The Legend of Bagger Vance (2000) ☆

Bagger Vance legendája

(Robert Redford)

amerikai dráma, sportfilm, szerelmi történet

3,6

Bagger Vance: A dolog trükkje abban rejlik, hogy meglelje a lendületét.
Rannulph Junuh: Mit mondott?
Bagger Vance: Maga elvesztette. Meg kell találnunk. Valahol ott van a mindenség harmóniájában. Mindabban, ami volt. Mindabban, ami lesz.

Bagger Vance: Mindenekelőtt látni kell. Reggel itt lesz a nap. Délután meg ott. A fűszálak követik majd a napot. Változik a pázsit felszíne. Ugyanaz a gurítás... másfelé megy majd délelőtt és délután. Reggel emerre, délután meg amarra. Érted?

Bagger Vance: Mindnyájunkban rejtőzik az igazi, eredendő lendület. Ez velünk születik, egyedül csak a mienk, nem lehet se megtanulni, se tanítani. Emlékezni kell rá. ldővel a világ megfoszthat tőle. Akkor eltemetődik bennünk... a kellett vagy lehetett volnák alá. Van, aki teljesen elfelejti. Teljesen elfelejti, milyen is volt. Te csak lendítgess!
Hardy: De nincs labdám!
Bagger Vance: Ne a labda irányával törődj, csak az ütőt lendítsd! Hunyd be a szemed! A labdát nem kényszerítheted a lyukba. Hagynod kell belegurulni. Érezd az ütő súlyát! Mélyen szívd be az éjszaka illatát! Hallgasd a hangokat, lendítsd, és érezd a szelet! A tenger felől jövő fuvallatot. Mindenkiben van lendület. Te csak lendítsd az ütőt, amíg beleolvadsz a természetbe! Ez velünk születik. Nagyon jó érzés.
Hardy: Nem érzek semmit.
Bagger Vance: Csak lendítsd az ütőt, amíg részévé nem válsz! Nagyon jó. Látod már?

Rannulph Junuh: Azért sajnálod magad, mert az apád utcát söpör?
Hardy: Nemcsak ő nem kap munkát. Wilbur Charles apja sem, de ő inkább nem végez a rangján aluli munkát!
Rannulph Junuh: Nőj fel, Hardy!
Hardy: Azzal még ráérek.
Rannulph Junuh: Apád azért lett utcaseprő, mert mindenét elvesztette, kifizette az összes tartozását, ahelyett, hogy csődöt jelentett volna, mint Wilbur apja is, aki ezért hivatkozhat most a méltóságára. Apád szembenézett a csapással, és egy söprűvel verte vissza.

Bagger Vance: Itt az ideje...
Rannulph Junuh: Minek?
Bagger Vance: Hogy lássa a Mezőt.
Rannulph Junuh: A mezőt?! Látom én! 445 yard hosszú,a végén piros zászló van. 12 ütésnyire tőlem.
Bagger Vance: Téved. Ha ott lenne a Mezőn, nem csapkodná így a labdát. Mintha csak nádat vágna.
Rannulph Junuh: Adjon egy ütőt!
Bagger Vance: Elnézést! Csapkodjon tovább.
Rannulph Junuh: Na, mi ez a "Mező"?
Bagger Vance: Nézze erősen Jonest!
Bobby Jones: Ez most jó lesz!
Ejha! Helyet neki! Üsd meg rendesen!
Bagger Vance: Nézze, hogyan gyakorol... mintha keresne valamit. Aztán megtalálja. Igyekszik belehelyezkedni|a közepébe. Összpontosít. Sok ütés közül kell választani. Bakot lő, kanalaz, skalpol. Csak egy ütés van harmóniában a Mezővel. Az ő eredeti, saját ütése, amelyik majd kiválasztja őt. Mindenkire vár egy tökéletes ütés odakint. Csak félre kell állnunk. Hadd válasszon ki minket. Nézze! Jones ott van a Mezőn. Látja a zászlót? Az egy lefejezésre váró sárkány. De ha merengve nézi, meglátja majd, hogy a tengerek és évszakok, a Föld forgása, hol is érnek össze... Minden, ami létezik... eggyé válik. És ezt a helyet a lelkével kell megkeresnie, Junuh. A kezével keresse! Ne az eszével! Érezze meg! A keze bölcsebb, mint a feje valaha is lesz. Többet nem segíthetek. Csak remélem, hogy megleli az utat.

Bagger Vance: Csak maga van... a labda... az a zászló... és az egész együtt. A kezével keresse! 0tt van az orra előtt. Csak maga van, a labda... A saját ütését keresi... a zászló... és az egész együtt.

Tudjuk jól, nincs semmi, ami megérné a bosszankodást.

Hardy: Még Jones és Hagen is ellenezte a büntetést. Nem így akartak nyerni.
Walter Hagen: Talán tévedett, és a labda már hamarabb elmozdult.
Bobby Jones: Vagy csak a fény tréfálta meg.
"A labda akkor mozdul el, ha elhagyja eredeti helyét, de ha visszatér oda, úgy az nem számít." Máshol van?
Walter Hagen: Biztos benne? Néha csak lendületből mozog egy kicsit.
Rannulph Junuh: Eredetileg itt volt...és ide gurult.
Bagger Vance: Ne gondolkozzon,csak üsse el!
Rannulph Junuh: Elmegy?
Bagger Vance: lgen, uram. Elmegyek.
Rannulph Junuh: Szükségem van magára.
Bagger Vance: Nem. Nincsen. Már nincs. Már csak egy apró rendezetlen ügyünk van: az 5 dollár. Azt garantálta nekem.

Rannulph Junuh: Mit gondolsz, Hardy?
Hardy: Estére lehűlt a levegő. A meleg fűre harmatréteg borult, ami lelassítja a labdát.
Rannulph Junuh: Miért nem állsz az apád mellé?
Hardy: Megengedi?
Rannulph Junuh:: Persze. Menj csak!