The Mule (2018) ☆

(Clint Eastwood)

amerikai dráma, krimi, thriller

3,7

2019-06-07 09:10:09 kaamir (3) #15

Alapvetően ez egy érdektelen, lapos film, ahol csak hébe-hóba villan meg az Eastwoodra jellemző mély humanizmus. Egy újságcikk alapján készült, és kb. pont annyira érdekes is.

Ami miatt mégis közepest kap, az maga Eastwood. Nagyon ritka, hogy egy színész ilyen nyíltan felvállalja a vénségét. Itt ő már nem egy korosodó vagy öreg ember, hanem valóban az élete utolsó fázisába lépett matuzsálem. Örülök, hogy Eastwood meg merte ezt mutatni. A Nincs bocsánatban elbúcsúzott a westernszerepeitől, a Gran Torinóban a rendíthetetlen macsótól, itt pedig szépen elengedi magát az "erős embert". Soha, de soha nem volt ennyire törékeny, sebezhető és tehetetlen. Ezt felvállalni pedig szép dolog.

2019-05-26 16:44:54 Lacika83 (4) #14

Gyerekkorom óta rajongok Clint papáért, és most sem okozott csalódást. Vannak filmjei amiket nem szeretek, de ez a jobbak közé tartozik. Látszik rajta is az idő vasfoga, de még mindig ő az ász a pakliban, közel a 90-hez is. Jó színészeket választott maga mellé, a történet is érdekes, bár a karaktere továbbra is a régivágású, morgós, fából faragott arcú vénember. Nekem nagyon tetszett.

2019-05-19 12:50:34 csabaga (4) #13

Sokkal jobban tetszenek azok a filmjei nekem, ahol szerepel is.Ahogy itt is.

2019-05-19 09:48:45 Tenebra (3) #12

Azért nem fogalmaznék úgy, hogy amit Eastwood az utóbbi években csinált, az nem értékelhető, és szerintem a Gran Torino volt az utolsó igazán jó filmje, de a lényeggel egyetértek. :D Clint Eastwood egy ideje hiába választ más-más, valóságalappal rendelkező témákat magának, valahogy mindig azt az uncsi, langymeleg, takaréklángon pislákoló filmet csinálja meg. És ez A csempész kifejezetten nem tett jót az életműnek abból a szempontból, hogy Eastwood a Gran Torino után visszatért mint színész. Ott, abban, annak a filmnek a szívszorító, mégis heroikus utolsó jelenetében pontott tett a saját maga által megformált cinikus hős történetének végére, kár volt erőlködnie még A csempészben is. Oké, értem, hogy a valós sztori miatt adta magát, hogy a 90-hez közelítő Eastwood játssza el a főhőst, de művészi szempontból ez nem volt egy következetes húzás.

Amúgy meg az egész ásítós. Tisztességesen meg van csinálva, de nem érintett meg kicsit sem, nem adott semmi pluszt. Olyan, mint az Amerikai mesterlövész vagy a Sully: középszerű és felejthető. Jóllehet Eastwood korábbi remek filmjeihez képest ez bizonyos szempontból tényleg elégtelen.

előzmény: necksprain (#11)

2019-05-19 09:41:06 necksprain (1) #11

ugy ertem, hogy kb az unforgiven ota nincs egy ertekelheto, non-bácsifless filmje.

előzmény: manuva (#8)

2019-04-23 16:14:14 Ragemarci (4) #10

Sok mai fiatal rendező szeretnè legalább ennyire beszélni a modern filmnyelvet.

2019-04-14 18:30:49 kovi1970 (5) #9

Még mindig tud az öreg MOZIT csinálni!

2019-04-09 20:52:01 manuva (3) #8

Úgy érted, meglepően öreges ahhoz képest hogy Eastwood még csak 88?

előzmény: necksprain (#7)

2019-04-08 18:28:52 necksprain (1) #7

hát ez olyan, mint mikor egy kilencven pluszos csinál filmet.

2019-01-15 20:23:37 dittike (5) #6

A mester bemutatja hogy mennyire briliáns humorral is képes feloldani a nehéz életszituációkat és egy szerethető filmet kerekíteni belőle.

2019-01-15 09:09:39 dorothygale (5) #5

Nagyon tetszett. Jò ôt làtni a vàsznon. Tele van poènokkal, valòsággal, ès egy fontos üzenettel.
Akik mèg nem tapasztaltak eleget, talán nem is èrtik...

2019-01-12 19:43:28 BonnyJohnny (4) #4

Tíz éve az első jó filmje Eastwoodnak.
Jó, hogy itt van még az öreg. :)

2019-01-03 12:26:52 Gruden Gergo (?) #3

Marmint Magyarban :)

előzmény: TheDriver (#2)

2019-01-02 20:11:12 TheDriver (3) #2

Mivel január 10-én lesz a premierje...

előzmény: Gruden Gergo (#1)

2019-01-02 18:49:28 Gruden Gergo (?) #1

Komolyan? Ezt meg senki nem latta? :)