csak egy olyan játékbabának, aki kétségbeesésében nem a jó utat választja. Woody cseppet sem statikus karakter, és ezért hatalmas pirospont az alkotóknak, mert hihetetlen karakterfejlődésen ment keresztül. Ugye emlékszünk még, hogyan próbálta kifúrni Buzz-t Andy kegyeiből? Tetszik, hogy a játékok végül nem azokat a tanulságokat vonják le az eseményekből, amit olyan nagyon a szájunkba próbálnak rágni, és többekben van bátorság, hogy végül ne azt az utat válasszák, amire addig mindent feltettek. Ilyen a nyúl és a csibe, Woody, de valahol Gabby Gabby is. Bo igazi kalandornőként áll már előttünk, de végeredményben az ő tetteit sem a sértettség, hanem a szabadságvágy motiválja. És tudjátok miért is olyan nagyszerű film ez? Mert itt ülök, és azon kapom magam, hogy tök komoly arccal rajzfilmhősök személyiségfejlődéséről pötyörészek... :D

2019-10-14 23:52:55 ChrisAdam (5) #9

A kutya mindenit, a Pixarnál most se féltek játszani az érzelmekkel.

2019-10-09 21:45:22 Ágó (5) #8

Pótolom majd ezeket is. Köszi!

előzmény: TheDriver (#7)

2019-10-09 21:20:54 TheDriver (4) #7

Pedig voltak erősebbek bőven: Joker, Élősködők, Midsommar, The Lighthouse

előzmény: Ágó (#6)

2019-10-09 19:42:28 Ágó (5) #6

Össze kell szednie magát a tisztelt filmvilágnak, ha azt akarják, hogy ennél jobb filmet lássak idén.

2019-06-28 20:20:05 betti (5) #5

Báj, humor, érzelmek... Minden megvan benne, rendkívül színvonalasan. Egyetlen gyenge/unalmas pillanat sem volt, imádtuk. Szerettem a játékokat, szerettem a gyerekeket, tisztelem az alkotókat, amiért ilyen, és csak ilyen munkát adnak ki a kezükből. Animált karakterek, akiknek minden rezdülése hiteles... Humor, ami tökéletes gyereknek és felnőttnek egyaránt, pedig talán egyetlen "kikacsintos" poén sincs benne. Érzelmek, amelyek pont annyira erősek és mélyek amennyire kell, de sose jobban - ateled egy gyerek fájdalmát vagy félelmét, es összeszorul a szíved, pedig nincs nagyjelenet, zokogás, stb.
És felnőttként, szülőként elgondolkodhatsz rajta h néha kevés vagy és nem te kellesz, hanem egy jatekbaba vagy akár egy ócska műanyag kanál segít a gyerekednek....

2019-06-24 17:03:01 VVega (5) #4

Talán a legjobb negyedik rész, amit valaha készítettek. A Toy Story 3 megismételhetetlen szinjtét ugyan nem éri el, de fantasztikus minden szempontból. Nagyszerű karakterábrázolás és karakterfejlődés, végigneveted és azon se lepődjetek meg, ha a végén elmorzsoltok egy könnycseppet.

2019-06-24 08:23:02 polarbee (5) #3

Kicsit félve ültem be rá, mivel a Disney keze alatt készült, de azt kell, hogy mondjam méltó utódja az eddigi kedvenc 3-adik résznek. Nagyon tetszett, hogy a gonosznak kikiáltott figurákat is megkedvelted a végére, sőt drukkoltál nekik. Buzzt kicsit elvitték 1 bites irányba, viszzont a nyúl-kacsa páros fenomenális volt, csakúgy mint Duke. Csak ötöst érdemelhet.

2019-06-22 17:30:43 Loretta (5) #2

Mind közül a legjobb rész! És a legjobb moziélményem nemistudommióta... Zsepi bekészítős! :)

2019-06-20 20:56:10 Umberto (5) #1

Eszméletlen, köszönöm szépen az alkotóknak! Ezt a zseniális, minden tekintetben hibátlan trilógiát csak így volt érdemes folytatni. Akció, humor és érzelmek váltják egymást, de valami olyan emberfeletti precizitással megalkotva, hogy azt mondom, ilyen nincs. A gyerekek viszont nem igazán fogják érteni, miért szipogsz 5 percenként. Basszus, előbb-utóbb még a játékok is felnőnek, és ezt nem ússza meg szárazon a felnőttek szeme. Megrendítően gyönyörű film a Toy Story 4., mese nincs. Vagyis ha van, az csak a Toy Story legyen.