Szép csendben (2019) ☆ 👁

(Nagy Zoltán (XI))

magyar dráma

3,2

2021-03-05 15:29:24 budaik (3) #7

Nem tudom, nem értem.... Miért van ez a borzasztó riportfilm hangulata? Miért beszélnek a kamerába? Miért végszavaznak???? Na mindegy, nem is bosszantom magam, a korábban említett Jagten egy minden szempontból sokkal jobb film, ami tele van feszültséggel. Itt semmi ilyet nem éreztem, viszont a kínos szünetek ott kiabálnak a fejemben azóta is...

2021-02-16 09:28:46 mimóza (4) #6

A Mester, aki mindent is tud, mindent is tanít, mindent is érez, és akinek mindent is szabad.
... akire a jövő nemzedéke van bízva; akiben maguk a növendékek is bíznak, hiszen aki ilyen átérzéssel, kreativitással, varázsvilágot teremtve, gondoskodó figyelemmel odafordulva tanít/zenél/vezet/nevel, az csak jó ember lehet. A serdülők mindennél jobban vágynak a feltétel nélküli szeretetre, és arra, hogy valaki ráhangolódjon a belső történéseikre, rezonáljon a legmélyebb rezdüléseikre.
Nagyon-nagyon fontos film ez, életszerű jelenetekkel, beszélgetésekkel, lélektani megközelítéssel; minden szülőnek levetíteném idejekorán. [A kamaszoknak is. Igen. Az érzékenyítést, hogy mi mindenre figyeljenek, és ne féljenek szólni, kiabálni, s mindeközben tudatosuljon bennük, hogy NEM ők a hibásak, nem lehet elég korán kezdeni.]
Ne legyints! A te ismerőseid körében is van áldozat. Sajnos biztosan.
Csak éppen hallgatnak.
Lehet, hogy egész életükben.
Mert így megy ez.
Szép csendben.

2021-02-14 15:37:27 dittike (5) #5

Érdekes, sejtelmes film, a nézőre van bízva a befejezés.

2020-07-25 20:55:15 sleepingdancer (4) #4

Egész jó, de tényleg kicsit fésületlen a történetvezetés. 6,5/10

2020-06-21 21:19:33 ryood (3) #3

tök szépen meg van csinálva. képi világ, zene, zenehasználat, és a színészek is igen jól teljesítenek, de kissé zavaros a narratíva, és nem lehet egy idő után követni a "logikaiságot". na meg persze engem az is zavart, hogy végül is kapunk egy csomó kérdőjelet, de semmi konkrétum nem derül ki, csak olyan homályosan minden.ez így kevés. kár érte.

2019-11-23 22:02:22 hhgygy (3) #2

Délután néztem, nem voltam álmos, mégsem tudtam követni a történetet, nekem kicsit zavaros volt. Én értem, hogy nem akarja a néző szájába rágni a mondanivalót, de a ló túloldalára sem kéne esni. A nyitott vég teljesen rendben volt, bár művészfilmben már az is közhelyes.

2019-11-12 22:11:08 ChrisAdam (3) #1

Jagten a konziban. Lehetne sokkal-sokkal merészebb. Megpiszkálja a témának egy nagyon különleges, és kevésbé tárgyalt aspektusát, ami nagyon érdekessé teszi, de sajnos amit aztán nem nagyon mer kibontani, pedig hiánypótló lenne. Mindazonáltal filmnyelvileg igényes és elismerésre méltó munka. A jóhoz viszont egyelőre kevésnek érzem.