Midsommar (2019) ☆

Fehér éjszakák

(Ari Aster)

amerikai horror

2019-07-21 03:48:20 necksprain (3) #7

hasonlót éreztem. az elso ketto miatt viszont a mindfuck sokszor tul kimuveltnek hatott nekem. a hossza meg.. nem mondom, hogy az oramat nezegettem volna, mert alapvetoen elveztem, de volt olyan pillanat, -tobb a kelletenel- mikor szimplan csak untam. nekem az orokseg egyertelmuen jobban bejott a 'prosztobb' jellegevel.

meg ami meg akkor megfogant bennem (tegnapelőtt este) nehany elvetemultebb jelenet kapcsan, hogy yorgos lanthimos sokkal jobban banik ezekkel, ezerszer okosabban sztem.

előzmény: erahurka (#6)

2019-07-20 19:18:33 erahurka (3) #6

Túl hosszú, néha túl lassú, néha túl mindfuck. Az első kettő az igazi probléma, ami a mindfuck részeket kicsit frusztrálóvá, idegesítővé teszi. Szükség lenne olyan producerekre akik nem hagynak rá mindent a készítőre, hanem megmondják hogy túl sok, de mégis engedik kibontakozni a kreatív tehetséget.

2019-07-17 11:03:42 Xaos (?) #5

Ez valami "boszorkány szektás" film? Trailer alapján annak tűnik.

2019-07-02 19:06:13 mimóza (?) #4

Spoiler nélkül erre a kérdésre nem igazán lehet válaszolni... Beleolvastam az IMDb-n a Parents Guide részbe. Amit ott felsoroltak, annak alapján azt kell mondanom, nagyon alapos okkal kapott 18+ besorolást ez a film. Mindegyik alpontnál sorakoznak a vadabbnál vadabb jelenetek. A felmerülő témák pedig - a teljesség igénye nélkül: --- aki nem akar előre tudni a filmről semmit sem, itt már ne olvasson tovább!!! ----
Kapcsolati problémák, kultikus szeánszok, gyilkosság, öngyilkosság, trauma, gyász, hűtlenség, vérfertőzés, állatáldozat, emberkínzás, csonkítás és drogok.

Remélem, pár év múlva nem olvasunk a szereplőkről olyan szomorú híreket, mint anno Shelley Duvallról, vagy Iwona Petryről... :(

előzmény: Bogár Bence (#2)

2019-07-02 18:43:12 BalaKovesi (?) #3

A legtöbb esetben nem érdemes szerintem... Én az Örökségre is simán adtam volna 18+-os besorolást, meg a Loganre is (az már más kérdés hogy csak 15 voltam amikor utóbbit néztük moziban). :D

előzmény: Bogár Bence (#2)

2019-07-02 17:11:58 Bogár Bence (?) #2

18-as karikát kapott. Kiváncsi vagyok, miért nagyobb mint az Örökség besorolása, ami 16 volt. Mert már az is bevitt jópár gyomrost meg sokkolt is rendesen, akkor itt mi lesz majd? :D Vagy lehet, hogy nem érdemes a logikát keresni a magyar korhatárok között. XD

2019-06-19 20:57:49 Bogár Bence (?) #1

Pozitívak az első kritikák! A filmet zavarbaejtőnek, sokkolónak és semmi máshoz nem hasonlítható élménynek találtak a legtöbben. Úgy látszik, Ari Aster ismét kitett magáért. Metacritic 72, Rotten 100 (eddig).