Uncut Gems (2019) ☆ 👁

Csiszolatlan gyémánt

(Benny Safdie - Josh Safdie)

amerikai dráma, krimi, thriller, vígjáték

3,5

2021-03-20 14:53:12 sajoferenc (4) #33

Valahogy nem jött be a számomra Adam Sandler játéka. Nem voltam képes ezt a szerepet azonosítani vele. Talán az a sok bugyuta szerepe okozta ezt, de lehet h bennem van a hiba :-)

2021-01-22 14:49:54 Ubul (5) #32

azért az a 107 annyira nem kevés :) nem egyszerű az a film se azért, én 2 évig kerülgettem, mire volt hangulatom megnézni, és betalált

előzmény: BalaKovesi (#31)

2021-01-20 19:32:57 BalaKovesi (2) #31

Emlékszem tavaly pont Super Bowl előtt néztük meg gyorsan, és engem is baromira idegesített, elidegenítés ide vagy oda, bevonzani bevonzhatott volna, de nem sikerült neki, bár ez talán tulajdonítható annak is, hogy társaságban néztük. De nem tudnám megmondani pontosan mi a baj vele, hiszen Adam Sandler tényleg jó, szeretem az ilyen markáns hangulatú filmeket, de míg ez nálam gyenge hármasról csúszott le kettesre, addig a Good Time csontnélküli ötös, a stílusuk pedig igencsak hasonló. Lehet majd teszek vele egy újabb próbát, ezúttal már egyedül, viszont itt megragadnám az alkalmat és figyelmetekbe ajánlanám a rendezőpáros fentebb említett filmjét, a Good Timeot, nekem sokkal jobban tetszett mint ez, és fájóan kevés szavazat van rajta.

2021-01-20 15:43:32 wim (4) #30

Eléggé felnyomja az adrenalint, a feszültség folyamatosan maximumra van spannolva - lehet, hogy az ilyesmi férfiaknak jobban bejön, nem tudom. Én mindenesetre nagyon bírtam, pedig nő vagyok.
Mondjuk, nálam azért csak 4 pont, mert szörnyen idegesítő. :)

2021-01-20 14:33:49 BonnyJohnny (4) #29

Érdekes, az én feleségem is utálta. :D
Lehet, hogy pasis film? :P

előzmény: sptt (#28)

2021-01-20 14:26:28 sptt (4) #28

Inkább jó film, mint rossz, sok szempontból viszont átlagos. Az nem lehet mérce, hogy Adam Sandler filmjeinek egyik legjobbika, ettől még lehetne simán nézhetetlen is. Itt is sok esetben megesett velem a szekunder szégyen, amikor azt mondtam, hogy "ne, ezt már ne csináld meg, nem hiszel el!", ugyanakkor az alaptörténet nem rossz, engem végig lekötött. Onnan jöttem rá, hogy nagyon megosztó lehet a film, hogy a feleségem (akivel filmek szempontjából - szerencsére - 80-90%-ban egyezik az ízlésem) nem volt hajlandó végignézni, nagyon utálta. 7/10

2020-11-26 22:44:31 dorothygale (1) #27

Kibírhatatlanul idegesítô a zenèje....5 percig bírtam .... míg a behajtòk letejelik.

2020-11-23 08:44:05 Calavera (?) #26

Valahogy pontosan úgy, ahogy már többen írták:
Párom a 20. percnél adta fel, én mondtam, hogy azért csak végignézem. Én egy óra elteltével kapcsoltam ki.
Még lehet, hogy tetszett is volna az, hogy ő hogy simliskedik, mint zsidó származású, hogyan lavírozik a new-york-i ékszerpiacon, hogy megy szarrá a családja. De az, hogy szerez 17hónap alatt egy milliókat érő opalt, és azt szó nélkül odaadja valami félig meddig jöttment trógernek, hogy majd "reggelre hozd vissza!". És érted, mint a Lali a nyertes szelvényt, odaadja neki, a milliókat érő követ. Amikor beszorulnak az a két ajtó közé, kezében a kővel, de még mindig nem adja oda...ott adtam fel.

Megyek megnézem a Blöff-öt inkább.

2020-02-24 10:53:22 jackbau33 (4) #25

Az Adam Sandler alakította Howard Ratner tipikusan egy noir főhős a modern korban akit a pénzsóvársága és kapzsisága sodor a saját végzete felé,a film is egy modern neo-noir,annak valamennyi jellegzetességével.Idegesítő volt sokszor ez a mindenki a másik szavába vág stílus,de 20 perc után már nem zavart.A Seftelés témakörét is kimaxolja a film,a nagyravágyó és kapzsi de szerethető főhős karakterén keresztül.Végig maximum fordulatszámon pörögnek az események(túl gyorsan is,ezért nem marad idő a karakterek megismerésére).Ezenkívül viszont nem tudok neki más hibát felróni. 10/8

2020-02-09 22:31:41 The Cortez (3) #24

Óbégatós, seftelgetős Adam Sandler-film, Scorsesével a háttérben. Sokan elájulnak a főszereplő játékától, pedig csak szakállat növesztett, magára rakott egy szemüveget, káromkodik, illetve a szokásosnál többet ordítozik – ez azért mind kevés egy erős színészi alakításhoz. Szinte az összes karakter idegesítő benne, mint ahogy az elvont atmoszférát árasztó zene, meg az erőltetett zsidóskodás is. A finálét egyébként jól megírták, a lezárás meglepő, a stáblista alatt felcsendülő L'amour Toujours pedig vicces.

2020-02-09 21:25:09 opposition (2) #23

Szánalmas az egész...

2020-02-08 09:17:52 Hoqspok (3) #22

Ugyan így jártunk mi is párom nálunk is kb félóráig bírta nézni Én hősiesen végig szenvedtem közben sok ismerősre rokonra is rá ismertem, a zsidók tényleg ilyenek néha irritálóan idegesítőek ( szóval ne keverjük a feszültség keltést az idegesítéssel ) ezt jól bemutatták. Ettől még nem szórakoztató a film Inkább elég megosztó, Azért a nézhetetlentől is távol áll egy erős közepes annak aki végig bírja nézni.

2020-02-05 10:40:24 tomasso (3) #21

Sandlernek épp ideje volt elkezdenie a törlesztést ekkora bűnlajtsrommal a háta mögött, nem rajta múlt, hogy végül a film csak közepes osztályzatot ért nálam. A rendezőpáros előző munkáját bírtam, ott ült a zene, jól pumpálta a feszültséget, itt inkább kellemetlen háttérzajként hatott. Pedig méltó folytatása lehetett volna az életműnek, ha visszafog az üvöltözésből és finomabbra hangolja a zenét, de ez a koncepció nálam kicsit fordítva sült el. Sosem gondoltam volna, hogy a L'amour Toujours felszabadítóan fog hatni az elmémre, de stáblistánál ez történt.

2020-02-03 23:46:29 Rorschach (1) #20

Kivételesen irritáló, pozőr szar. Egy óráig bírtam bízva abban, hogy majd valahogy elkezdi beigazolni a türelmem a film, de mindhiába - az egyetlen pozitívum Adam Sandler, de majdnem tizenöt évvel az Üres város után hadd ne kelljen elájulnom attól, hogy tud a fazon színészkedni.

Aki ezeket a rendkívül autentikus, N és F és minden egyéb bombákat frekventáltan tartalmazó szövegeket megírta, és kipattant a fejéből a zseniális ötlet, hogy a lehető legfrusztrálóbb, soha meg nem szűnő zenével kéne aláfesteni a kalandokat, annak elvenném a filmkészítői igazolványát.

2020-02-03 20:16:47 Rice (2) #19

Nem benned van a hiba, számomra is élvezhetetlen volt.

előzmény: KicsiPeti (#17)

2020-02-03 19:13:12 ryood (?) #18

nem

2020-02-02 18:53:36 KicsiPeti (2) #17

Bennem lehet a hiba,hogy nem élveztem magát a filmet? Sajnos az állandó kiabálások,illettve az egymás szavába vágó beszéd stilus engem a való életben is idegesít,és itt sem tudtam elfogadni,próbálkoztam vele,de sajnos nem ment.

2020-02-02 18:01:59 violinreka (4) #16

A többséggel ellentétben nem gyűlölöm a csávó minden filmjét, mondjuk nyilván a legalsó sávban helyezném el. De ez esküszöm végig ébren tartott, a végén konkrétan rágtam a körmömet a meccsnézésnél, pedig nem vagyok sport fan. Nem tudom mi kell ahhoz, hogy egy ilyen jellegű film lekösse az embert, gondolom nem csak a sztori, mert az elég alap, de szinte beleéltem már magam szegény szenvedéseibe.
Na mindegy, nem 5, de azért 4.

2020-02-01 19:00:19 Ubul (5) #15

jópár éve már nem, el is felejtettem ;-)

előzmény: TheDriver (#9)

2020-02-01 11:10:03 Kempesbaba (?) #14

Igazad van. De én továbbra is tartom magam azon elvemhez,hogy ha nem tudok egy filmet végig nézni akkor nem értékelem (ha megnézed,ezért van olyan kevés egyes osztályzatom).
Bőven vannak itt rajtam kívül,akik zsigerből rányomják a karót egy filmre,pedig csak lehet hogy szar napjuk van...

2020-02-01 10:08:54 KicsiPeti (2) #13

Az első Adam Sandleres film amire kíváncsi is vagyok:))) remélem nem bánom meg :)

2020-02-01 00:22:48 ryood (?) #12

"olyan filmet nem értékelek,amelyiket nem voltam képes végignézni..."

pedig ez pont a "nézhetetlent" igazolja :D

előzmény: Kempesbaba (#6)

2020-01-31 23:40:40 zéel (5) #11

Igen. Ha egy színész jó egy filmben, az elsősorban a rendező munkáját dicséri. Ami már a színész kiválasztásnál kezdődik. (Vagy el is dől?!)

2020-01-31 23:20:20 Dió (4) #10

A Safdie tesók csináltak egy filmet arról, hogy egy rakás indulatos ürge 135 percen keresztül, megállás nélkül perel és ordibál egymással. Kb ez volt az érzésem az elején. Amit a rendezőpáros stílusát tekintve egyesek "profi feszültségkeltésnek" látnak majd, az szerintem másoknál fejfájást és rossz osztályzatokat indukáló blöffként csapódik majd le. Nekem többé-kevésbé bejött, de a párom például harminc perc után pont emiatt állt fel, és őt is maradéktalanul meg tudtam érteni. Ami a sztorit illeti, számomra az előző filmjükbe, a Good timeba sokkal több mélység és tartalom szorult (ami pont az, amivel ezt a sok ordibálást itt is helyettesíteni kellett volna, hogy meglegyen az ötös), az utolsó fél óra mindenesetre így is adott egy jó kis gyomrost. Szóval a végére mégis csak tisztességes film kerekedett ebből is, még ha továbbra is tartom, hogy a 135 percből többet kellett volna egy épkézláb és fordulatosabb sztorira áldozni, és kevesebbet a stílus építésére és a "feszültségkeltésre". Ehhez még végezetül a sok Sandlert ajnározó kritikát látván azt muszáj hozzátennem, hogy attól, hogy ezt az egyébként baromi idegesítő központi karaktert pont az ő irritáló fizimiskájára írták, és attól, hogy a Safdie tesók megint nagyon értenek a színészvezetéshez, Sandler továbbra is egy nagyon rossz színész.

2020-01-31 20:08:30 TheDriver (4) #9

Ezt már más filmekben is megmutatta...:)

2020-01-31 20:07:05 TheDriver (4) #8

A Safdie testvérek nagy kritikai és független filmes sikere, az Uncut Gems sok ponton emlékeztetett a korábbi filmjükre a Jólétre. Ott egyébként Robert Pattinsonból hozták ki a nagy betűs színészt, amíg itt Adam Sandler játszott hatalmasat. Én egyébként nem kedvelem az ürgét, köszönhetően a sok gagyi vígjátékának, de itt megemelem a kalapomat előtte. Zseniálisan hozza a játékfuggő, dörzsölt zsidót, hozzá teszem ezt a szerepet mintha neki írták volna, abszolút megy a nagy dumájához.
Maga a film szinte folyamatosan pörög, talán a közepe táján ül le egy kicsit, hogy aztán az utolsó fél órában akkora adrenalinbombát adjon, amitől leesik az állunk. Az események közben hallatszó, majdnem folyamatos zenei aláfestés is ügyesen rátesz a feszültségre. A finálé pedig garantáltan olyan élmény, amit nem fogunk egyhamar elfelejteni. Sajnálatos, hogy ezt a független gyöngyszemet úgy ahogy van kihagyta a jelölésekből az Akadémia, hiszen rendkívül egyedi és különleges mozi. És nagyon remélem, hogy Sandler ezek után nem egy újabb Jack és Jill kaliberű förtelemmel fog előrukkolni.

előzmény: Bajuszbá (#7)

2020-01-31 18:33:36 Bajuszbá (4) #7

Valóban meglepő és meglepően jó Sandler ebben a szerepben. A stílus, a rendezés és a fényképezés érdekes, nagyon hasonlít a páros előző filmjére, a Good Time-ra. A feszültséget amúgy folyamatosan fent tartja a film végéig, csakúgy beledob a cselekménybe és nem hagy lélegezni a végégig. Emiatt is totál megértem ha valakinek nem tetszik, vagy már alapvetően a stílus miatt. Kicsit elgondolkodtató is, az életünkben sokszor nagyon merész döntéseket kell hoznunk, nagy téteket kell felraknunk a siker érdekében, de azért ennek megvan a határa, ez a film pedig ennek a végletét, vagy egy nem megfelelő módját mutatja be. Főszereplőnk élete teljes káosz, amiben nem lehet élni, tulajdonképpen semmi szilárd talaj nincs az életében, és mindent kockára tesz. Az egyetlen megoldás az lett volna, ha felhagy ezzel az életmóddal, de folyamatosan csak még nagyobb bajba sodorta magát. Talán a vége már kiérdemelt volt, hiszen végig az életével játszott, és azzal, hogy bezárta az ajtók közé a "rosszfiúkat", megírta a végzetét.
Összességében élveztem, folyamat izgultam a filmen, szorongtam a helyzeten amit felvázolt a film. Nekem egyedi volt minden szempontból, a rendezés, a forgatókönyv, a színészek választása, szóval tetszett.

2020-01-31 16:44:53 Kempesbaba (?) #6

Hát én ezt a ,,színészetet" kb 20 percig tudtam nézni. Nagyon markáns és sarkalatos véleményem van mind a filmről,mind Sandler játékáról,de tartom magam azon elvemhez,hogy olyan filmet nem értékelek,amelyiket nem voltam képes végignézni...

2020-01-31 16:35:37 tomside (?) #5

Nagyon bízom benne, meg is fogom nézni. ;)

2020-01-31 16:26:48 Ubul (5) #4

és Adam Sandler tud színészkedni!

2020-01-31 10:33:17 TheDriver (4) #3

Nem, de mától nézhető Netflixen.

előzmény: Korben (#2)

2020-01-11 06:17:34 Korben (?) #2

Mo.-i bemutató várható?

2020-01-11 00:24:53 Adam Taylor (5) #1

Ki az a Joaquin Phoenix? Nálam Adam Sandler ezzel a filmmel mindent vitt, simán övé az év alakítása - de a film is ott van a top háromban. Iszonyúan hangulatos, igazi véget nem érő szarspirál, ami végig a székhez szögez, a végén pedig egyszerűen azért nem tudsz felállni, mert nem tudsz.